Обратното броене наближава - до АПРИЛ мъничко остава

  • 24 677
  • 376
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11
Здравейте, с моя гинеколог говорим за планирано секцио в периода 24-26 април, иначе терминът ми е за 09.05, а сега съм в 33 г.с. Прави ми вагинален преглед за разкритие, но дали има нужда от този преглед?
До сега само един път ми е правен с вагинален ехограф преглед в 5  месец май не помня точно ,по подозрение за скъсяване на шийката .

Струва ми се, че мен за това скъсяване на шийката ме провери с пръсти, не видях точно, но не е ли странно? И още нещо, при положение, че ще раждам секцио има ли смисъл от тези вагинални прегледи?

# 271
  • Мнения: 181
Честити бебчета! Да са живи и здрави, само радост да Ви носят! Blush

Мен не са ме преглеждали за разкритие, нито дали шийката е скъсена. Последно с вагинален в 25 г.с. след силен спазъм и ходене по спешност в АГ. Искаха да ме приемат, аз не влязох. На другия ден бях при моя лекар, каза, че в добре. Обаче утре влизам в 38 г.с., контракциите странно намаляха, случва се да имам прорязвания ниско долу. На 08.04 имам час за преглед, ще видим какво ще каже.

За спадането на теглото при новородените, моят син от 3100гр., спадна на 2900-2950гр. Тогава имах доста кърма, бързо слезе и той си хапваше. Караха ме да го тегля преди и след хранене. Имаше разлика по 60 гр. Акушерките казаха, че не го тегля правилно, аз не оспорвах. Факт, че продължи да е лаком и след изписването.

# 272
  • Мнения: 884
Честито на всички мамчета! Живи и здрави да са бебчетата!
Аз днес от сутринта съм с болки ниско долу в корема и леки в кръста.Пих но шпа поотмина малко,но не спря. Магнезий си пия два пъти по едно на ден. Термин 28.04 . Много вече ми натежа долу ,като ,че ли изведнъж много взе да ми тежи толкова ниско. Има ли смисъл да звъня на АГ или да си търпя?

# 273
  • Мнения: 492
Аз съм 38+2 и вече от няколко дни съм с менструални болки ниско долу и кръста. Предполагам е някакъв сигнал,.че ще е скоро...

# 274
  • Мнения: 884
Аз съм 38+2 и вече от няколко дни съм с менструални болки ниско долу и кръста. Предполагам е някакъв сигнал,.че ще е скоро...
Ох ,хич не ги обичам Тея менструални болки... Какво следва след тях ,ако може да ме светне някой? Следващия етап предполагам стягане,тоест контракции. АГ естествено набързо ме отсвири и нищо не ми обясни на последния преглед. С триста зора като я попитах при какви симптоми да тръгвам към болницата,каза при изтичане на води ,падане на тапата и контракции на 10-15 минути. Е,ама не ми обясни какво да контракциите 😀 моля някой да ми обясни,че ММ се суети край мене с рози болящ корем и само пита,ми сега да ходим ли в болницата ,ама звънни на лекарката.

# 275
  • Мнения: 45
Ina, това че е натежало надолу може би значи, че бебето е "слезнало" и се е наместило в малкия таз, вероятно затова изпитваш и този дискомфорт. Относно родилните контракции, опитните мами казват, че няма как да се сбъркат - силни, болезнени, придружени с болки в кръста, така ги описват най-често май Simple Smile и казват че ако се чудиш значи не са родилни 😀😀😀 А относно тежестта и вероятното слизане на бебето, мисля че е страхотно, защото една от най-честите причини за спешно секцио е, че бебето е високо и не слиза, а примерно водите са изтекли или има голямо ракритие и др. Надявам се да е от полза тази информация Simple Smile Пиши когато има някаква промяна или развитие, за да знаем и нас какво ни чака евентуално като слезнат бебетата Simple Smile

# 276
  • Мнения: 884
Ina, това че е натежало надолу може би значи, че бебето е "слезнало" и се е наместило в малкия таз, вероятно затова изпитваш и този дискомфорт. Относно родилните контракции, опитните мами казват, че няма как да се сбъркат - силни, болезнени, придружени с болки в кръста, така ги описват най-често май Simple Smile и казват че ако се чудиш значи не са родилни 😀😀😀 А относно тежестта и вероятното слизане на бебето, мисля че е страхотно, защото една от най-честите причини за спешно секцио е, че бебето е високо и не слиза, а примерно водите са изтекли или има голямо ракритие и др. Надявам се да е от полза тази информация Simple Smile Пиши когато има някаква промяна или развитие, за да знаем и нас какво ни чака евентуално като слезнат бебетата Simple Smile
Днес ме боля пак корема,но мина без хапчета. Да доста ми слезе видимо корема надолу ,че да видим . Иначе бебето продължава да си мърда все така усилено както преди,но вчера беше малко позаспали,чак вечерта се активира след разговор с татко си 😁 с молби на почва да мърда да не ни плаши. Днес ходих на очен лекар ,прегледаха ми очните дъна и казаха ,че нямам никакви признаци да не мога да родя нормално .

