Баба Марта носи пролетта, ЮНЧЕТО весело тропка с крачка - Тема 8

  • 18 108
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 887
Силвър благодаря за рецептите, определено ще пробвам. За ягодите знам след годинка се дават иначе аз през бременността от края на март се сцепех да ям ягоди много ми се ядяха. Не знам сега ще ги одобри ли малката иначе има в градината при свекървата, а и аз сега ще си правя ягодарници и дано тя поне да яде, че баткото не може да го накараш.
Днес ще вкарам жълтък за да мога да почна да правя и др работи с яйца. Не знам при положение, че на няколко пъти й давахме кис.мляко по 2-3 хапки и нямаше реакции дали се води въведена храна илинда я въвеждам като другите?
Ако инстантните каши мога да ги направя на мъфини и тя да ги одобри ще съм доволна.

# 46
  • Мнения: 305
Здравейте, имам въпрос към мамите, които още кърмят: Смятате ли да продължите да кърмите, когато се върнете на работа( тези които ще се връщат след годинката) и ако да как ще го съчетавате?

# 47
  • Мнения: 861
Бебка е болна , от вчера е с температура , вдигна в 15 ч 38.1 вчера , поддържа я цяла вечер , заведох я на доктор казаха зачервено гърло и да редувам нурофен  и панадол,  като разбира се тя плюе. И тантум верде за впръскване ..  направо е чудо.

# 48
  • Мнения: 285
Бебка е болна , от вчера е с температура , вдигна в 15 ч 38.1 вчера , поддържа я цяла вечер , заведох я на доктор казаха зачервено гърло и да редувам нурофен  и панадол,  като разбира се тя плюе. И тантум верде за впръскване ..  направо е чудо.
И ние минахме през това за 3 дена, давах   със спринцофката на нурофена и двата сиропа постепенно и не е плюл

# 49
  • Мнения: 861
Моята плюе , сутринта се опитах аналгин да дам , цялата се разтрепери и повърна , много , и през носа излезе чак. Чудя се Ако до утре поддържа тази Т, да ходим да и пуснат кръвна ли

# 50
  • София
  • Мнения: 4 011
Явор също не понася каквото и да е през устата. Само витамин ц всъщност харесва, обсче панадол и нурофен абсурд. Съветвам те да минеш на свещички, поне да смъкне темп.

# 51
  • Мнения: 2 513
И ние сме в кюпа. Каката беше болна, 2-3 дни кашлюка и сополи, вдигна един път Т. Педи каза грип. Сега малката кашля от снощи, засега няма Т, ще я следя. Че днес и зъб й избил, милата. Цяла нощ се будеше и плачеше, аз мислех от гърлото, а то и зъба...
Аз мисля, ако я кърмя, да останат само нощните,  тъй като и на ясла ще я пращам. Направо не ми се мисли как ще е

# 52
  • Мнения: 1 694
Мишко като ми вдигаше високите температури след ваксините в чудо се бях видяла, Панадол директно го повръща на фонтан, първия път нямах свещички и пробутах на батко му от Нурофена, добре че дозата беше минимална, че за половин час успях да му дам 2.5 мл, като почти на всички капчици, които лека-полека давах искаше да повръща. Втория път вече се бях запасила със свещички Ефералган и сега гледам да имам винаги. Много е гадно да плюят и повръщат лекарства. Баткото като малък се наложи да пие АБ Зинат и като рече, че няма да го преглъща го подкупвах всеки път с парче бял шоколад (беше на 3 г), ама малкото сега ужас дано не ми се налага

# 53
  • Мнения: 232
Здравейте в новата темичка Simple Smile и ние бяхме с 1 ден , но не е повръщала панадола.. доста добре си го прие и сваляше веднага. Сега влачим една хрема, но слагам от черните капки и правя промивки и почти сме на финала .
Кажете как давате коричките хляб, препечени или не , че ми предстои да въвеждам глутен Confused
Малкта от 2 дни проходи напред, преди само назад и се научи да се връща и сяда сама много съм щастлива хахаха сигурно се радвам повече от нея. Аз не съм и се карала но мъжа ми на шега един път повиши тон и тя обърна джуката и ревна Simple Smile

# 54
  • Мнения: 272
Честита Баба Марта!

За температурата и бебета които не обичат сиропи с баткото  беше така използвахме свещички и кулпач. Въпреки че сиропа е и за гърло малко помага ,но той плюеше и накрая не знаех колко е изпил.

За закуска Осен попара ,плодово пюре при нас вървят много неща понеже сме въвели разнообразие от продукти.
Юфка в няколко равнината на фурна и варена
Мляко с ориз
Сандвич който правим на влакче със  различни комбинации сиренце,масалце + чай в шишето
Каши
Кисел
Нишесте
Печена тиква/ябълка
Грис на Слънчо/грис халва/
Крем ванилия на Слънчо
Млечна каша с бисквити на Слънчо
 Май им ударих реклама ,но наша бебе хапва само тях и бебевита в краен случай. Мисля скоро да пробвам и кус кус.
А и често при хапва от закуската ми облизва нещо малко или батко и я захранва като например последното беше пържени филийки🤷😩😅

# 55
  • Мнения: 60
Момичета, имате ли информация дали е вярно, че ако се върнеш след 1вата година от майчинството на работа, ти се полага 50% от обезщетението до навършване на 2 години на детето т е. 190лв?

# 56
  • Мнения: 370
Dida1993,да вярно е. А ако детето не посещава детска градина,може да се кандидатства по една програма и се изплаща  всеки месец миним. заплата за детегледач.(ако имаш баби под ръка)😊

# 57
  • Мнения: 60
А имате ли идея в такъв случай дали частната ясла се брои?

# 58
  • София
  • Мнения: 4 011
Не трябва да е нито на частна нито на държавна.

# 59
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Освен това ако се вземе баба за детегледачка майката има право 4 месеца да не работи, след това или трябва да се върне на работа или програмата пруключва за нея.

Общи условия

Активация на акаунт