Баба Марта носи пролетта, ЮНЧЕТО весело тропка с крачка - Тема 8

  • 18 149
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 786
Момичета, мислите ли, че трябва да се увеличи витамин Д, за да се компенсира неизлизането?
И втори въпрос- когато е въведен глутена, ок ли е да се давам всеки ден под някаква форма?
Благодаря предварително!

Ние пием по 3 капки всеки ден, педиатъра каза, че не е нужно да променяме дозата, продължваме така до 1г.

За глутена и аз се интересувам.

# 421
  • София
  • Мнения: 4 011
Аз давам по 2 капки. Така до лятото.
С глутена няма проблем да си даваш всеки ден.

# 422
  • Мнения: 2 539
Питах педи за вит. Д, давам й вигантол 2 капки, каза че не нужно да увеличавам, нищо че не излизаме. Глутен не давам всеки ден, не знам дали е ок или не. Така си действам от началото. И за вит. Ц я питах, че давам вече от много време, каза да разредя през ден.

# 423
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз не бих увеличила вит. Д на своя глава без консултация с педиатър. Глутен давам всеки ден под някаква форма.

# 424
  • София
  • Мнения: 3 098
Мамиии, мислите ли вече за рождените дни на бебоците? Много ми се иска да го направя с другите дечица, с които излизахме преди карантината и да е цветно и весело. Все пак е лятото! Дано до Юни е по-спокойно положението и започнем да излизаме повече. Животът продължава! Бъдете здрави! Simple Smile

# 425
  • София
  • Мнения: 4 011
Не вярвам, че ще са ок нещата. Може би пика ще е минал, но със сигурност (май месец) все още ще е неприятно положението и не бих рискувала. Аз ср надявам до към средата на юли да поутихнат нещата, че ми се ходи към морето, но за сега е немислимо, изпратила съм наще там и не бих посмяла да им се натреса с двете деца, докато не е безопасно за тях. Дали ще сме преболедували или ще е изчезнал вируса, но не и преди да съм сигурна, че е ок.

# 426
  • Мнения: 2 539
Не вярвам юни месец да става за празнуване, според мен дори да са поутихнали нещата, чисто психологически още дълго време ще избягваме да се срещаме, освен ако не измислят лекарство. За море даже не си и мечтая, мечтая си просто да сме здрави и един ден да слезнем в парка, без да треперя, че пипат люлки и пързалки.

# 427
  • Мнения: 232
И при нас след избиването на 2та зъба храненето стана трагедия. едвам и пробутвам някое пюре...иска мляко, а тъкмо заместих 3 хранения.

# 428
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ние и без друго няма с кого да празнуваме, дечица познати имаме две - три, но няма как да дойдат с нас в провинцията където са бабите и дядовците. Мислихме да е само семейно събиране с родителите ни, но като гледам и това няма да е. Ще си го отбележим тримата.

Аз също не мисля, че скоро бих била спокойна да го оставя да пипа каквото и да е навън дори да се вдигне извънредното положение. Морето тази година категорично го отписах, евентуално може да си правим еднодневни разходки в планината. Важното е да сме здрави.

# 429
  • Мнения: 560
Знам, че е крайно оптимистично, но тайничко се надявам да направим едно море към края на лятото. Но как, къде, дали ще е възможно и дали ще ми се рискува, предстои да видим. И да, проблем ще е възвръщането на нормалния ритъм и начин на живот, но да преодолеем някак кризата и да сме живи и здрави, пък останалото - бел дерт. Simple Smile Очаквам всичко, но не спирам да се надявам на добър развой на събитията... Flowers Four Leaf Clover

# 430
  • Мнения: 1 694
Аз съм си казала, че рожден ден ще празнуваме само семейно докато сам не си поиска парти с приятели един ден. С баткото много се изхвърлях- детски кътове още от първата година, по 10-12 дечица и всичките родители, едни големи суми хвърляхме постоянно за кътове, торти, фотографи... сега ми се струва безумно. Смятам ако са ОК нещата да инвестирам във фотосесия smash the cake, ако не- когато се оправят тогава. При всички случаи ще празнуваме семейно, зависи дали ще е в двора на свекърите в къщата им или у нас на тесничко Simple Smile жалко ще е, толкова съм мечтала за лятно бебе да празнувам на открито РД, че баткото ми е март. А сега няма да може вероятно, но нищо, да сме здрави само!

# 431
  • Мнения: 897
Аз бях намислила с РД да направим и кръщене в тесен семеен кръг около 20-30 човека най-вече заради прабабите понеже са на 80г. и малката им е първата правнучка и много се радват. Онази вечер си говорихме с ММ и той ме пита какво ще правим и аз му казах, че ще видим как ще е положението. Торта пт сега си я заявявам при една жена/ прави уникални торти и трябва мин. месец по рано да се заяви/ пък дали ще е 10 парчета само за нас или 30 парчета за голям РД ще се разберем после. Нека сме живи и здрави пък празници все има.
Вие се оплаквате, че вашите не искат да ядът, а мойта сега след като спря нощните хранения й се отвори апетита. Онзи ден ММ й дал бурканче и половина с каша за СЗ. Вика така сладко отваряше уста и като свърши бурканчето се разрева, че е свършило и затова й дадох още, можеше да изяде и 2то ама реших на половината да спра да не й е много.

# 432
  • Мнения: 439
За рожден ден ще видим, но при всяко положение, ще е в тесен кръг.. дали ще сме 3мата, или с родителите, ще стане ясно.. и аз мислих да го комбинирам с кръщенето, но ако не са отминали проблемите и карантината, ще пропуснем..
За храненето на мен ми е много любопитно как така като общо количество изяжда около кило- до кило и 200, а нищо не качва... Стои си слабичка.. сутрин и вечер сме на АМ, и 3 заместени хранения имаме.. хапва и месо, вкарала съм жълтък, давам каши инстантни с елда и плодове, кисело мляко с бисквити също яде, и попара.. уж разнообразно и богато на всичко, а за 2 месеца почти 200гр е качила само..

# 433
  • Мнения: 897
Радостче нормално е да не качват много вече. Движат се много повече. Не се притеснявай и двамата ми бяха "пухкави" бебета и качваха доста в началото, а мин.месец като мерихме малката беше качила 300гр. за 2 месеца. Баткото беше 10кг от 8ми месец до към 2 годинки.

# 434
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Радостче, то детето като не се спира как да качва постоянно.

Моя има зверски апетит само за нещата, които харесва обаче. Понякога количествата му стигат почти порцията на възрастен човек, например ако дам банан, авокадо, хляб, риба. Но не дебелее, качва, но и на височина също расте.

Общи условия

Активация на акаунт