Лидл 137 - По женски...

  • 119 136
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 35 129
После да дойдат да ме питат защо не пазарувам от малките магазинчета.

# 1 501
  • shumen
  • Мнения: 18 083
Ами то и аз като видях,че ми го маркира на толкова се оцъклих.Но на мен ми трябваше малко коренче и не ми излезе много скъпо.

# 1 502
  • Мнения: 27 593
Аз не купувам нищо без обявена цена и гледам какво маркират- от малки магазинчета купувам определени неща. А и зависи  от магазинчето, в някои не стъпвам изобщо. Не обичам фамилиарното отношение с което понякога се опитват да те прецакат...

# 1 503
  • Мнения: 39 417
И аз почнах да гледам какво маркират и дали отбелязват намаленията. Това преди 10 дни, де. За сега съм пас. Благодаря за споделеното за джинджифила. Имам 2 корена в хладилника с пликче. Бяха почнали да се овлажняват и ги сложих във фруктиера над хладилника.

# 1 504
  • Мнения: 9 050
В лазанята са прекалили с розмарина. Но ние я хапваме, когато няма време да да си приготвим друго.
Колкото до маята и хляба, ако се стигне до там да няма хляб по магазините, вероятно няма да има и ток. (Защото друга причина да спрат да работят пекарните няма. Житото си го произвеждаме, не го внасяме, че да ни се отрази затварянето на границите.) Та все тя дали имаме брашно и мая, ако нямаме дърва и печка, работеща на такива. 😛
Но пък е добре, ако на някой идеята, че има мая и брашно вкъщи му действа успокояващо, да си купи. На кой каквото му помага. Важното е да не се изперква. 👍
(И споко, и ток си го произвеждаме. Няма причина да спира.)

# 1 505
  • Sofia
  • Мнения: 21 673
Все пак коментираме мая и брашно при положение, че токът изобщо не е под въпрос.  Ако него го няма, е съсвсем друга работа. Wink
Пък аз например, отдавна си правя хляб, та пекарните не са ми опция никаква. Откак отвориха нашия Лидл (Кн) купхихме само няколко пъти от пекарната им и това е. С оглед на сегашната ситуация и изобщо, след това (живи и здрави) няма и да припарваме до купешки печива в общия случай, както сме свиканали така или иначе.

# 1 506
  • Мнения: 9 551
пред лидл на сточна гара нонстоп се вият опашки. няма земна сила, която да ме накара да чакам при положение, че в центъра има доста алтернативи. даже вчера ходих до пазара, накупих си всичко без да чакам. пред магазините на елби, р. василева и т.н. нямаше хора. по-евтино и по-качествено от лидл. накрая взех и едни благини от една баба и се прибрах много доволна.
и аз меся, но трябва да спра, че бая хапваме Wink

# 1 507
  • Мнения: 68 753
Трябват ми консумативи на мен - превръзки, конци за зъби, лакочистител. Лошото е че пори нямам, поопразних картата.
Ще взема и храна - месо, замразени зеленчуци и т.н. за да не ходя цяла седмица. Честно казано ме е страх да се бутам..нищо че ще съм екипирана.

# 1 508
  • Пловдив
  • Мнения: 40 809
Тета, ами няма как иначе...
Ако имаш квартално магазинче...? Там поне не е бутаница.
Обади ми се колежка, пенсионерка е...ако ходя в Лидл да и взема Коколино Simple Smile Честно нямах намерение, а и незнам кога ще се видим та да и го дам.

# 1 509
  • Мнения: 68 753
В кварталното няма месо. Само основни трайни храни и неща. Превръзки няма. Конци.

# 1 510
  • Мнения: 9 551
всичко съм си заредила, само вчера от дм взех повече памук и имаше намален циф и някакви подобни неща. нямаше никакви хора.
аз месото по принцип не го харесвам в лидл, та сега като съм хоум офис през повечето време мога спокойно да си пазарувам от малките магазини, за които нямам време по принцип. и без това не излизам въобще.
по принцип ако имам време, не бих пазарувала от лидл. зеленчуците и плодовете също не са добри, а са скъпи. за някакви дребни неща не бих се редила. сега се усетих, че дори не съм поглеждала новата брошура.
много млади хора има пред лидл, яко институционализиране....
интересен социален експеримент се заформя като цяло.

# 1 511
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Хляб става и с двойно по-малко количество мая. Просто ще му е нужно повече време да втаса, но пък сега нали всички имаме толкова време. Аз на 500г брашно никога не слагам повече 2-3г суха мая. А може би е добра идея да си отгледате и домашен квас, ако ви свърши маята. Важното е брашно да има Simple Smile

# 1 512
  • Мнения: 68 753
Заредих се - месо си взех. Замр.зеленчуци. Карфиол пресен  на 1.49 бройката. Сметанки. Превръзки и конци.

Забравих лакочистител.

Лаленцата са на 1.99 - взех си. ☺

# 1 513
  • Мнения: 10 191
Да, брашното едва ли ще се свърши, имаме мелници, но мая българска не знам да има, ако стане нещо с вноса. Писах по-напред за кваса, бих пробвала и така да омеся  хляб (има в нета рецепти как се прави квас) или ако е налична - със сода за хляб.

# 1 514
  • Sofia
  • Мнения: 21 673
Хляб става и с двойно по-малко количество мая. Просто ще му е нужно повече време да втаса, но пък сега нали всички имаме толкова време. .. А може би е добра идея да си отгледате и домашен квас, ако ви свърши маята. Важното е брашно да има Simple Smile
Така е, Мики. На мен не ми се занимава с квас (не съм получила муза за него), та по-скоро с малко мая ще действам. То не е толкова до време, колкото до организация според мен. Тази вечер зареждам тестото преди лягане и утре около късния следобед мога да пека - нищо работа.
На мен содата за хляб ми е най-последен вариант - поросто соден хляб е хубав тъкмо опечен. У нас не го харесваме студен.

Общи условия

Активация на акаунт