"Системата - 60" - тема 54

  • 41 615
  • 649
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 898
Frozenn, аз лично пасувам. Не ползвам Телеграма + тук ми е не натоварващо и само да пишат повече момичета, ще е съвсем добре.

Ден07!
з: панирани чушки, паниран патладжан, запечени на фурна с доматен сос и овче сирене + чеснова питка - мляс!
о: след тази закуска, само един портокал
в: печени чушки с овче сирене, две кюфтета от тиквички с кашкавал + айрян няколко лъжици тиквена супа с маскарпоне, за десерт Smile

# 376
  • Мнения: 2 348
Лебед, то като гледам двете ще си пишем тук 😄
Неделя 25.02.24
З: сандвич с луканка и жълта моцарела на сандвич пресата
О: яхния наденица с праз
СЗ: печени дюли, малко парче маслен сладкиш с ябълки
В: 300 гр.кисело мляко, портокал, круша

# 377
  • София
  • Мнения: 4 910
Здравейте, момичета Two Hearts !
Много ме зарадвахте с активността в темата. Особено хубаво е, че виждам стари никчета и аватари - като завръщане у дома е, топло, уютно и с любими хора. Имам особен сантимент към тази тема. Участниците в нея винаги са ме мотивирали в неравната борба, която ни събира тук. Най-трудно е да водиш битка със себе си, всеки ден за дълъг период от време, за да можеш накрая да се похвалиш с добър резултат. А да си сам в това е още по-трудно. Затова ви благодаря, че раздвижихте темата. Дано тази тенденция се запази, защото съм сигурна, че всички имаме нужда от това.

Специално ще си гушна Лебед, с която направо мога да кажа, че ни свързва общо минало JoyHugHeart !
Обичам те, момиче! И съм щастлива, че пишеш!

За мен ще кажа, че от един месец спазвам режим и засега съм с почти 5кг надолу. Казвам "режим", защото има общо със Системата, но не е съвсем по нея. Преди години един д-р диетолог го беше изготвил лично за мен, като са включени все неща, които обичам, но в определен порядък. Понякога, когато не съм могла да приготвя храната си от предния ден, импровизирам със Системата. Имам и дребни нарушения, разбира се, но като цяло съм доволна от това, което постигнах за този един месец.
Какво прилагам като основни правила? От Системата - равни интервали от по 3-4 часа между храненията, не повече от 3 хранения на ден, последното хранене да е до 18:00, пиене на много вода, сладко само на закуска. Извън Системата - изключване на бялото брашно под всякаква форма, доколкото мога (защото не всеки път ми се получава).
1. Закуската
За мен това е наистина жизненоважно хранене по принцип. Цял живот сутрин се събуждам с мисълта за закуската с кафето. Обикновено включва една филия 100% ръжен хляб със семена, разрязана на половина. Едната половина ям с нещо сладко, другата с нещо солено. Днес например сладкото беше от боровинки, а соленото - камембер.
Пускам ви снимка на самия хляб да го видите:
Скрит текст:
Една опаковка ми стига за една седмица. Вътре са към 7-8 филийки, които са по дългички от стандартното и една филия я разделям на две половинки - едната за сладкото, другата за соленото.
Кафето сутрин ми е задължително, понякога са две до обяд - черно и чисто, без мляко, без захар.
2. Обяда - тук комбинациите са много. Основната идея е да се храня на принципа на разделното хранене - месо/риба със салата или картофи/ориз със салата; единственото изключение от това правило е сушито, което пък Системата позволява. В първите две седмици стриктно спазвах режима от доктора - нещо, което на пръв поглед изглежда, че съм била подложена на зверски глад, но на практика е напълно достатъчно. Изненадващо е реално от колко малко като количество храна има нужда организмът ни, за да е сит. Тънкостта идва от качеството и комбинацията на храната, която поемаме.
3. Вечеря - тук "импровизирам". Веднъж е по режима, веднъж е по Системата, зависи дали съм на работа следобед или не и какво мога да си взема за работа.

