Препоръчайте ми абсорбатор

  • 40 107
  • 531
  •   2
Отговори
# 120
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Някой има ли идея колко тежи един абсорбатор - търсих информация , не намерих. Поради някаква причина дават само размери, но не и тегло.

# 121
  • Мнения: 41
Някой има ли идея колко тежи един абсорбатор - търсих информация , не намерих. Поради някаква причина дават само размери, но не и тегло.
Гледам от днес на товарителницата с която пристигна моят аспиратор - пише 11 кг, което значи толкова бруто е с кашона. Аспиратор за пълно вграждане CATA GC DUAL

# 122
  • Мнения: 256
Знаете ли от къде може да се намерят филтри с активен въглен за абсортабори Теси. Продават се самите абсорбатори, но ни казват, че такива филтри много трудно се намират?

# 123
  • Мнения: 40 935
Знаете ли от къде може да се намерят филтри с активен въглен за абсортабори Теси. Продават се самите абсорбатори, но ни казват, че такива филтри много трудно се намират?

А за какво са ви? Наистина ли ще ползвате абсорбатор, а не аспиратор?

# 124
  • Мнения: 256
Знаете ли от къде може да се намерят филтри с активен въглен за абсортабори Теси. Продават се самите абсорбатори, но ни казват, че такива филтри много трудно се намират?

А за какво са ви? Наистина ли ще ползвате абсорбатор, а не аспиратор?

Защото е квартира и няма как да се дупчи стената.. Да, знам, че има много отрицателни мнения за абсорбаторите, но като нямаш друг избор и това е вариант

# 125
  • Мнения: 11 626
Знаете ли от къде може да се намерят филтри с активен въглен за абсортабори Теси. Продават се самите абсорбатори, но ни казват, че такива филтри много трудно се намират?

А за какво са ви? Наистина ли ще ползвате абсорбатор, а не аспиратор?

Защото е квартира и няма как да се дупчи стената.. Да, знам, че има много отрицателни мнения за абсорбаторите, но като нямаш друг избор и това е вариант
Защо не им звъннете и не ги питате директно. Би трябвало да имат или да Ви насочат.
https://tesy.bg/kontakti/ofisi

# 126
  • Мнения: 6
Здравейте, моля за вашето мнение относно избор на ефективен аспиратор за помещение от 37 кв.м.(хол и кухня в едно), височина 2.40 м. за вграждане в шкаф ( свързване с комин ). Бюджет максимум 600 лв. Този може ли да е подходящ https://techno-shop.bg/product/absorbator-za-palno-vgrajdane-teka-gfl-57650

# 127
  • София
  • Мнения: 11 711
Здравейте!
Прочетох темата,но са ми необходими препоръки за аспиратор.В началото има линкове,които за съжаление не се отварят.И не можах да разбера от кои точно модели сте доволни/недоволни.
Моделът е предвиден да бъде за пълно вграждане.Опасявам се дали добре ще работи,предвид факта,че като е вграден в шкаф няма да покрива изцяло плота в дълбочина.А и фурната няма да бъде под плота,а в страни в колона.

# 128
  • Мнения: 11 626
Абсорбаторът работи, като си създава въздушен поток от открехнат прозорец например или вентилационен отвор. В противен случай, ако няма източник на свеж въздух, той само прави вакуум и хаби ток. Изобщо не е важно, че не е точно над котлоните/фурната. Разбира се, е добре да е възможно най-близо до тях, за да може най-бързо да засмуква парите/миризмите.
Доста модели обсъдихме на последните страници. Вижте си кубатурата и си преценете според бюджета.

# 129
  • София
  • Мнения: 11 711
Благодаря!
Буболина би ли споделила,кой е твоят аспиратор?На Фабер е,доколкото се ориентирах.Но линкът не се отваря.

# 130
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Ами, наскоро и друга потребителка пита, но май точно моя модел, вече го няма. Подобен е на този:
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=222&pid=3449
Вероятно, това е следващия модел. Моята беше с кръгли лампички!
При мен е неприложимо автоматичното включване, защото съм с индукционен плот!

# 131
  • София
  • Мнения: 11 711
Благодаря Буболина!Явно заради това че не се предлага вече,линкът не се отваря.

# 132
  • Мнения: 1 621
Здравейте, преди години закупихме абсорбатор Beko CFB6433X, Мощност на засмукване 365 м3/ч, 2 мотора.

Свързан е с тръба, която го отвежда направо навън.
Когато го включа има тяга, но
това, което ме озадачава е нормално ли е да духа въздух от процепите, които са отгоре над копчетата?
 


Пропуснах да кажа, че има един лост с който се избира дали да отвежда навън или въздухът да циркулира в стаята. В положение отвеждане навън от процепите духа по-малко, но все пак духа. 

# 133
  • Мнения: 40 935
Ами все пак този аспиратор (не е абсорбатор) има мотор и електроника. Тези компоненти изискват охлаждане и то явно не става с мазния и влажен въздух  от тенджерите. Значи трябва да има и друг кръг, където да циркулира чист въздух. А и щом специално са направени отвори значи по дизайн е предвидено да духа през тях.

# 134
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
ЧС, обърка се малко. Мотора не се охлажда от друго освен турбината и няма електроника (специално този)

Проблема е че тази клапа, която пленасочва струята е много нескопосано направена и не уплътнява добре.

Общи условия

Активация на акаунт