# 277
  • Мнения: 181
Първите родилни контракции са точно, като менструални болки, ниско долу в корема и яйчниците, както и в кръста и бъбреците. Те отпускат и пак стягат, не отминават за дълъг период от време, трудно е да се объркат. А тежестта на бебето, навярно е слязло надолу, което не е лошо, т.к. спестява тревоги от рода дали ще слезе, дали няма да се наложи предизвикване и недай Боже секцио.
Аз все още не мога да преценя моят корем дали е слязъл, снимам го често, май не виждам и не усещам все още разлика. На 08.04 имам час за ехо и тонове, ще питам вече да види шийката и да каже дали бебето е слязло, струва ми се все още високо, днес влязох в 38 г.с. Синът ми слезе в тази седмица, роди се в 39+1 г.с.

# 278
  • Мнения: 884
Първите родилни контракции са точно, като менструални болки, ниско долу в корема и яйчниците, както и в кръста и бъбреците. Те отпускат и пак стягат, не отминават за дълъг период от време, трудно е да се объркат. А тежестта на бебето, навярно е слязло надолу, което не е лошо, т.к. спестява тревоги от рода дали ще слезе, дали няма да се наложи предизвикване и недай Боже секцио.
Аз все още не мога да преценя моят корем дали е слязъл, снимам го често, май не виждам и не усещам все още разлика. На 08.04 имам час за ехо и тонове, ще питам вече да види шийката и да каже дали бебето е слязло, струва ми се все още високо, днес влязох в 38 г.с. Синът ми слезе в тази седмица, роди се в 39+1 г.с.
Моите бяха постоянни днес по обяд спряха. Видимо по снимка от 13 дни и днес доста ми се е смъкнал корема надолу. Утре влизам в 37 г.с.

# 279
  • Мнения: 5
Честито на всички мамчета! Живи и здрави да са бебчетата!
Аз днес от сутринта съм с болки ниско долу в корема и леки в кръста.Пих но шпа поотмина малко,но не спря. Магнезий си пия два пъти по едно на ден. Термин 28.04 . Много вече ми натежа долу ,като ,че ли изведнъж много взе да ми тежи толкова ниско. Има ли смисъл да звъня на АГ или да си търпя?

Здрасти Ина, и аз съм с същия термин и на мен така изведнъж взе ми тежи ниско долу и кръста също да наболява .. Но аз не пия нищо АГто ми каза че няма смисъл вече да пия магнерот

# 280
  • Мнения: 884
Честито на всички мамчета! Живи и здрави да са бебчетата!
Аз днес от сутринта съм с болки ниско долу в корема и леки в кръста.Пих но шпа поотмина малко,но не спря. Магнезий си пия два пъти по едно на ден. Термин 28.04 . Много вече ми натежа долу ,като ,че ли изведнъж много взе да ми тежи толкова ниско. Има ли смисъл да звъня на АГ или да си търпя?

Здрасти Ина, и аз съм с същия термин и на мен така изведнъж взе ми тежи ниско долу и кръста също да наболява .. Но аз не пия нищо АГто ми каза че няма смисъл вече да пия магнерот
Моята не знае ,че пия магнерот ,каза само ,че мога да пия но шпа.

# 281
  • Мнения: 181
Чудесно, че в слязъл, моя не е, не виждам разлика по снимки и усещане. А за Магнерота, сподели с АГ, че пиеш, може би ще трябва да го спреш. Не съм лекар, но в априлки във ФБ, повечето го спряха в 36 г.с. Аз го спрях в 38 г.с., макар док да каза да го пия до края на тази седмица.
Моята не знае ,че пия магнерот ,каза само ,че мога да пия но шпа.

# 282
  • Мнения: 21
Здравейте,
Искам да попитам следното във връзка с болничните:
- терминът ми е на 12.04, съответно първият пуснат болничен е до 11.04. Този болничен е издаден от гинеколога, който ме следи по здравна каса.
- Раждането ще бъде в друга болница при друг лекар. Интересува ме при евентуално преносване кой ми издава болничния за дните между термина и раждането и кога се издава този болничен? Вторият болничен, който се издава, може ли да ми бъде пуснат преди раждането?

# 283
  • Мнения: 221
Момичета,вчера след раждане с индукция се роди нашата Никол! 🥰🎀
Предизвикване се наложи, защото буквално нямах води вече, по време на индукцията, записите не бяха добре и ме подготвяха и за вариант секцио.
Но аз държах за нормално и се надявах да се оправят записите, така и стана. Раждането ми се видя дълго 8-9 часа и си боли,но съм убедена, че болките след секцио мен лично щяха да ме болят повече.
Тя се роди 3.100 кг, 50 см 😊. От снощи е при мен само,учим се да се кърмим, колкото и коластра да имам за сега май е достатъчно,слагам я на гърда, посуква и заспива.

# 284
  • София
  • Мнения: 1 213
Ina_Ih , Аз съм със същия термин, АГ настоя да спра магнезия още в средата на 35г.с. Пиейки го като нищо може да преносиш и да се наложи индукция. Аз бях на 6х500мг на ден заради контракции от началото на 5-ти месец. В 9-ти няма смисъл да се пие. Без болки няма да минем, ако искаме да раждаме нормално. При секцио магнезия го спират седмица преди датата.

Общи условия

Активация на акаунт