"Системата - 60" - тема 54

  • 38 970
  • 576
  •   4
Отговори
# 390
  • Мнения: 873
Frozenn, имам изсушен квас, който мога да съживя. Много обичам да правя печива с квас, така или иначе ще го събудя месец преди Великден.

Ден 11:
з: сандвич с моцарела и сирена!!!
о: киноа със спанак, сирена и домати
в: два големи портокала с две топени сиренца

# 391
  • Мнения: 1 428
Здравейте, момичета!
За вчера:
З: сандвич с масло и кашкавал, чай. Винаги го пия с лимон и без захар.
О:качамак в едно заведение, но беше отвратителен. Останах си гладна, хапнах две-три лъжици.
В: извара с ябълка.
За днес:
З: след вчерашния глад се намухах юнашки-палачинки, чай.
О:боб, салата цвекло и моркови.
В: мисля да бъде като вчера- ябълка с извара. Харесва ми.

Хубав ден на всички.

# 392
  • Мнения: 873
Честито Освобождение, момичета!

Ден 12
з: овесено-ръжено-таханов сладкиш с ядки и плодове
о: спаначена супа, картофени кюфтета с млечен сос и зелева салата
в: яйца

Ден 13
з: овесено-ръжено-таханов сладкиш с ядки и плодове
о: портокали
в: прясно зеле с пиле, люти чушки и чесън (чак към 20:30)

Ден 14! (на път, не съвсем в часовете, ама.... реших да не задрасквам)
з: сандвич с топено сирене
о: домати с кашкавал
в: яйца

# 393
  • Мнения: 1 428
Здравейте, мили момичета! Аз нещо го закъсах. Много лошо си счупих зъб, направо го разцепих.  Цялата ми страна е изтръпнала и подута.Едва говоря и почти не мога да ям. Утре вече ще видим чичо доктор какво ще каже, дали ще се спаси нещо или ще се вади, а след това импланти. Бррррр! Не ми се мисли за болката и финансите.
Вчера на закуска успях да хапна няколко лъжици попара, а на обяд изпих купичка пасирана спаначена супа. Вечеря нямаше, просто не можех да преглъщам.
Днес менюто ще е същото, за вечеря ще опитам да хапна малко кисело мляко. Въпреки бедата обаче, съм решила да бъда системна. Просто за обяд ще пасирам като на бебе нещо режимно, пък вечер ще видим.
Бъдете здрави и се пазете. Хубав ден на всички.

# 394
  • Мнения: 5 422
Лоритта, уф, много неприятно. Дано всичко мине с възможно най-малко болка и най-ниска цена.

# 395
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Здравейте момичета! Hug
Лоритта, много неприятно наистина. Дано да успееш по-скоро и леко да оправиш зъба.

Аз съм тук, къде системна, къде не ... ама ще вляза в ритъм. Забелязвам обаче, че доста трудно се удържам без прегрешения Sad преди 11-12 години май ми беше по-лесно Relaxed
Вече две седмици се опитвам да се нагодя към режима, но трудно успявам да закусвам навреме или изобщо ...

# 396
  • Мнения: 2 325
Привет и от мен.
Лорита, бързо да оправят зъба ГУШ
Малката е болна и последните дни не съм особено системна - като ме спя и след това трябва да ям, за да изкарам деня. Даже меню няма да пиша, просто няма смисъл.
Надявам се от утре да вляза в ритъм вече.

# 397
  • Мнения: 1 428
Здравейте, мили момичета. Благодаря ви за подкрепата. Много сте мили. Чичо зъболекар ще го лекува, не дава гаранции, но ще се опита да го изгради, пък да видим. Изпили, сложи лекарство, но ще съм само на попара и течна храна. Утре ще си направя една зеленчукова крем-супа за обяд. Ще има и за четвъртък. Вечерите-само айрян.
Аз от началото дотук съм -2 кг, като почти един кг. съм смъкнала тези дни. Та в лошото, има и нещо хубаво. Frozen,  бързо оздравяване на детето!
Хубава вечер на всички.

# 398
  • Мнения: 873
Лоритта, дано ти го изградят зъба по такъв начин, че изобщо да не си спомняш, че някога се е сцепил!

Frozenn, дано се е оправила вече, ако още не е, колкото може по-скоро да се възстанови.

Ден 15
з: филии хляб с топено сирене и домати
о: мандарини
в: гръцка салата със сирене и зехтин, пържени калмари и риба на грил (бая окъсняхме - почнахме уж в 17:30, приключихме към 22:30... как мина толкова много време, не знам)

Ден 16
з: богати сандвичи с пълнозърнест хляб, две топени сиренца, дебели парчета кашкавал, луканка и чери домати
о: рибена супа с картофи и халва на фурна с ябълка и канела (някъде към 15:30-16:30)

Ден 17
з: хубава доза глюкоза, до сега не са ме "черпили" с толкова сладък коктейл Smile
о: бъркани яйца с козе сирене, салата от краставици и моркови + 1/2 кофичка овче кисело мляко
в: скоро със замразени плодове

Ще дописвам по-късно.
Хубав ден, момичета!

