Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса?

  • 35 672
  • 785
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30 802
Наскоро попаднах на r/wallstreetbets. Представете си форум-чат на абсолютни неграмотници, селтаци, абе все едно пустиняци от Северозапада да инвестират на БФБ. Само че са американски идиоти. Инвестират абс. сватбарски, неграмотно - и някои правят десетки хиляди долари. Е, и губят. Обаче го правят и дори се говори, че причинили някои от големите бумове на акции, вкл. и на TSLA в последните дни.

И си представям абсурдната картинка - от една страна идиотите от Редит генерират данни, от друга някакви умници се опитват да ги разплетат, за да помагат на трейдинг алгоритъма. Отсреща идиотите от Редит правят нещо още по-нелогично. Изобщо как да имаш доверие в индекси, показатели или каквото там. Пълна лудница.

# 46
  • Мнения: X
Най- агресивната разпродажба на американските индекси от 2009та насам.

# 47
  • Мнения: 12 473
Психясването винаги води до отвличане на вниманието.

# 48
  • Мнения: 840
https://europe.autonews.com/automakers/hyundai-halts-work-korean … itive-coronavirus

скоро и по нашите кина (които между другото едно със 100% минимум ще им намалеят приходите).

# 49
  • Мнения: X
Не знам дали предстои нова икономическа криза, но побъркаха хората с тоя грип....
Предвид, че от грип-обикновен, годишно умират в пъти повече хора от сега, дори не разбирам защо хората се връзват.
Ама, психоза да има......

# 50
  • Мнения: 36 462
Днес случайно бях в една аптека и една госпожа се засегна, че няма маски (казаха й че по начало няма, а не в момента). ))

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
Преди 2 седмици купувах маски от кварталната аптека.В друга пак тогава казаха,че нямало внос от Китай Dizzy Face Не знаех,че от там идват в Бг.

# 52
  • Мнения: 10 794
Да, от Китай са.
Това е иронията -  да се пазиш с китайска маска от китайския вирус Grinning
Днес една аптекарка казала на майка ми, че може би ще заредят маски другата седмица, ама една щяла да струва 2 лв... То пак, че не са по 10 лв..

# 53
  • USA
  • Мнения: 7 289
Моят съпруг се занимава с акции на Уолстрийт и сега,покрай вируса,положението е много нестабилно там,но пък ако човек има усет какво да купи и кога да го продаде,може да се възползва много от ситуацията.Последно се похвали с голям бенефит от фармацевтични акции.
За криза не знам чак до там да се стигне,но определено коронавируса много раздруса икономиката.И в хубава,и (за съжаление,най вече) в лоша светлина.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 26 364
За хартия 2лв няма да дам.
Синът ми от скоро работи в Софарма/приготвят поръчките за различни аптеки и болници по градове/ и каза,че вчера са имали много кутии с маски.Може и там да ги правят.

# 55
  • Мнения: X
Моят съпруг се занимава с акции на Уолстрийт и сега,покрай вируса,положението е много нестабилно там,но пък ако човек има усет какво да купи и кога да го продаде,може да се възползва много от ситуацията.Последно се похвали с голям бенефит от фармацевтични акции.
За криза не знам чак до там да се стигне,но определено коронавируса много раздруса икономиката.И в хубава,и (за съжаление,най вече) в лоша светлина.

Днес си купих акции за първи път.

# 56
  • Мнения: 30 802
Как точно ги купи? РобинХуд?

# 57
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Да, от Китай са.
Това е иронията -  да се пазиш с китайска маска от китайския вирус Grinning
Днес една аптекарка казала на майка ми, че може би ще заредят маски другата седмица, ама една щяла да струва 2 лв... То пак, че не са по 10 лв..

По 30 лв продават в момента ...

# 58
  • USA
  • Мнения: 7 289
На коя борса си? В коя сфера инвестираш?
Не съм особено запозната,но фармацевтиката и хай-тек са много на печалба.
Например на Тесла акциите мин година бяха по $250,вмомента се търгуват към $900.Според съпруга ми това е като балон(супер актуална марка,с бъдещи проекти и хората накупуват акции,откъдето и цената им непрекъснато се покачва заради търсенето), който всеки момент ще се спука и тези,който не продадат на време,ще загубят,но ако представи си купиш 1000 за $250 и сега,година по-късно ги продадеш с по $650 печалба,смятай за какъв бенефит говорим тук само от едно инвестиране.А,хората,които се занимават с борса,имат портфолио с различни инвестиции от различни сфери.Не чакат само на една Тесла примерно,за да изкарат пари.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 22:06 от Adoralova

# 59
  • Мнения: 10 794
Да, от Китай са.
Това е иронията -  да се пазиш с китайска маска от китайския вирус Grinning
Днес една аптекарка казала на майка ми, че може би ще заредят маски другата седмица, ама една щяла да струва 2 лв... То пак, че не са по 10 лв..

По 30 лв продават в момента ...
Имам 3 в нас, усещам как милионите потичат към мен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт