"Системата - 60" - тема 54

  • 35 469
  • 512
  •   3
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 275
Сонома диета
https://m.bg-mamma.com/?topic=575005
От нея взех големината на чинийката.
От Папе (да отслабнем докато спим) взех интервала между храненията минимум 5 часа, заради инсулина и тогава никъде не се говореше за инсулин.
След това трябваше да разгледам съдържанието на чинията (22 см диаметър) за да ми държи сито минимум 5 часа. И така стигнах до ВМНВХ и палео.
След това дойде естествено "като не съм гладна не ям " т.е. интервалното.
Взимах идеи от тук и там за мен и по мой вкус.
Системата е също персонален/личен режим, по вкус и цел на авторката. Важното е,че отговаря по вкус и работи за много жени.

# 226
  • Мнения: 22
Здравейте! Аз съм от 15 дни на кето режим,т.нар.Режим на Атанас Узунов. Отказах сладко,шоколад,тесто,газирано и всички нережимни плодове и зеленчуци,но почти постоянно усещам глад. От няколко дни започнаха адски киселини,парене в стомаха и на моменти дори гадене от глад (предимно сутрин),защото до обяд карам само на бронираното кафе. Свалих за този кратък период малко над 3 кг,а имам още поне 15 кг за сваляне. Чудя се от няколко дни дали да не започна Системата,понеже преди няколко години я правих и имах много добри резултати. Сега лятото няма да мога да устоя на плодовете като диня,пъпеш,грозде,праскови,които в кето режим са забранени. Сутрин обожавам кисело мляко с овесени ядки,които също не са позволени. Не знам какво да правя. Не може цял живот човек да се лишава от любимите храни. А и не обичам много да спортувам. Не знам дали ще успея да постигна пак добри резултати както преди.

# 227
  • Мнения: 2 275
Най-вероятно не е кето и със сигурност не е на този Узунов.
Киселини в стомаха се получават при ниска киселинност в стомаха и помага малко ябълков оцет във вода. Ще потърся и публикувам обяснението на д-р Берг (специалист по кето и интервално).
Видеото е на руски, в описанието е оригинала на английски
https://youtu.be/vtlj_oYibhw
Вярно, прието е в такива случаи да се пие сода, но е напълно погрешно.
КЕТО не е необходимо за отслабване, а и при лошо прилагане ще донесе повече вреди от полза. КЕТО е за тежки заболявания като епилепсия, лаймска болест, много голямо затлъстяване и спешна необходимост за намаляване на килограми и т.н.
И най-вече ВМНВХ обхваща от 0 г въглехидрати (кето) до 100-120 г (палео).
Има варианти за всеки вкус, цел, активност, портмоне.
Системата е разумен и работещ режим, със забележката по-горе за закуската.
Начи, подсетихте ме за специалната вечеря, сложих бяло вино в хладилника и купих 2 вида сирене. Сега ги мисля да не им стане нещо в хладилника.
 Саботирате ми интервалното.

Последна редакция: ср, 16 юни 2021, 15:44 от tania6

# 228
  • Мнения: 1 421
Здравейте системки!
Менюто за днес:
З: филийка пълнозърнест хляб с гауда, чери доматчета, черен чай без захар с лимон.
О: голяма салата от сирене, печена чушка, домати, краставици патладжан. Купешка, но много ми хареса. Утре може пак да си взема.
В:кисело мляко с две средноголеми ябълки.
Кали, засякох те в седмокласната. Успех на твоето дете! Силно стискам палци! Ние се пекохме на този огън миналата година, та знам какво е.
Хубава вечер на всички.

# 229
  • Мнения: 847
Привет момичета,

седнала съм на балкона, слушам птички гледам вълшебните облаци и се усмихвам широко докато ви чета!

Ден 3!
з: печен сандвич с бекон и моцарела
о: свежа салата, таратор, свинско печено с моркови и боровинков сос и ориз за гарнитура.
в: пропуснах (завъртя ми се в главата да вечерям по-късно, но е едва трети ден - за утре вече съм се подготвила за вечерята Simple Smile)

Вече стана огнено небето!

# 230
  • София
  • Мнения: 4 899
Ооо, Лори, много ти благодаря Flowers Hibiscus
Още малко остана. Да мине и математиката, и ще отдъхнем.
Днес изобщо не ми беше системен деня.
Мисля наистина да изчакам да мине и следващия изпит, защото от нерви ям и то сладко Disappointed

# 231
  • Мнения: 847
Привет момичета,

днес съм малко гладна, та... реших да вечерям по-рано и едновременно с това да публикувам нещо на бързо.

