стафилокок от болницата

  • 4 015
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 286
Позволявам си да използвам темата, за да попитам нещо. Моят син и беше разранил ушите от дърпане, в последствие се зачерви кожата около тях, като много ситни пъпчици. Педиатърката ни посъветва да направим посявка, и като резултат се изолираха стафилококи. Каза, че са упорити и от влагата се увеличават, затова да не мажа с кремове, а да пръскам с пудри - Бивацин например. Възможно ли е да са се пренесли и в нослето, защото и при него има някаква секреция, от която дори кашля? Сега, като чета темата ми дойде това наум, а педиатърката изобщо не спомена за нещо подобно. За секрецията в носа му изписа виброцил. newsm12

# 16
  • София
  • Мнения: 245
Да, напълно е възможно още да не е излекувана инфекцията. Дъщеря ми се роди със стафилококова инфекция. О тогава я лекуваме няколко пъти. Разговаряла съм с лекарката по този въпрос и тя казва, че стафилококите са много упорити и е доста трудно да се изчистят напълно.

# 17
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Здравей nadili,напълно възможно е да се пренесът в нослето ако бебчо се пипа за ушичките и след това за нослето.До колкото ми е известно са заразни и се разнасят навсякъде.На моя приятелка бебенцето имаше стафилококи на всякъде по телцето и се мажеха с някакво лилаво лекарство.Слава богу се оправи,бързо въстановяване и на вас  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 237
И ние се прибрахме снабдени със стафилококи и Калина имаше същия секрет навътре в носоглътката.Както и сълзене на очите.Нищо не съм давала освен пръскане със Стеримар.Просто само си отшумя.

# 19
  • Мнения: 1 858
След лечение на стафилококи задължително се пускат няколко дни след него контролни изследвания. Те показват дали детето е излекувано или бактериите просто за затихнали за момент и при намаление на имунната защита, отново ще се активират.А иначе е добре да се изследвате цялото семейство, за да не си ги прехвърляте един на друг. Даже ако педито не дава талони  за изследване на всички , плати си ги - около 6 лв. са/ по-евтино ще излезе от ново лечение, а и по-добър е варианта да не се заразявате пак/.При нас проведохме няколко курса на лечение с Бактробан, но те си останха . Затова пихме антибиотик според антибиограмата.На голямото ми дете едно време изписваха и очни капки - Тобрекс или макситрол.Добре е да се консултираш с УНГ.

Така е! Светли имаше Стафилокок ауреас в носа но не от болницата а от яслата (която посещава 7 дни и спря). Оправихме с Бактробарн (нанася се така както са ти описали по-нагоре. След лечението задължително се прави ново изследване. Най-добре да се изследва цялото семейство.

# 20
  • Мнения: 286
И ние се прибрахме снабдени със стафилококи и Калина имаше същия секрет навътре в носоглътката.Както и сълзене на очите.Нищо не съм давала освен пръскане със Стеримар.Просто само си отшумя.
Как разбра, че са стафилококи, и че са отшумяли сами?! Изследване ли правихте?

Общи условия

Активация на акаунт