Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 26

  • 21 961
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ливрена,
Кортизол мерила ли си?
Ако да - какви са стойностите?

# 16
  • Мнения: 27 493
Ливрена, инсулинът на 120 минута ти е над 50? Референтните не са ли до 25? И не съм лекар, но съм чела, че това, че КЗ пада под изходната си е точно признак на ИР, хипогликемиите също...
За 1 час след хранене- сигурно съм се объркала, щом става дума за 6 часа след ядене Blush

# 17
  • Мнения: X
А аз искам да попитам преди това обременяване спазено ли е правилото 3 дена да се храниш високовъглехидратно?

# 18
  • Мнения: 504
Да, аз в този момент си ядях въглехидратни, защото не знаех, че имам проблем... Реално освен тези стойности при мен няма никакъв признак на ИР - от три месеца пак ям въглехидрати... не съм качила килограми ... единствено качвам към половин кило някъде преди цикъл ... и след това изчезва... Те ендокринолозите на това основават, че не смятат, че е ИР... Според тях се дължи на ттевожното разстройство и някаква връзка между кортизол/ адреналин и инсулин... Рися - не съм мерила кортизол, психиатърката каза, ме няма никакъв смисъл, защото 100% щял да е висок... аз бях с близо година с ускорен пулс в покой 95-100... това сърцебиене след ядене на въглехидрати... много хард проблеми със съня... и един куп подобни симптоми... ускоряват пулс от елементарни неща... и после не можеш да спя от сърцебиенето... в този период и качих тези 2 кг, който аз сметнах за начало на ИР... сега вече съм по - добре, пусла се нормализира, спря това сърцебиене след ядене на въглехидрати ... Но, очевидно си има проблем.. просто не знам какъв е и за това се дописвам до вас, дали има още някой, като мен...

# 19
  • Мнения: 27 493
А как ти е по принцип инсулина на гладно и кз, мерила ли си ги и друг път? Това че няма качване на кг не е гаранция, че няма ИР. А ЩЗ?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 432
livrena, да речем, че нямаш ИР, макар че наистина, как така правиш хипоглекимия и нямаш проблем, не знам. От натоварването, което си качила тук, ми се струва, че много ти е висока захарта на 60 минута, някои тук казаха, че тя не се гледала, но въпреки всичко ми се вижда много - ситен е шрифта, струва ми се че е над 12. Дори и да речем, че си здрава, защо да ядеш храни, които са доказано вредни за всички, като бял хляб, захар и т.н.? Ти си само на 34 години и вече имаш проблеми, колко големи трябва да ти станат проблемите, за да промениш начина си на живот и дори да предпазиш и децата си от подобни грешки?

# 21
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Здравейте!
В понеделник разбрах, че имам хиперинсулинемия (честно казано не знам дали е същото като ИР, извинете ме за невежеството) и естествено ми предписаха Метморфин 1000мг. по-точно Метфогамма, но в нашите аптеки вече го няма наличен (нито в складове) и взех Сиофор и малко промених схемата за пиене с тази на ендото, за да може по-лесно да го преме организма. И колкото повече чета, толкова повече се чудя как може ендокринолог да ми каже, че нямам нужда да спазвам диета. Да, не съм много пълна, но съм качила кг в областа на корема, което очевидно е от високия инсулин. Затова се надявам с Вашия опит и диети да успея да сваля инсулина и излишните кг.

# 22
  • Мнения: 27 493
Какви са ти изследванията? Хиперинсулинемия и инсулинова резистентност си вървят в комплект. За да имаш висок инсулин (хиперинсулинемия) предполага се, че и клетките ти са резистентни към инсулина, не го използват добре и съответно инсулинът се покачва, за да "вкара" глюкоза в клетките и да свали кръвната захар....При човек без ИР инсулинът не се покачва толкова и сваля захарта с по-малки количества инсулин. Освен това при ИР е рядкост инсулинът на гладно да е ок...

# 23
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
Значи са си точно и двете. Така обяснено поне ми стана малко по ясно. Благодаря!
А това са резултатите:
Скрит текст:

# 24
  • Мнения: 18 542
Да, аз в този момент си ядях въглехидратни, защото не знаех, че имам проблем... Реално освен тези стойности при мен няма никакъв признак на ИР - от три месеца пак ям въглехидрати... не съм качила килограми ... единствено качвам към половин кило някъде преди цикъл ... и след това изчезва... Те ендокринолозите на това основават, че не смятат, че е ИР...
Изобщо не е задължително да имаш проблем с килограмите. Аз нямах такъв, носи правех хипогликемии, а с годините започнаха да се появяват и други дребни проблеми като болки в ставите, умора, подуване на краката в жегите - все дреболии дето се вика, нормално е. Мислех си че съм си перфектно здрава... колко съм била заблудена. Добре че се усетих все пак преди да започна да се разпадам.

MarieSt, тази захар на гладно ли е  - първия резултат?

# 25
  • Мнения: 31 664
За мен хиперинсулинемия и ИР е едно и също.

# 26
  • Мнения: 11 337
Поздравявам те Елора, за богатия и систематично подреден първи пост, в който си се опитала максимално ясно и кратко да обясниш всички аспекти на така обширен проблем! Мисля, че си се справила по-добре от много лансирани на пазара книги! Поздравления Heart

# 27
  • Мнения: 27 493
Елора, мисля, че ще бъде полезно да се допълни за желязо/феритин на 1-ва стр. , че е възможно ниските им стойности да забавят/пречат на отслабването...Аз си мислех през 2017 г, че почти си въобразявам, че откакто открих ниското желязо/хемоглобин тогава ми се стопира и слабеенето...Чак сега в контекста и на ИР открих по-сериозно инфо в тази посока- както и връзката с ЩЗ. Няма нужда дори да е с детайли.
Мари, сериозни стойности Close И на гладно ти е висок инсулинът, но на 120 минута е направо.... над 300? Astonished Но си на правилното място Wink

# 28
  • Мнения: 504
Ами ЩЗ няма проблем, по - горе съм качила изследвания на ТСХ ( малко е ниско, но според ендокриноложката е супер, предвид останалите показатели) и другите T4, t3, TAT и MAT... нямам и други проблеми освен тези, за които писах - от тревожното разстройство.
Иначе по темата с режима, аз си го спазвах повече от половин година, но ве един момент реших да ям всичко за да проверя как се чувствам, дали ще кача килограми и смятах всъщност да пусна натоварване с глюкоза скоро... Но, не знам дали и глюкомера няма проблем, днес купих друг ( вчера глюкомера даде 3 различни стойности измерени една след друг с повече от 1 единица разлика) и нямам такива стойности, а сутринта ядох умишлено бял хляб отново...

# 29
  • Мнения: 27 493
Добре де, защо толкова държиш да проверяваш точно с бял хляб/въглехидрати? Я виж как си след нвх хранене и да имаш база за сравнение...Хипогликемиите не са от белтъчини и мазнини... Confused

Общи условия

Активация на акаунт