имам нужда от малко подкрепа - предстояща амниоцентеза

  • 2 560
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 348
На мен ми правиха - без обезболяващи нито преди нито след това. Изобщо не боли повече от взимането на кръв. След процедурата си стоях в къщи на легло в продължение на два дни. На третия ден отидох на работа без проблем. Лошото е, че резултатите излизат чак след три седмици и чакането е дълго, но не се притеснявай. Важно е да следваш указанията на лекарите и всичко ще е ОК   bouquet

# 16
  • Мнения: 317
Благодаря на мсички за подкрепата ! Роси 74 , моят резултат от скрининга като изчислен риск е 1 : 240!

# 17
  • Мнения: 2 332
Благодаря на мсички за подкрепата ! Роси 74 , моят резултат от скрининга като изчислен риск е 1 : 240!

Чела съм за мами с по-нисък риск, които:
1) решават да не я правят все пак и раждат здрави дечица
2) правят и всичко е ок с бебето.

Пожелавам ти при теб да е като 2) - нали утре ти е амниоцентезата!  Hug А при кой д-р ще я правиш?

# 18
  • Мнения: 317
 При Маленов   - Св. София . Иначе разбира се че е въпрос на личен избор дали ще я направиш , и наистина голяма част от бъдещите майки не се решават  , но аз наистина няма да издържа още пет месеца да го мисля  / а пък и докторите като те ушашкат малко повече/. Така че - утре съм там.

# 19
  • Мнения: 2 332
При Маленов   - Св. София . Иначе разбира се че е въпрос на личен избор дали ще я направиш , и наистина голяма част от бъдещите майки не се решават  , но аз наистина няма да издържа още пет месеца да го мисля  / а пък и докторите като те ушашкат малко повече/. Така че - утре съм там.

Пожелавам ти успех - явно си при доктор, на който имаш доверие! Всичко ще е наред!!!  Peace

# 20
  • Мнения: 99
Дано всичко да мине леко и резултатите да са добри. Е, докато те излязат, сърцето ти ще е свито...Въпреки, че 100% сигурност никога няма и  може би ще се окаже, че бебето си е добре. Нали знаеш, очите на страха са големи. Стискам ти палци за процедурата утре! newsm10

# 21
  • софия
  • Мнения: 1 745
Не съм компетентна по въпроса,но ми се иска да ти пожелая успех,всичко да мине бързо и безболезнено и най-вече да се окаже,че не е имало за какво да се притесняваш.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 164
Кураж! Стискам палци всичко да мине добре, да не те боли и резултатите да бъдат добри!

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз имах същият резултат от БХС и правих амниоцентеза, която показа, че всичко с беба е наред, тогава научих и че ще е момиче. Неприятно е само бодването на иглата, процедурата трае съвсем кратко. После трябва да си полежиш ден-два, но нищо не се усеща. Най-гадно е чакането на резултата - моят доста го забавиха, над месец някъде.
Успех ти желая и съм сигурна, че резултатът ще е добър! Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 17
Meli 80, не се плаши от амниоцентезата. Аз не усетих никаква болка, само боцване и леко неприятно усещане когато накрая изваждаха иглата. Не са ме обезболявали, нито пък са ми давали антибиотик. Явно всики лекар преценява как да постъпи. След амниоцентезата полежах около 4 часа в болницата и след това си тръгнах. Следващите 24 часа главно си почивах и не се движех много, а след това дори пътувах в провинцията (с разрешение от лекарката, разбира се). Слава Богу, не съм имала никакви проблеми. За мене трудното беше чакането на резултатите, които излязоха чак след 1 месец, но накрая си отдъхнах. Сигурна съм, че и при тебе всичко ще бъде наред. Бъди и ти уверена в това и не се притеснявай! Желая ти късмет!

# 25
  • Мнения: 4 621
Кураж! Дано всичко мине леко и резултатите са добри Peace

# 26
Как мина амниоцентезата/мина ли или все още предстои?/На мен също ми предстоии съм ужасена,не толкова от самата процедура,колкото от 4акането на резултата...Стискам ти палци

# 27
  • Мнения: 409
Успех. Стискаме палци. Peace

# 28
  • Мнения: 1 029
И аз се чудех какво стана с амниоцентезата. Надявам се всичко да е минало нормално и резултатите да са добри. Чакаме новини!

# 29
  • видин
  • Мнения: 358
макар и късно, но да се включа.
привих се амниоцентеза декември 2005 год. в МД при Димитрова. за успокоение на всички, на които предстои - не се плашете. изобщо не боли. а аз съм много страхлива. усеща се някакво свиване, но иначе няма болка. ИЗОБЩО. веднага след това се прибрах във видин - така че рисковете са минимални. вярно, че резултатите се бавят, но след това е спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт