Обратното броене наближава - до АПРИЛ мъничко остава

  • 24 956
  • 376
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 126
Здравейте, бих искала да ви попитам следното... може ли да се роди бебе например 3,300 и с дните кг мите да спадат, например след 2 дена да е 3,160, на третия да е 3,050? Това не е ли огромна разлика, чувала съм, че с около 200гр спадат в болницата?
Първото ми дете спадна с точно 200 гр. за 3 дни престой в болницата. Попитайте най-добре неонатолог, дали е ОК този спад и до колко е допустимо.

# 256
  • Мнения: 884
Днес най-накрая бях на преглед.Последно бях на 14.02. 36+2 дни,АГ каза,че бебето е слязло надолу. Пусна ми кръвни и цитонамазка. Тегли ме и ми мери кръвно. На ехографа също ме гледа за няма и две минути. Пита къде ще раждам и това беше. Аз я попитах трябва ли да нося нещо в болницата тя каза не. За тоновете също я попитах ,каза ,че нали сега сме ги чули,а иначе като ходя при нея тогава ще ги слушаме . Каза след 08.04 да чакаме бебето във всеки един момент да се роди,ако до 16.04 не съм родила да и звънна пак за преглед. Тръгна да ме изпраща и аз все пак си попитах как започва раждането,кога да отивам в болницата все пак ми е първа бременност. Отговора беше при силни контракции на 10-15 минути да отивам в болницата или ако ми изтекат водите,или тапата ако ми падне,при кървене и т.н искаше ми се малко по-подробно,но уви. И сега чакаме...

# 257
  • Мнения: 715
Родих първата си дъщеря 3300, за 4 нощувки ни изписаха 3000, като дохранват и с АМ

# 258
  • Мнения: 221
Моята тапа пада от сутринта,мисля че вече падна изцяло.
Вторник бях на преглед 38г.с +3 съм, АГ ме вика всеки ден на тонове, защото водите ми са много, много малко вече и каза,че ако не родя до понеделник, ще предизвика раждане.
От тук раждалите мами,колко време след като падна тапата родихте? Знам,че е индивидуално и все пак.
Първа бременност ми е, имам контракции,вече по-болезнени,но не са на често, по-скоро единични.
Мислех,че няма да се притесня,но май започвам 😄.
Отиваме на тонове и да видим какво ще каже АГ за тапата.

# 259
  • Мнения: 14
Моята тапа пада от сутринта,мисля че вече падна изцяло.
Вторник бях на преглед 38г.с +3 съм, АГ ме вика всеки ден на тонове, защото водите ми са много, много малко вече и каза,че ако не родя до понеделник, ще предизвика раждане.
От тук раждалите мами,колко време след като падна тапата родихте? Знам,че е индивидуално и все пак.
Първа бременност ми е, имам контракции,вече по-болезнени,но не са на често, по-скоро единични.
Мислех,че няма да се притесня,но май започвам 😄.
Отиваме на тонове и да видим какво ще каже АГ за тапата.

Моята също падна днес. Сутринта бях на преглед и тоновете  бяха супер, но лекаря ми каза, че няма почти никакво скъсяване още на шийката и че трябва да почакам още. Досега не съм имала никакви контракции и даже се бях нагласила да чакаме раждането точно около термина (12.04), но тапата преди малко ме изненада. Успех на теб! Доколкото аз знам при повечето ми раждали приятелки са минали не повече от 2-3 дни от падането до раждането, но да, всичко е индивидуално.

# 260
  • Мнения: 221
Моята тапа пада от сутринта,мисля че вече падна изцяло.
Вторник бях на преглед 38г.с +3 съм, АГ ме вика всеки ден на тонове, защото водите ми са много, много малко вече и каза,че ако не родя до понеделник, ще предизвика раждане.
От тук раждалите мами,колко време след като падна тапата родихте? Знам,че е индивидуално и все пак.
Първа бременност ми е, имам контракции,вече по-болезнени,но не са на често, по-скоро единични.
Мислех,че няма да се притесня,но май започвам 😄.
Отиваме на тонове и да видим какво ще каже АГ за тапата.

Моята също падна днес. Сутринта бях на преглед и тоновете  бяха супер, но лекаря ми каза, че няма почти никакво скъсяване още на шийката и че трябва да почакам още. Досега не съм имала никакви контракции и даже се бях нагласила да чакаме раждането точно около термина (12.04), но тапата преди малко ме изненада. Успех на теб! Доколкото аз знам при повечето ми раждали приятелки са минали не повече от 2-3 дни от падането до раждането, но да, всичко е индивидуално.
Моя термин е на 13.04,дано тръгне да излиза до понеделник, че изобщо не искам да влизам за предизвикане на раждане. Моя АГ не иска да ме реже, но така или иначе 2/3 от предизвикваните раждания завършват със секцио.
И на нашата Беба тонове бяха добре, отчете ми леки контракции.
Цял ден гледам да съм на крак, в движение да улесня уж процеса. Качване на стълби мисля да практикувам малко утре 😄, а и секса помагал, та ще видим🤭😄.
Успех и на теб!

# 261
  • Мнения: 289
Как сте момичета?
Ние от понеделник сме в болница под наблюдение защото получих болезнени стягания на корема. От два дни имам отоци по глезените и стъпалата,следят кръвното то поне е нормално.Вие имате ли отоци?

# 262
  • Мнения: 11
Здравейте, с моя гинеколог говорим за планирано секцио в периода 24-26 април, иначе терминът ми е за 09.05, а сега съм в 33 г.с. Прави ми вагинален преглед за разкритие, но дали има нужда от този преглед?

# 263
  • Мнения: 884
Здравейте, с моя гинеколог говорим за планирано секцио в периода 24-26 април, иначе терминът ми е за 09.05, а сега съм в 33 г.с. Прави ми вагинален преглед за разкритие, но дали има нужда от този преглед?
До сега само един път ми е правен с вагинален ехограф преглед в 5  месец май не помня точно ,по подозрение за скъсяване на шийката .

# 264
  • Мнения: 11
Истината е че не беше болезнено както четох из други теми, но ме е страх да не предизвика раждане по рано

# 265
  • Мнения: 45
Как сте момичета?
Ние от понеделник сме в болница под наблюдение защото получих болезнени стягания на корема. От два дни имам отоци по глезените и стъпалата,следят кръвното то поне е нормално.Вие имате ли отоци?
И на мен от няколко седмици ми се подуват глезените и стъпалата вечер, ръцете ми се подуват през нощта, болят ме и не мога да стискам сутрин, през деня се оправят, но не напълно. Като казах на АГ тя отсече "това не е от бременността" 😀, не и повярвах де. Надявам се да мине след раждането, остана още малко!

# 266
  • Германия
  • Мнения: 3 436
Истината е че не беше болезнено както четох из други теми, но ме е страх да не предизвика раждане по рано

Мен моята АГ винаги ме преглежда вагинално, да провери как е шийката, това по време на цялата бременност. Това няма как да предизвика ражданете.

Нормално е след раждането бебетата да загубят до 10% от теглото си. Следи се да не стане повече, тогава трябва да се вземат мерки, но като гледам в БГ така или иначе тъпчат бебетата с АМ, така че няма какво друго мерки да се вземат.
Дъщеря ми я теглеха всеки ден, опитвах се да я кърмя, теглото спадаше и вече се готвеха на 3тия ден да ѝ дават АМ, но тя тогава качи малко грамчета, а и се видя че имам и кърма вече и не дадохме АМ.

# 267
  • Мнения: 12
Здравейте от мен! На 29.03 се роди Стелия 3160/50 . Беше едно много бързо нормално раждане 😊 Кърми се на поискване, нощем има две хранения,но те не й развалят съня

# 268
  • Мнения: 289
Честито,да ви е много здрава малката Стелия и много да ви радва!

# 269
  • Мнения: 639
Честито на родилите мамчета! Да са ви живи и здрави рожбите!
И аз да се похваля, че на 25.03 се появи на бял свят Мартин. Жив, здрав и вечно гладен. И от два дена с ясно разпознаваеми симптоми на колики.

Общи условия

Активация на акаунт