Обратното броене наближава - до АПРИЛ мъничко остава

  • 24 961
  • 376
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 884
Ina_Ih , Аз съм със същия термин, АГ настоя да спра магнезия още в средата на 35г.с. Пиейки го като нищо може да преносиш и да се наложи индукция. Аз бях на 6х500мг на ден заради контракции от началото на 5-ти месец. В 9-ти няма смисъл да се пие. Без болки няма да минем, ако искаме да раждаме нормално. При секцио магнезия го спират седмица преди датата.
Имах още няколко хапченца и ги изпих. Вече си пия само Огестана. И почваме да чакаме.

# 286
  • Мнения: 549
Да ви е жива и здрава, малката Никол! Simple Smile Flowers Hibiscus
Момичета,вчера след раждане с индукция се роди нашата Никол! 🥰🎀
Предизвикване се наложи, защото буквално нямах води вече, по време на индукцията, записите не бяха добре и ме подготвяха и за вариант секцио.
Но аз държах за нормално и се надявах да се оправят записите, така и стана. Раждането ми се видя дълго 8-9 часа и си боли,но съм убедена, че болките след секцио мен лично щяха да ме болят повече.
Тя се роди 3.100 кг, 50 см 😊. От снощи е при мен само,учим се да се кърмим, колкото и коластра да имам за сега май е достатъчно,слагам я на гърда, посуква и заспива.

# 287
  • Мнения: 715
Честито на новите бебчета. Да са живи и здрави и бързо възстановяване на мамите. Да попитам, слагат ли ви първите ваксини?

# 288
  • Мнения: 11
Ina_Ih , Аз съм със същия термин, АГ настоя да спра магнезия още в средата на 35г.с. Пиейки го като нищо може да
преносиш и да се наложи индукция. Аз бях на 6х500мг на ден заради контракции от началото на 5-ти месец. В 9-ти няма смисъл да се пие. Без болки няма да минем, ако искаме да раждаме нормално. При секцио магнезия го спират седмица преди датата.

Аз също ще раждам секцио и преди две вечери имах за първи път болки подобни на менструалните и се консултирах с АГ. Той ме насочи да увелича дозата на магнезия на две хапчета на 8 часа и наистина има ефект.

# 289
  • Мнения: 40
Вчера в 20:40 се появи Мая Simple Smile без никакви медикаменти, защото в болницата пристигнахме в 20:10 със 8 см разкритие и контракции на 3 минути. Heart

# 290
  • Мнения: 289
Честито на новите мами!  Нека им бъдат много здрави и щастливи бебенцата,а на тях бързо възстановяване!

# 291
  • Мнения: 181
Честити Никол и Мая! Да растат здрави и щастливи деца! Бързо възстановяване на вас мами! Hug
Днес бях на преглед, след всички контракции, лекарства, зацапване, сега има затишие. Шийката не е мръднала, все така дълга, а бебето е високо. Според док е ок, т.к. има още време до термин, а вторите слизали изведнъж, не знам дали е така. Сестрата ме стресна, че нещо не е наред с тоновете, но беше в грешка, слава Богу! Бебето е около 2900 гр, главата все така 1 седмица назад спрямо останалите части. Специално я измери отново 92 мм, каза, че е добре и не е притеснително.

# 292
  • Мнения: 884
Живи и здрави новите попълнения! Моя корем доста падна надолу,но болки вече нямам. В болницата казаха на 10 минути контракции да отивам. Като отидете в последния момент как ви правят клизма?

# 293
  • Мнения: 715
Отидох когато бях с контракции 4-5 минути първия път. С около 6 см разкритие. Направиха си ми клизма пре спокойно. И добре че направиха. Много облекчава.
Мисля, че ако имаш напъни само няма да ти направят. Не е фатално. По лесно е за работа и за теб Simple Smile

# 294
  • Мнения: 40
Живи и здрави новите попълнения! Моя корем доста падна надолу,но болки вече нямам. В болницата казаха на 10 минути контракции да отивам. Като отидете в последния момент как ви правят клизма?
Не са ми правили клизма. Дори не минах регистратура. Нямаха време да ме съблекат напълно. Не беше търсен ефект-докторката до последно ми казваше да стоя вкъщи. Просто в един момент болката стана побъркваща, напрежението също. Водите ми изтекоха в колата. Сестрата е казала на мъжа ми след като му е честитила " жени ви роди като баба ви на полето ". Просто нямаше време за нищо...

# 295
  • Мнения: 126
Живи и здрави новите попълнения! Моя корем доста падна надолу,но болки вече нямам. В болницата казаха на 10 минути контракции да отивам. Като отидете в последния момент как ви правят клизма?
С първото ми дете отидох с 8 см разкритие и не са ми правили клизма.
Не навсякъде правят. Wink

# 296
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
И аз с първото дете отидох със 7-8см и сама поисках клизма. Става ти по-леко като премине прочистването.

# 297
  • Мнения: 884
Не че ми пречи,даже бих искала да ми направят да ми е по спокойно,да не стане беля докато напъвам,макар че те високо да виждали със сигурност. ☺️ Тъй като сме в малък град,пък и работя в болницата където ще раждам,съм чувала от акушерка ,че циганките били в ужссни състояния. Чувала съм ,че някои още вкъщи си слагат свещичка да може да си отидат вкъщи  до тоалетна и после да са спокойни.

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз също си сложих свещичка вкъщи и спокойно си свърших работа преди да тръгна за болницата. 🙂 Сега пак съм си приготвила, така ще ми е по-спокойно.

# 299
  • Мнения: 686
Здравейте, момичета аз съм от априлските мами 2019 въпреки, че моите близнаци избързаха и се родиха март месец. Ако някоя мама желая и няма възможност в момента, подарявам количка Чиполино лилаво-Розова много приятен цвят, сгъва се като чадър и е много компактна, имам дрешки за момчета. Мога да пратя и мляко little step 1 ако някой желая имам много неща. Не продавам, защото няма смисъл сега всеки има нужда поне от малко помощ. И подарък от мен изне ада за вашето бебче. Изподарих една камара неща имам всичко по две. И имам и червен паяк който ползваме още малко като гледам ще проходим скоро ако някоя мама желае да ми пише. Леко бременнеене на някой мами, а на други да са ви живи и здрави дечицата ако има родили.

Общи условия

Активация на акаунт