Ноемврийски бебета 2019 година

  • 18 498
  • 753
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 82
По какво разбрахте, че коликите са приключили... Намалихте капките или ги спряхте от веднъж?

# 91
  • Мнения: 3 096
Спряхме ги от раз. Не знам дали имаше нужда да ги даваме толкова дълго, честно казано. Може да се окаже, че е мрънкала, защото е искала са заспи, а не е могла, а не заради колики.....

Момичета, да питам за този Куул Пач, колко дена след ваксината продължихте да го лепите? И върху боцканото ли слагате лепенките?

# 92
  • София
  • Мнения: 88
Аз още стерилизирам шишета след всяко хранене и бибероните, но като гледам как слага всичко в устата мисля да прекратявам това упражнение и да го правя 1път на ден.
Капките за колики ги спряхме постепенно, защото на опаковка пишеше така.
Аз слагам куул пач 2 дни през 4ч през деня, а през ноща когато се събуди го сменям. Нашата педиатърка го слага над боцканото и аз така продължавам след това. Simple Smile

# 93
  • Мнения: 82
Аз на първите ваксини сложих върху убожданията и държах вероятно повечко от 4 часа и повече не съм слагала. Не е вдигала температура. На следващите ваксини ще процедирам по същия начин. Пък съм си купила един панадол да си седи в шкафчето при нужда.

# 94
  • Мнения: 3 365
Слагат се върху убоденото. Аз слагах в деня на ваксината 2 пъти. На баткото се възпаляваше мястото където в лепенката ако сложа повече от 3 пъти. На Сияна вторите ваксини още не са и ги сложили. Предния месец баткото беше болен и докторката каза, че няма да ги слагаме, сега обявиха грипна епидемия и консултацията на 10.03 отпадна. Трябва в понеделник да се обадя за нов час да видим кога ще я бодат.
Освен Панадол аз бих си купила вече и Нурофен да имам. При упорита температура могат да се редуват двете. Но за ваксините доколкото знам най-добре е Панадол и за зъбки също.

# 95
  • Мнения: 690
Нищо не съм давала за коликите, нито за ваксините, макар че педито казваше да му лепя превантивно кул пач.

# 96
  • Мнения: 4 859
Имам късмет с второ бебе без колики -така де колики по десетина дена .И при двете съм спирала изобщо да давам без намаляване на дозата .

Обаче за зъбките ,не знам какво да правя .Нито залъгалка ,нито гризалки иска Роската ,само моят пръст или неговите Confused
Препоръчайте нещо изпробвано за зъбки,при каката нямаше проблеми ,но малкия е кисел на моменти и се ядосва чак .

Шоколадче ,липсваше Hug Kissing Heart
За Куул пачовете -носех при ваксинацията .На боцнатото слагаха памуче и Куул пач вместо лепенка .На 4 часа сменях първия ден само .Като у дома даже една лепенка режех с ножичка на две ,че моят е мъничък и му бяха големи и се отлепяха повече .

# 97
  • Мнения: 3 096
Лейди, тук съм, чета, но с писането ми е малко сложно. Едно, че невинаги имам възможност да пиша, и другото е, че през телефона ми е много тегаво. Освен това, правим ремонт, ровя по сайтове за разни неща за купуване, скоро ни предстои да се местим и хич не е лесно с бебе Grin

# 98
  • Мнения: 123
Нашата педиатърката ни каза Куул пач да слагаме 24ч.през 4 часа!
Аз да се оплача - нашето бебоче покрай  жестоките колики го научихме да е на ръце и сега не иска никъде другаде освен в ръцете Sad

# 99
  • Мнения: 64
Капките за колики ги спрях от раз.Просто един ден решиш че не е нужно да я тъпча само с капки,даже и пробиотика пропускам доста често.Давам само Вигантол.
За лепенките Кул пач-лепя на боцнатото,след 4 часа сменям и повече не лепя.Даже на първите ваксини само 1 път й слагах.

# 100
  • Мнения: 64
Забравих да кажа,че не е вдигала температура.

На 08.03 прави 4м и на 05.03 почвам със захранването.Ще стискаме палци да й хареса.😁

# 101
  • Мнения: 714
Кул Пач лепя 3 пъти, но последния път третия път ги махнах, защото много плачеше и не даваше да се пипне мястото. Като ги махнах се успокои.
На следващите ваксини мисля да сложим при педиатърката, после вкъщи само веднъж да сменя и вечерта да ги махна.

Капките спрях от раз, още докато имаше колики. Просто ефект не виждах и реших, че няма смисъл да я тъпча само. Малко след втория месец минаха от самосебе си. 
Поне със зъбите е по-лесно, отколкото с коликите. Поне засега. Два зъба изкара, за дригите два не съм 100% сигурна, защото драскат, но пък не ги виждам.

# 102
  • Мнения: 652
Лина , същата работа сме само,че плюс разнасяне и разхождане , ако седна - мрънка , ММ го научи и сега се мъкнем,а ДА и плюс още двама сладури батковци да не ми е скучно .
Аз да се оплача - нашето бебоче покрай  жестоките колики го научихме да е на ръце и сега не иска никъде другаде освен в ръцете Sad

# 103
  • Мнения: 31
Лина , същата работа сме само,че плюс разнасяне и разхождане , ако седна - мрънка , ММ го научи и сега се мъкнем,а ДА и плюс още двама сладури батковци да не ми е скучно .
Аз да се оплача - нашето бебоче покрай  жестоките колики го научихме да е на ръце и сега не иска никъде другаде освен в ръцете Sad

И ние бяхме така, но малко по малко го отучихме, защото много ме боли кръста и коленете (а много обичам да го гушкам, но това е друг въпрос Simple Smile), а бебо става все по-тежък.

# 104
  • Мнения: X
Смукането на пръсти и ръчички задължително ли значи, че идват зъбки, или просто бебетата си го правят при всички случаи? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт