Лидл 137 - По женски...

  • 119 064
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 440
  • Мнения: 36 515
Морена, това е идеята - хората над 60 да пазаруват сутрин.
Родителите ми са над 60 и двамата са активни хора и работят и не смятам, че тези часове от 08,30 до 10,30 са им удобни.

# 1 441
  • Мнения: 68 671
Не виждам забрана да отидат и в 11ч родителите ти. Виж за мен е забранено от 8.30 до 10 30ч. За тях не е забранено когато искат да отидат. Въпреки че е ридно да се СЪОБРАЗЯТ с идеята и да не се тъпчат с младите. Но едва ли ще го направят...

# 1 442
  • Мнения: 27 577
Морена, хората над 60 г ще пазаруват от 8,30 до 10 и нещо (Аз прочетох за 10.10, но може и 10.30 да е), а тези под 60 г. в тези часове няма да могат.
Петя, с декларация от работата и за пазаруване мисля, че няма да е проблем да пазаруват и в друг час. 
Тета, да, чудно ми е каква част от възрастните всъщност ще го направят....

# 1 443
  • Мнения: 36 515
Мда, ако идеята е да се насади напрежение и конфликти, вече се получава.
Специално що се отнася до Лидл, сама няма да отида да пазарувам от там, нито от Кауфланд, нито от който и да е голям магазин, а също и родителите ми, така че всичко е наред - няма да правим навалица Simple Smile
dolce miele, Тета е права - за възрастните няма забрана и не са длъжни да се съобразяват. Повечето от тях и без това няма да го направят.

# 1 444
  • Мнения: 10 210
Леми, след 7 дни вкъщи и на мен ми беше прилошало, а не ми е било зле от не помня кога. Това на психологическо ниво действа зле, не ми трябва да обикалям улиците и никога не съм имала време и желание да го правя - все бързам, все с конкретна цел и максимално време за вкъщи, много преди да се зароди вирусът дори и в Китай.

Морена, не само изглежда, то Е така. На възрастните не се забранява нищо, само се приканват любезно. Защото старите пишат гневни писма на генерала, а младите блеят по него и го питат на брифинги дали е доволен от поведението им, като че заради неговото одобрение го правят. За влюбените въобще не ми се отваря дума, болни хора, а се оказа, че не са никак малко. Чак ги осмяха по бтв преди малко.

Магазинът отваря в 8:00, забранено ми е да пазарувам от 8:30. Това означава ли, че имам прозорец от 30 минути, естествено практически неизползваем, освен ако не висна от 6 ч. пред магазина, стига и това да не забранят.

# 1 445
  • Мнения: 27 577
За пазаруване по 1 брой човек не чух нищо.

# 1 446
  • Варна
  • Мнения: 10 791
За пазаруване по 1 брой човек не чух нищо.

Но е логично. И защо точно сега трябва цялото семейство да се бута да пазарува? Влиза се с готов списък набързо, без да се мотаме - нали пазаруваме поне за няколко дни напред, така да се каже "презапасяваме се" Stuck Out Tongue

# 1 447
  • Варна
  • Мнения: 1 951
А тук сега съобщиха, че забраняват на хора до 60 години да пазаруват между 8:30 и 10:30 часа
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/zabraniha-pazaruvaneto-ot-hora- … 30-ch-do-10-30-ch

Разбраха, че с бабите и дядовците не могат да се разправят и да ги контролират, затова ще контролират младите Grinning

# 1 448
  • Мнения: 10 188
Възрастните са най-рискови. Не бих се изненадала да се случат после и ограничения за тях
Скрит текст:
и това сега да е психологическа подготовка
В някои европейски страни се говори за това, но там за възраст срещнах 65 г, тук са снижили.
Относно Лидл - май няма да ходя следващата седмица, освен това днес се снабдих и с прясна мая (всеки ден от години правим хляб в пекарна), ама не от там.

# 1 449
  • Мнения: 27 577
Киса, аз сама влезнах да пазарувам единственият път когато си показах носа навън. Grinning Но имаше двойки които пазаруваха и не спазваха дистанция един от друг...Имам предвид, че официално не съм чула за 1 човек от домакинство, иначе е логично. Grinning

# 1 450
  • Мнения: 1 822
Скрит текст:
Мда, ако идеята е да се насади напрежение и конфликти, вече се получава.
Специално що се отнася до Лидл, сама няма да отида да пазарувам от там, нито от Кауфланд, нито от който и да е голям магазин, а също и родителите ми, така че всичко е наред - няма да правим навалица Simple Smile
dolce miele, Тета е права - за възрастните няма забрана и не са длъжни да се съобразяват. Повечето от тях и без това няма да го направят.
Ами аз пък не мога да разбера , какъв е проблема единият възрастен да остане на паркинга или навън от магазина, и след като напълните количката , да излезете с нея и да си я разтоварите заедно в колата или съответно пеша да си разпределите торбите.
За мен не е логично да се бутате  цялата фамилия в магазина ..но това си е ваше решение.
Иначе и в нашия клон ( Ст. град) в понеделник ми направи впечатление , че масово възрастните не спазват дистанция и не носят предпазни средства. Говорим си познати, че колкото са по-възрастни близките ни, толкова повече се държат като деца и се сърдят и не слушат като им кажеш да не излизат, да не се събират на групички и като цяло да внимават , защото за тях е най-опасно.
В този смисъл, дано да подействат тези мерки - трябва май като с грозните снимки върху цигарите да се действа - не само статистики по новините , ами снимки на болни, умрели и всякакви реални картини от Италия особено да им се пускат, че да се стреснат малко по-възрастните, които не използват интернет за да се информират.
Иначе и аз се ослушвам за отзиви за парочистачката от следващата седмица - още не съм убедена, че си струва.
Някой  знае ли дали в Лидл Ст.град или на Ляпчев има мая ( взех си пекарната в понеделник ...но ми свърши маята Simple Smile Simple Smile Simple Smile а съм още ентусиазирана да пека).

# 1 451
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
С наложената забраната най-много да снижат посещаемостта в магазините за този отрязък от време.
На най-възрастните трябва да се налагат конкретни забрани, иначе винаги могат да си правят оглушки и да си излизат когато им скимне. Но тогава трябва да се прецизира възрастовата граница и да се съобрази с пенсионната възраст у нас. Да не говорим, че има и доста пенсионери, които работят.

# 1 452
  • Мнения: 68 671
ЗАБРАНЯВА се на лица НАД 60г да позаруват от 8.30 до 10.30ч.

Според заповедта на МЗ.

https://www.mh.government.bg/bg/normativni-aktove/zapovedi-pravi … itsi-instruktsii/

Тя влиза в сила от полунощ.
Журналистите ГРЕШНО са я предали. Долче...ти също.

# 1 453
  • София
  • Мнения: 5 547
В снимката която си качила пише лица ДО 60 г ,не може да посещават магазините сутрин от 8,30 до 10,30

# 1 454
  • софия
  • Мнения: 25 478
Тет, "лицата ДО 60 г." от 8.30 до 10.30 ч.

Общи условия

Активация на акаунт