Последна редакция: ср, 06 мар 2024, 17:30 от Лебед

# 399
  • Мнения: 2 325
Момичета, къде се загубихте?
Празникът мина, време е да се стегнем за седмицата на морето 🤣🤣🤣
Миналата седмица гледах малкото дете, че беше болно. От събота и аз нещо отивам на разболяване. Болят ме отново почти всички стави - колене, ръце, пръсти, снощи и тазобедрената. Решила съм да спирам глутен и млечни вече сериозно, като ще оставя единствено зряла моцарела и краве сирене изключително рядко. Писна ми все нещо да ме боли. С едно автоимунно заболяване съм и започвам сериозно да се притеснявам дали вече нямам и второ 😔
План-меню за днес:
З: 2 оризовки, портокал, домашна луканка
О: зеленчуци на фурна (карфиол, моркови, тиквичка), свинско със спанак и ориз, маслини
В: пилешко филе на тиган, салата айсберг

# 400
  • Мнения: 873
Frozenn, тук съм, но не мога да пиша две мнения едно след друго и чаках някой да се включи. Сега почнах да пия разни гъби, с които се надявам да се подобри общото ми състояние, ако се подобря ще пиша подробности (една от причините е автоимунно заболяване).

Момичета, срам не срам, ще ви питам. Какво ползвате като козметика за лице (не е нужно да са марки, а само видове продукти - слънцезащита, маски, серум за..., крем - дневен, нощен, около очен крем и т.н.)? Нали се опитвам да стана по-женствена и започнах да се заглеждам/оглеждам/вглеждам. Лицето ми, доста се е състарило, по-скоро не е живо. Имам бръчици, след сън дори и ... реших да си взема крем за лице... Та, влязох в един online магазин за био козметика... и почти се удавих от продукти. Та, моля за помощ. Благодаря!

Ден 18, 19, 20 - системни с три хранения, без задрасквания, но не си ги спомням.

Ден 21
з: овесено, ръжен сладкиш с ядки, плодове и тахан
о: -
в: краставици и грейпфрут

Ден 22
з: -
о: 500 гр Скоро + 2 банана (трябваше да пия антибиотик след цветна снимка)
в: -

Ден 23
з: пропуснах
о: 3 яйца с масло, сирене и извара + морков
в: много късно - Лефер (излязох от ритъм и реших, че е по-важно да ям, от колкото, кога ям - вече са минали 8 часа и още ми е тежко, а като изядох рибата, все едно нищо не бях изяла)

Скачам на още едно инвитро - този път в Турция. Гледахме на 7-ми март стендъп комедианти жени от различни професии (много сполучливо). Та... там Симона Дянкова (олимпийски шампион) каза - "забравих, че съм се отказала и..." и аз така, вечер се отказвам, сутрин забравям, че съм се отказала да правя повече инвитро процедури. Та, сега предстоят две операции, стимулации, прегледи... дано продължавам да забравям сутрин, докато не се получи желаната златна магия!

# 401
  • Мнения: 267
Здравейте, момичета,
радвам се, че темичката се раздвижи отново Heart Decoration
От години съм забелязала, че най-добре ми се отразява храненето до 18 часа, както и поне 3-кратното през деня.
Честно казано не спазвам точно правилата от Системата-60 и за това няма да пиша дневни менюта.
Включих се, за да препоръчам на Лебед козметиката, която използвам от поне 15 години и се чувствам добре с нея през всички сезони на годината.
Пращам линкове към мястото, от където пазарувам онлайн, там ми е най-изгодно, а често правят и промоции.
Слънцепредпазен крем, целогодишно:

https://galen.bg/bioderma-fotoderm-slantsezashtiten-krem-spf50-40ml?qty=1
Защитен антиружор, за много чувствителна кожа. Нанасям го като основа на лицето, а след него слънцепредпазния, поне 20 минутки преди излизане!

https://galen.bg/avene-antirougeurs-zashtiten-hidratirasht-krem-spf30-40-ml?qty=1
Крем, който ползвам нощем, предимно през студените месеци:

https://galen.bg/lipobaze-krem-100gr-astelas
И трите крема са ми препоръчани от кожен лекар и са медицинска козметика. По-скъпички са, но се ползвам дълго време.

Много сладурски ден да имаме Bowtie

# 402
  • Мнения: 1 428
Идвам, идвам! Аз естествено успях да си върна един кг. То и нямаше как да е по друг начин сле толкова дни ядене на попара, картофи, супи с надробен хляб и подобни. Та съм доволна, че се разминах само с един кг.
Менюто за днес:
З: попара
О: миш-маш
В:Кисело мляко с настъргана ябълка.
Лебедче, ти си по-млада, но ще споделя аз какво ползвам.Не робувам на марки, но гледам как е на моята кожа, защото съм с доста проблемна такава. Сутрин след извиване с мицеларна вода, ползмам серум на Лореал, Ревиталифт, след това слагам Нивея, дневен против бръчки. Те бръчките си стоят, ама на кожата на лицето ми е добре.
Вечер пак мицеларна, след това измивен гел, пак серума и вече ползвам един нощен крем на Collistar-италиянска фирма са, има ги и в Нотино, но на мен ми е добре на кожата.
Стискам палци за инвитрото!!! Хайде да ни зарадваш с добри новини!
Хубава вечер, прекрасни.

# 403
  • Мнения: 873
demirche, Лоритта, благодаря ви момичета!

Ден 24
з: сандвич с две топени сиренца и краставица
о: картофи на фурна със зеленчуци
в: свинска пържола и малко телешки дроб + салата зеле и моркови

# 404
  • Мнения: 2 325
Лебед, гуш и успех 😘, скоро да видиш желаните две четрички🤰. Съвет за козметика не мога да дам - използван един прост Нивеа крем за лице и това е. Дори детето тийн ползва повече от мен 🤭. Добре, че нося очила, та да крият огромните торби под очите 😂
Вчера пропуснах закуската, обикаляхме с голямата дъщеря непланирано по лекари. На обяд изядох една баница бюрек, вечертя бях със зверско главоболие и веднага си легнах след като се прибрах от работа. За днес още не съм го мислила.

Общи условия

Активация на акаунт