Роумелиоти, 58 е най-хубавата възраст за всеки бонбон, а още по-хубаво става ако бонбонът вече е и баба (повече бонбони на този свят) Simple Smile)

Kally May, о... не бива така... вече нищо не можеш да промениш освен да изнервиш детето още повече. Давай си с режима и не намирай оправдания за изкушения. Като ти се дояде сладко - направи някаква серия упражнения набързо, например 10 клека в тоалетната, ако щеш Simple Smile)

Като пишете за интервално хранене - за мен системата винаги е била точно това - кратки порции гладуване всеки ден. Ядеш, намаляваш храненто, гладуваш. Реално в повечето дни закусвах към 10:00, а вечерях преди 18:00 - така си остават едни 16 часа за почивка на стомаха... да де ... устата Simple Smile).

Ден 4
з(8:30): питка с чушка и крема сирене
о(13:00): свежа салата, татарско кюфте (беше пълнено с чедър, краставички...)
в(17:00): чушка с крема сирене и кисело мляко със сирене

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 17:10 от Лебед

# 232
  • Мнения: 1 421
Добър вечер на всички! Менюто за днес:
З: кроасан с масло, чай с лимон, много череши
О: лозови сърмички, салата домати
В: не бях гладна, просто не ми се ядеше.

# 233
  • Мнения: 12
Добро утро,момичета! При мен системата работи безотказно,поне до сега.За 5 дена смъкнати 3кг.
[Лебед],ти си слънце за мен! Simple Smile
С това хранене,което правя,имам интервал от 16 часа и отделно се старая за деня да не превиша 1400 калории.
Ако се съобразя и с процента въглехидрати,момичета аз правя 4 режима Smile

# 234
  • Мнения: 2 275

С това хранене,което правя,имам интервал от 16 часа и отделно се старая за деня да не превиша 1400 калории.
Ако се съобразя и с процента въглехидрати,момичета аз правя 4 режима Smile
Ето това е идеята. И да се нагласи за до живот , по вкус и цели, активност и здравословно състояние, съобразено с празник. ...от време на време.
Много ви се радвам. Успех на всички.

# 235
  • Мнения: 22
Добро утро,момичета! Ако реша да спазвам Системата мога ли да замествам 2 хранения с протеин на прах? Сутрин е позволено всичко,но искам да заместя и вечерята с протеинов шейк и да се опитам малко поне всеки ден да правя упражнения вкъщи. Какво мислите? Ще има ли ефект?

# 236
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Добро утро,момичета! Ако реша да спазвам Системата мога ли да замествам 2 хранения с протеин на прах? Сутрин е позволено всичко,но искам да заместя и вечерята с протеинов шейк и да се опитам малко поне всеки ден да правя упражнения вкъщи. Какво мислите? Ще има ли ефект?

Протеинът на прах не е предназначен да замества хранения, още по-повече две.Разбира се, че всичко е възможно, но гарантирам, че на петия ден ще си ужасно гладна.
Пия протеин може би 11-12 години от как тренирам сериозно.

# 237
  • Мнения: 22
Добро утро,момичета! Ако реша да спазвам Системата мога ли да замествам 2 хранения с протеин на прах? Сутрин е позволено всичко,но искам да заместя и вечерята с протеинов шейк и да се опитам малко поне всеки ден да правя упражнения вкъщи. Какво мислите? Ще има ли ефект?

Протеинът на прах не е предназначен да замества хранения, още по-повече две.Разбира се, че всичко е възможно, но гарантирам, че на петия ден ще си ужасно гладна.
Пия протеин може би 11-12 години от как тренирам сериозно.
По принцип,да,трябва си и спорт. Просто търся някакъв заместител на хранене,особено за вечеря да ме засити и да не прекалявам с храненето. Единственото трудно на Системата ми беше много ранната вечеря. Все след 18.00 ч огладнявам.

# 238
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Аз исках да кажа, че протеина много трудно и за дълго време ще ти замести вечерята.Това имах предвид.По -добре си изпечи на тиган 200 грама пилешки гърди, хем чист протеин, хем ще те държи сита.

# 239
  • Мнения: 22
Аз исках да кажа, че протеина много трудно и за дълго време ще ти замести вечерята.Това имах предвид.По -добре си изпечи на тиган 200 грама пилешки гърди, хем чист протеин, хем ще те държи сита.
Аз исках да кажа, че протеина много трудно и за дълго време ще ти замести вечерята.Това имах предвид.По -добре си изпечи на тиган 200 грама пилешки гърди, хем чист протеин, хем ще те държи сита.
Да,права сте. Просто имам нужда да сваля доста излишни килограми и затова искам да пробвам. Преди години съм правила този режим и се чувствах много добре и свалих доста. Въпросът ми беше дали ще наруша много Системата,ако реша да правя заместване с протеин дори само на 1 хранене?

Общи условия

Активация на акаунт