Лидл 137 - По женски...

  • 119 146
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 275
  • софия
  • Мнения: 25 482
Сутринта ходих, защото бях набелязала нехранителни неща. Купих си и лалета по 2.50 лв. Мисля, че от хранителните имаше всичко, но не съм се заглеждала, защото повечето хранителни предпочитам да купувам от малки магазинчета. Направи ми впечатление, че има много яйца. Имаше и брашно *5 кг.
От утре съм набелязала коша за разни неща за вилата и може да отида привечер.
Скрит текст:
Лидл Вагона в София.

# 1 276
  • Мнения: 509
Днес сутринта ми направиха  забележка на касата, че съм без количка. Никога досега не съм ползвала и не ми трябва, но касиерката много се ядоса и отиде да направи забележка на портиера. Каза, че като си слагаме маркираните продукти в количката, предпазваме персонала. Самата тя, както и други от персонала (портиера, който пръскаше с дезинфектант, напр) нямаше нито маска, нито ръкавици.

# 1 277
  • Мнения: 36 529
Сутринта във Фб имаше качена заповед от общината (Плевен), че всички колички на хипермаркетите трябва да бъдат дезинфекцирани. Ако се спазва, значи са безопасни.

# 1 278
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Каза, че като си слагаме маркираните продукти в количката, предпазваме персонала.
Това не го разбрах.

# 1 279
  • Мнения: 509
Каза, че като си слагаме маркираните продукти в количката, предпазваме персонала.
Това не го разбрах.
И аз.  Така каза. Явно като прибираме директно в торбите, сме по-близо до тях или нещо такова. Трябва да се отдалечим с количките и тогава да си прехвърляме продуктите.

# 1 280
  • Мнения: 10 210
М..не, не става. На метализирани повърхности вирусът живее много дълго, това е съвсем официално, не параноя. А как да знам кой я ползвал преди мен тази количка. Ако искат пред мен да я дезинфекцират и да ми я дадат - добре.

# 1 281
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 004
Сухата мая се разтваря в топла водичка и една кафяна лъжичка захар. Оставя се да се активира 20-30 мин (шупва) и тогава се изсипва в брашното за месене. Не съм имала проблем ако съм спазила казаното по-горе. Ако не се изчака достатъчно време, може и да не подейства.
Между другото на нас персонала не ни дават маски, поне в магазина където работя. Всеки се оправя както може.

# 1 282
  • Мнения: 296
Носете ръкавици и няма да имате проблем с количката

# 1 283
  • Мнения: 25 763
Носете ръкавици и няма да имате проблем с количката
Да, но се слагат продукти в нея, а не се знае какво е имало от предишен клиент.

Аз ползвам количка от скоро, но винаги с едно на ум, и преди вируса.

# 1 284
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Ами то като сложим после продуктите на лентата, все тая...те не я дезинфекцират след всеки.

# 1 285
  • Мнения: 10 210
Нищо не се знае, но колкото по-малко контактни повърхности, толкова по-добре. Не ми трябва количка, никога не съм ползвала и точно сега е най-неподходящият момент да започна.

# 1 286
  • Бургас
  • Мнения: 877
Количките са за да гарантират някакво минимално разстояние, аз си нося ръкавици и ги слагам преди да вляза, а ако се притеснявате толкова една помпа спрей с разредена белина до вратата на дома, опръсквате консерви и прочие и ги прибирате след 10на минути, а за количката като толкова се притеснявате да слагате неща в нея, едно чувалче предварително разрязано от вкъщи, постилате и като си приберете покупките изхвърляте заедно с ръкавиците и готово, все пак трябва и с другите и с разпоредбите да се съобразим. Не е трагедия, има ли желание има и начин, въпреки че за да стигнат до рафтовете не се знае през колко и чий ръце са минали, но можем сами да си дезинфекцираме иначе, ако чак толкова се вглеждаме трябва и да спрем да дишаме....

# 1 287
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Здравейте! Взехме хлебопекарната и имам няколко въпроса.
 - Хлябът запича ли се отгоре? Вече 2 направих, и двата отгоре са си бели, съвсем като сурово тесто, но с коричка, а загар има само където е имало допир с купата.
- Какво брашно да използвам за по-пухкав и въздушен хляб? Имам тип 500 и първият хляб стана много сбит и тежък (правих го с прясно мляко и сурови слънчогледови семки).
- В книжката с рецепти пише тип брашно в Германия и изобщо нямам идея на кой тип от нашите отговарят (405, 550, 1050, 1600). Някой има ли информация по този въпрос?

# 1 288
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Във филиала, където обичайно ходя количките са нацвъкани от врабчета чак са гнусни. Напоследък май са ги измили и стана малко по-поносимо.
Обикновено взимам.кошница и постилам брошура на дъното, че и там е една красота.
В К. мият всичко от преди.

# 1 289
  • Мнения: 10 210
Да, това е идея с чувалчето, благодаря, макар че ще ми е излишна игра. Може би реакцията ми е плод на обичайното ми отвращение от количките, в които редица умници си развозват децата с обувките из магазина.

Общи условия

Активация на акаунт