Лидл 137 - По женски...

  • 119 030
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 960
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 745
В Лидл Ст. град вчера към 17.30 имаше доста брашно на Кастело. Май 2 вида бяха, но не гледах - не ползваме в къщи. От варивата имаше само кори за лазаня и 2 -3 пакета леща и ориз. Зрял боб не видях.

Имаше ли навалица и режим на пропускане?

# 961
  • Мнения: 730
Забелязах, че има два доставчика на пил.крилца - от единия са премахнати краищата с най-тънката костица и са доста добре почистени, от другия - не.

# 962
  • Мнения: 9 533
Няма какво да се обявява, защото не сме под карантина. Очакваше точно това да се случи, аз още преди 2 седмици се подготвих. Чак изненадано има. Истерията с пазаруването ще утихне до няколко дни, важно е сега да не се бутаме с навалицата.
Някой знае ли новото раб. време на Лидл?

# 963
  • Мнения: 10 177
Чакането на опашка сред много хора в никакъв случай не ограничава разнасянето на болести, освен ако не е направен режим чакащите да са на достатъчно разстояние един от друг. Та такава сега организация не е много ефективна. Сайтовете за доставки на стоки, както и Борика, са се сринали с лудостта по пазаруването.

# 964
  • София
  • Мнения: 16 038
Нямаше пропускателен режим,  повечето каси работеха, хората май не седяха далече един от друг. Пос терминалите не работеха, но пък беше обявено на входа - поне за това ме послушаха преди време.

# 965
  • София
  • Мнения: 6 036
Аз ходих в 09.00 беше горе-долу спокойно и имаше от всичко. Аз си правих обичаен седмичен пазар, нищо извънредно. Обаче докаато пазарувах и почнаха да спират хората на вратата и да чакат. Доста нагъсто бяха на опашката

# 966
  • Мнения: 27 557
То и на 2 метра да си на опашката- какво става ако някой кихне, хм? Другите от опашката ще го изгонят или какво (а може и въобще да не е болен кихащия)...И според мен така не се ограничава вирусът. Ние разредихме пазаруванията- но без да се презапасяваме чак. Излизаме, но не сред хора. Подкрепяме си имунната система. Мием си ръцете често (но това не е новост). Повече засега не мисля, че е нужно.
Моите роднини на 60-70 г не ползват нито интернет, нито имат фейсбук Blush

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 23:53 от dolce miele

# 967
  • Мнения: 10 210
Аз подкрепям спазването на дистанция от метър. Не мисля, че е сложно за изпълнение. Вчера един се опаковал като извънземно, но още малко щеше да ми влезе в дънките. Ами то и от възпитание се спазва някаква дистанция, а сега пък още повече.

# 968
  • Мнения: 27 557
Соул, и аз подкрепям дистанцията, но това висене по опашки не ми изглежда много предпазващо. Затова поразредихме пазаруванията. Но съм без кола и ръчно малко трудно мога да презапасявам. Grinning Мога вместо 1 бр мляко да взема 2 бр,  но не мога да удвоя всичко което купувам. Разумно ми се струва да пазарува един човек от домакинство (когато е възможно), вместо да отидем трима, че да заредим като за трета световна война... Но е вярно, някои хора въобще не спазват дистанция- дано сега се понаучат...

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 23:54 от dolce miele

# 969
  • София
  • Мнения: 5 547
Дистанция , ясно, ам как искат хората да се пазят като няма елементарни неща като маски и гел никъде.
Е как да стане, то човек и да иска да не го заразят не се получава.
Купихме си някакво лекарство за смучене дето уж те пази 2 часа, ама знам ли до колко да му се доверя.
Тия нещастници американски гадове, те сътвориха цялата тая каша.
Ще разберем скоро.

# 970
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Някои хора нямат никакво чувство за такт и хич не се усещат. Медиите гърмят как трябва да стоим на разстояние, а вчера в офиса една колежка буквално ми се навря в лицето да ми говори, докато си хапвах сандвича на крак. Три пъти се дръпнах крачка назад, тя три пъти се навира в лицето ми, на 4тия я скастрих.
То пък бива, бива толкова да не се усетиш, ама чак пък толкоз...
Та...някои хора са непоправими.
Извинявайте за офтопика, но още ме е яд.

# 971
  • София
  • Мнения: 1 434
Имам някакви хранителни продукти, с които да изкарам няколко дни. Мисля да изчакам да отмине презапасяването. Хора от Италия споделят, че и там е било така първите дни, а сега има всичко по магазините и е спокойно. Също, смятам за особено редно да се пазарува с ръкавици, за да не се опипват продуктите, след което да се изхвърлят веднага след илизане от магазина.
Не знам дали е обсъдено вече, но според мен трябваше да ограничат бройките на продукт от един вид, за да има за всички.
А безотговорното натъпкване вчера, което е изпозаразило кой знае колко хора направо ме потриса!

# 972
  • Мнения: 10 210
Трудна работа ще е като не са поставени основите когато трябва. Помолих за дистанция вчера, от съседна опашка се обади един, за да обяви, че "хората са изтрещели", затова искат дистанция. Нямах енергия повече за деня и не ми се репликираше. В други ситуации пък чета, че някои се правят на гражданки, а те селянките не ползват ръкавици. 🙄 И те така... 😃

# 973
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
В близкия филиал в Стара Загора нямаше много хора. Тук там липсваха или останали по малко от дадени продукти, но не беше паднала бомба както някои тук споделиха. Единствено видях доста опразнени рафтове около макаронените изделия и брашната, докато чаках на касата. Липсваха и някои от замразените зеленчуци, кьорав пакет броколи няма! Аз бях отишла за тях, котидж, скир и евентуално нещо друго дребно. Та успях да изпълня списъка. Не бях виждала настърганата моцарела, та грабнах един пакет. Взех и от бутерказето, нали го похвалихте. Чудех се между него и чедъра, но като видях колко мазнини има втория и бързо посегнах към немския кашкавал. Simple Smile На вкус как е иначе, също не разбрах нарязан ли е или на пита?



Грабнах от зеления боб Чира, много ми харесва и доста бързо става в тигана. Добре че споделихте тук за него. И бързия обяд е готов. Blush



Нямаше откъм места в някои витрини меса, но телешките бургери явно не ги харесват и си ме чакаха. Млеката тук там липсваха и поопразнено, нищо плашещо обаче. Доста се зачудих на сиренето в тенекия, което е намалено сега и една от вас сподели за него, но имам цяла кутия 1 кг неотворено от Турция и малка отворена от 500 гр. Та реших да не се товаря, защото и без това едва се замъкнах с 3 торби. Откъм зеленчуците беше позаредено, не видях съществени липси.



Споделям за новата извара, която е с почти идентични макроси с кръглата в пакетче. Ако харесвате салата Снежанка и искате за мазане, новата е по-удачен вариант. На вкус старата ми допада повече на мен. Наподобява катък, но безсолен.



Има разместване на млечните продукти и витрината с шунките и другите колбаси. Но пък Скир и котидж доволно. Сложени на мястото с промоционалните за седмицата и на още едно.

Скрит текст:


Приядоха ми се боровинки, за пръв път виждам на Dole и аха да взема. Но ми се досвидяха 3,50 за 2 шепи /125 гр/. Бургер ще ям за тези пари. Grinning

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 15:03 от iv4enceto_91

# 974
  • Мнения: 35 113
Тоя Лидл се пръска от стока. Нашия в 9 ч беше...тъжна работа.
И още сте със старите каси, блазе ви Wink

Общи условия

Активация на акаунт