Мама гордо вози във количката октомврийче с мартеничка на ръчичката - Тема 5

  • 16 418
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Белгия
  • Мнения: 511
И ние спим така, ужас е положението.

Освен това от два дни не знам какво му стана ама заспива супер нервно и спи неспокоен, събужда се през два часа. :/

Оооо да. Забравих да спомена, че и ние спим с часовник. Точно през два часа се събужда нощем, то това е по-зле от в началото..

# 76
  • Мнения: 551
Мами,
И при нас от 4 дни е много зле положението. По цял ден мрънка, а вчера през деня орева света.. Такова чудо имаше само при коликите...
Не знам какво става. По цял ден "ъъъ", опитва се да си налапа краката, не може, нерви се. Обръща се на ден по корем 500 пъти, от тези въртележки плюе 1/2 от млякото... Абе не ни е скучно ...
Освен това сякаш е увеличил времето за будуване и иска да изпуска някоя дрямка, но още не съм хванала коя. Сега с тези 4 почивни дни малко разбутахме режима, но от утре се надявам да сме по старому.

# 77
  • Мнения: 79
Здравейте и аз пак да се включа,днес давах пак пюре морков и картоф,по-добре го прие не реваа хапна около 10лъжички,веднага се отрази в памоерса оцветено в оранжево. Трудно заспиване,нощно будене, понякога наистина по-зле от началото...

# 78
  • Мнения: 783
Момичета,аз имам въпрос относно захранването. Simple Smile
Ще започна с няколко лъжички картоф,на следващия ден увеличавам. На 3ти ден искам да вкарам нов зеленчук-пак лизапочвам от 2-3 лъжички само или 2-3 лъжички нов зеленчук и още лъжички от вече познатия? 🤔

# 79
  • Мнения: 1 521
Да може да ги мешаш, към вече даденото добавяш лъжички от новото.  Ако след два дни от новото няма реакция, може да дадеш цяла доза.

Като на мен педиатъра ми препоръча с първият продукт да достигна количеството за едно ядене и тогава да вкарвам нов. Обаче аз мисля през 4-5 дни да въвеждам нов, защото той реално може и един месец да яде по 10 лъжици и да не иска повече.

# 80
  • Мнения: 799
Аз днес дадох 30 грама картоф. Хапна си го. Няма проблеми с акането засега.
Двата долни зъба вече се виждат, избиха за 2 дена, без особена драма. 😊

Иначе съм решила цяла седмица да давам картоф и чак след това да давам вече нови зеленчуци.
Купих си една книга:

,
много ми допада.

А малката вчера се научинда крещи и сега само това прави 😁😁

# 81
  • Мнения: 989
Josefin, а на 2рия, 3тия и 4тия месец ли бият 6-валентната?

# 82
  • Мнения: 799
Josefin, а на 2рия, 3тия и 4тия месец ли бият 6-валентната?
По принцип да, но при нас например ги почнахме на 3тия месец.

# 83
  • Мнения: 799
Сега гледам, че в книгата пише бял картоф да се дава след годинката, а аз сега го давам 🙄

# 84
  • Мнения: 783
Мерси,Amerikkas. ❣От утре започваме. 😍🥳

# 85
  • Мнения: 989
Bambolina7 , и ти ли живееш в Австрия?
Josefin, а на 2рия, 3тия и 4тия месец ли бият 6-валентната?
По принцип да, но при нас например ги почнахме на 3тия месец.

# 86
  • Мнения: 799
Bambolina7 , и ти ли живееш в Австрия?
Josefin, а на 2рия, 3тия и 4тия месец ли бият 6-валентната?
По принцип да, но при нас например ги почнахме на 3тия месец.
Не, аз съм в България.
Извинявям се, ако съм те объркала, след като отговорих се замислих, но малката се разплака и забравих да проверя назад в темата.

# 87
  • Мнения: 989
Няма нищо! Опитвам се да се ориентирам другаде колко са приемите и през колко време.

# 88
  • Мнения: 728
Да може да ги мешаш, към вече даденото добавяш лъжички от новото.  Ако след два дни от новото няма реакция, може да дадеш цяла доза.

Като на мен педиатъра ми препоръча с първият продукт да достигна количеството за едно ядене и тогава да вкарвам нов. Обаче аз мисля през 4-5 дни да въвеждам нов, защото той реално може и един месец да яде по 10 лъжици и да не иска повече.

Колко е количеството за едно ядене с пюре?
Аз давах една седмица  картоф,една седмица  тиква,сега сме на морков,но давам по лъжичка-две-три и така докато стигна половин пюре от малките,значи 30 грама,но не  съм замествала хранене а си дояжда мляко.
Кога се замества хранене и колко грама пюре трябва да  яде?

# 89
  • Мнения: 404
В Англия  ваксината е на 8, 12, 16та седмица от раждането.

Общи условия

Активация на акаунт