Това е в общи линии за мен. Ще пиша менютата си, но ще задрасквам тези, които са по диетния режим, за да не объркам някого, че е системно.
Ще се радвам много ако активността в темата се запази. Така сме си от взаимна помощ не само за идеи с менютата, а и с мотивация най-вече да не се отказваме. Тази подкрепа е безценна.

За днес моето меню включва:
З: ръжен хляб, сладко от боровинки, камембер; чисто, черно кафе
О: Леща яхния, краставица
В: Моркови и сирене или мандарини и сурови бадеми

# 378
  • Мнения: 1 454
Здравейте, прекрасни! След няколко несистемни дни с ядене на крак, в движение, каквото има подръка и две вечери с много мезета и доста огнена вода, връщам се в строя и си обещавам да съм стриктна.
Менюто днес:
З: Сандвич с шунка и кашкавал, чай без захар.
О: спаначена супа, филийка ръжен хляб от ЛИДЛ.
В:Настъргана ябълка с канела и кисело мляко.
Ехей! И Кали се завърна при нас! Страхотно! Добре дошла!

# 379
  • Мнения: 898
Все едно Задругата се събира Kissing Heart Сега е ясно, премеждия ще има, но накрая телата ни ще са по-добро място за развиване на умовете ни!
Много се радвам да те видя Kally May! Ти сама по себе си носиш много хубава и успокояваща енергия, която ще презареди темата!

Ден 08: (майка ми има рожден ден и ни събра вечерта, та...)
з: сурови ядки - шепа бадеми и малко орехи
о: портокал (много нерви през деня и нямаше време за нищо цял ден)
в:19:30 - 21:30 домашни, руска салата, друга салата с цвекло, моркови, риба и картофи, отново с майонеза, салата от печени чушки с царевица (не знам какво и става, такива салати не са обичайни за нея - очаквах свежи салати, някакво печено месо... и бях гладна... и си насипах две доволно пълни чинии) + мезета - филета, сирена..

Утре, отново. Килограми мисля да меря чак след 21-ви ден (няма да издържа да не погледна чак до 30-ти).

Днес, моят човек ме замъкна на ендокринолог и се оказах с Хашимото. Честно, не ми се пият хапчета, но според него, умората и т.н. е заради това...

# 380
  • Мнения: 2 348
Лебед, честита да е майка ти, още дълги години да ви събира. И аз съм с Хашимото, и с хипофункция. Пия си сутрин хормона(ако не забравя) и гледам да не го мисля. Естествено отслабването става изключително бавно, заради заболяването. Виж, за качването - там се случва бързо 😁
Понеделник 26.02.24
З: домашна кашкавалка, малко парче маслен сладкиш с ябълки
О: пилешко филе на тиган, спанак с ориз басмати, маслини
СЗ: печени дюли, варено яйце
В: риба

# 381
  • София
  • Мнения: 4 910
Лебед, жива и здрава да е майка ти! И моята скоро имаше рожден ден, а каква е кулинарка само и какви неща беше приготвила, не е за разправяне. То и с най-желязната воля да си, няма да се спреш. Поне нашето събиране  беше на обяд, но завърши естествено с торта - домашна, че и за вкъщи ни отряза да си носим Close .

Днес мисля за обяд да си направя една зеленчукова супа. Сигурно ще я ям и през следващите два дни и няма да го мисля обяда. Пускам ви рецептата:
Скрит текст:
1 консерва белени домати
2 картофа
7-8 гъби
1 глава лук
3 моркова
Маслинова паста
1 връзка магданоз
Чубрица
Сол - малко
Обикновено пропускам да добавя сол, защото маслиновата паста подсолява достатъчно. Всичко това, като се свари, лично аз го пасирам и го правя на крем-супа, защото така не се усеща, че е гОла вОда Stuck Out Tongue Closed Eyes . Хубавото е, че ме засища. Ще комбинирам със сурови моркови и едно-две сварени яйца. Вечерята ми ще е мандарини и сурови бадеми, защото вчера ядох моркови със сирене.

Frozenn, макар и въобще несистемно за вечеря, как ме размечта с тези печени дюли! Обожавам ги и така те разбирам, че си си хапнала вечерта - нямаше да им устоя ако имах под ръка. Но ми даваш чудна идея да си изпека някой ден ябълка, без захар естествено.

