Баба Марта носи пролетта, ЮНЧЕТО весело тропка с крачка - Тема 8

  • 18 312
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 616
Да, може с такова пюре да пробвам, че всеки ден предлагам шишето със сламка, но освен за дъвчене за друго не се използва...

# 91
  • София
  • Мнения: 888
Ха, ама те се смучат ли? Ох аз мислех, че просто се изстискват в купичката на бебето...назад съм с бебешките моди....
Да питам как давате чушка? Зелена, червена не съм захранила и се чудя дали директно да варя или се пече, бели....Също давате ли спанак, грах, зелен фасул, дюля, стафиди? Не че ще ги въведа ей сега веднага, просто се чудя от кога....

# 92
  • Мнения: 560
Бабата беше опекла и замразила червени чушки, та пускам в пюрето от време на време малко. Страхотно пухкаво ако се получава хахах. Зелен фасул дадох преди седмица в комбинация с тиква и чушка Stuck Out Tongue Winking Eye яде детето...
Спанак не смея, че нали много нитратен. Ще чакам домашна реколта или сезон. Пюре на хип с картоф и спанак много шибано ми се видя. Едвам мина през сифона на мивката Grinning
Общо взето съм позациклила със захранването, защото не ми се нрави да давам несезонни плодове и зеленчуци.

# 93
  • София
  • Мнения: 4 015
Всичко давам вече. И белтък в мъфините давам. Чушките ги пека и беля, спанак на пюре...за жалост безобразно вкусните спаначени мъфини не се приеха с охота.
За сега любимо е препечена филийка с яйце и сирене.

# 94
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
И при нас филийката с яйце и сирене е много вървежна. Чушки за сега само зелени е ял, зелен боб не съм давала още, иска ми се сезонни неща да хапва. Спанака го кисна във вода за около 30 мин преди да го дам, нали уж нитратите се махали така. Иначе чушка давам в сипички, слагам и в яйчени мъфини (нарязани зеленчуци във формичните за мъфини заливам с разбито яйце и пека), правих бебешко пиле с ориз и там също сложих малко чушка.

# 95
  • Мнения: 915
Днес направих мъфини със сирене станаха много вкусни. Малката много ги хареса пърхаше от радост докато ядеше. Реших да я пробвам сама да яде от чинийката граби с пълни шепи, но като й давам 1 по 1 хваща с 2те пръстчета и пъха в устата. Обаче май ще е левичарка отдавна съм я забелязала, че все с лявата ръка посяга и сега пак с нея. Хубавото е, че когато има в устата и й дам парченце тя не го бута веднага в устата, а чак след като преглътне. Утре ще й правя домашни бисквити с овес и ябълка дано и тях хареса.  Май кашите ще ги оползотворям по друг начин.

# 96
  • Мнения: 972
Аз днес дадох сирене за 3ти ден и мисля да въвеждам нов продукт от утре. Чудя се дали да започна глутена или да вкарам още няколко зеленчука и едно от месата. Вие след като почнахте глутена, въвеждахте ли други продукти? То нали по седмица било една от културите на глутен и мисля, че след 3тия ден на овесени ядки, не би било проблем за някой нов зеленчук. Как мислите?

Внимавам с тия нови продукти, че като дете имах много хранителни алергии и ме е страх да не развие и тя някоя.

# 97
  • Мнения: 894
Дори, от чисто любопитство ако мога да попитам : Как са те хранили като бебе и кога са те захранили?

# 98
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Patenceto_ и моя дребосък не си тъпче устата и посяга много с ляватабръка, но нито аз, нито татко му имаме някой левичар в родата, та не знам. Чинийки, купички, прибори, всичко им е интересно на дребосъците. Моя откри, че киселото мляко джвака и сега е голяма радост. Забелязах го, че много обича като се събираме вечер всички да хапваме, то едно пищене, едни маймунджалъци, смях, голяма радост му е, ама като сме синсамо двамата не е така.

# 99
  • Мнения: 972
Дори, от чисто любопитство ако мога да попитам : Как са те хранили като бебе и кога са те захранили?

Ами към 4тия месец са започнали и сокчета са ми давали. Но при мен проблема е дошъл от мляко от крава, домашно. Наще са мислели, че било по-добре домашно, ама кравата била тъпкана с някакви гадости (лекарства) и след това се е наложило да ми взимат мляко от чужбина, което е било противоалергично и до пубертета се изривах цялата от млечни продукти. Отделно и към други неща развих алергия. Други подробности не знам, не съм ги разпитвала много, честно казано 😂

# 100
  • Мнения: 861
Моята бебка вече я водихме къде ли не , след не сваляне на температурата , в неделя вечер пак я водихме на детски спешен изписаха зинат и виброцил,  и така до днес сутринта , когато станахме , цялата се беше обринала. Днес след целодневно лутане , накрая казаха алергия от Зината,  сега 5 дни на антихистамин и вит Ц , и се моля да не се влоши инфекцията.

# 101
  • Мнения: 6 891
Дори, аз въвеждах нови неща докато давах глутена. Той се въвежда месец, защото ако има реакция, то тя става след натрупване, а не както при другите храни. То затова и може да се въвеждат други неща паралелно, защото хранителната алергия и глутеновата непоносимост са с различни симптоми. Аз съм в края на месеца на глутена и въведох жълтък, краве масло, грах, пуйка през това време.

# 102
  • Мнения: 3 292
Аз не въвеждах нищо по врена глутена - утре съм на четвъртата седмица +4 дни и мисля за първи път да включа сирене. Днес се заредих с агнешко, свинско и телешко и след млечните ще ги въвеждам.

# 103
  • Мнения: 1 694
Какво количество месо давате вече? Увеличихте ли го или още сте на 20 грама през ден?

# 104
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Димитрова_87, до колкото знам свинското се въвежда след годинката, много е тежко. Иначе знам от Стаменов , че може да се дава телешко към 10-11 месец.

Общи условия

Активация на акаунт