# 382
  • Мнения: 2 348
Калли, мнооого ги обичам, уникални стават. За съжаление свършиха 😄 Печените ябълки ще вървят с извара за вечеря, ммм.

# 383
  • Мнения: 898
Здравейте момичета,
благодаря за пожеланията към мама!
Влизам на бързо да метна един несериозен отчет... Давам си още една седмица за лакатушене и несериозно хранене... особено на закуска... Вече съм гладна сутрин, но докато това и онова... и то станало никое време.

Ден 08:
з: 1/2 + 1/2 някакви хипер сладки опаковани барчета
о: айсберг, краставица, чери домати
с.з.: няколко сушени кайсии
в: овче кисело мляко

# 384
  • Мнения: 2 348
Вторник 27.02
З: 3 ръжено сухара с крема сирене и прошуто
О: спанак с басмати, пилешко филе на тиган
СЗ: 6 бр много малки кивита, варено яйце
В: портокал, печена тиква

# 385
  • Мнения: 1 454
Здравейте, мили момичета!
Вчерашното меню:
З: Сандвич с шунка и кашкавал, чай
О: Омлет с шунка и заешка салата.
В:Извара с ябълка.
Днес:
З" Две!! прости ми, Боже, понички с ванилов крем.
О:винен кебап с ори съм сготвила. Ще ям и аз.
В: Мисля да си хапна чушка със сирене. Много обичам.
Лебедче, да ти е жива и здрава мама!
Хубав ден на всички. Ще се тегля по-нататък.

# 386
  • Мнения: 4
Хич не съм системна с вечерите Persevere
Не ям много, но определено не е по Системата и освен, че ми е по- леко сутринта, отслабване няма.
НО!, пък се научих на работа да си нося храна от вкъщи и това определено ми помага поне да не се тъпча с всякакви боклуци по цял ден.
За днес:
з: домашна баница, малко пълнозърнести крекери
о: зеленчуков гювеч и салата от домати
в: зеленчукова супа

# 387
  • Мнения: 898
Здравейте момичета,
днес вече всичко е напъпило, а на много места и цъфнало. Скоро всичко ще е изпълнено с любими аромати!

Sunshine/, ще се намалят и килограмите, много е трудно така, но ще успееш да излезеш от платото. На мен вечерята ти ми изглежда съвсем подходяща, пък дори и да има тиква в нея. Не е системно, но истината за режима всеки трябва да си я усети. На  Kally May комбинацията мандарини със сурови бадеми, много ми харесва и бих я пробвала, за да видя на мен как ще ми се отрази. Обаче, не по-рано от един, два нормални месеца без задрасквания.

Ден 10! (фанфари ...)
з: опаковани десертчета (много са ми сладки, не съм доволна, искам нормална закуска...)
о: кисело зеле с ориз и пиле
в: изцяло зеленчукова салата

Последна редакция: ср, 28 фев 2024, 23:04 от Лебед

# 388
  • Мнения: 2 348
28.02.24
З: принцеса с бял хляб, шунка и твърда моцарела, брускети
О: бъркани яйца, няколко резена домашна луканка, салата моркови - ядеше ми се нещо кисело.
СЗ: варено яйце
В: чушки със сирене и 2 яйца за спойка на цялото количество от общо 4 порции, домашна пастърма, отново брускети, банан и парче кекс
Днес съм ужасно подута и май ще спирам храните с набухвател. Опитвам се да си захвана квас, дано се получи.

# 389
  • София
  • Мнения: 4 910
Вчера беше почти системен ден, който развалих с едно парче пица, но моите хора вкъщи си я бяха поръчали и така ухаеше... Triumph ...
Супа не успях да си сготвя оня ден, че непредвидено ме изстреляха по-рано на работа и трябваше да импровизирам обяда. Пускам две менюта за последните два дни:

З: ръжен хляб с мед и шунка, черно кафе
О: моркови и варени яйца
В: печени чушки със сирене

И от вчера:
З: ръжен хляб с боровинково сладко, черно кафе
О: пилешки флейки на тиган с лук и гъби
В: гриловани тиквички с кисело мляко и копър, краставици и парче пица

Общи условия

Активация на акаунт