Лидл 137 - По женски...

  • 119 422
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 260
  • София
  • Мнения: 2 499
И у нас е така. Винаги има някои продукти, просто защото са оборотни и мразя да свършат в неподходящия момент.... Още от времето на живеенето при нашите и наличието на килер съм свикнала:) ММ оня ден ми вика, че преди се шегувал с моето килерче, ама сега благодарение на него можем спокойно да не излизаме повече от седмица.

# 1 261
  • Мнения: 8 984
Липсата е в София.

1/4 кубче  мая е за 250 грама брашно, 1/2за половин килограм и цяло за 1 кг. Така слагам аз.

# 1 262
  • Мнения: 10 352
Алекс, 1/4 мая слагам на 500 гр брашно за хляб в пекарна, аз писах назад за такова количество и съотношение. С брашно екстра на София Мел става до капака на пекарната, хлябът напълно се надига. Но зависи от брашното, ако не е с високо съдържанието на глутен в някоя партида (и на тази фирма съм имала, макар и рядко пакет от не много добри партиди) може и да не се получи, но правим всеки ден в пекарна хляб, от няколко години и така деля маята.

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 10:00 от fenyx

# 1 263
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
...Аз по скоро имам неуспешни опити със сухата мая.. Има ли някаква особеност в използването и?
 Сухата мая си е суха съставка, не се разтваря във вода/мляко, добавя се към брашното. Това е.

Четвъртинка от живата мая на колко кг хляб слагате? За хлебопекарни? ...
Първо се гледа на пакета, ако пише  за колко брашно е, обичайно кубче 42г са за 2кг брашно.
Аз слагам и по-малко от половината за 1кг - показвах по-напред милинките, които правих онзи ден - за 1кг хлебно тесто ползвах 15 г мая.  А с четвъртинка (о-о 10г)  правя хляб с 600-700г брашно - https://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_7.html  
За хлебопекраната живата мая разтваряш в малко от течността (за рецептатата) и е мокра съставка. Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 08:57 от Morena

# 1 264
  • Бургас
  • Мнения: 910
Благодаря bradata!

# 1 265
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Брашното не го мисля аз - след няма и месец е Великден - даже няма да ми стигне като започна козунаците. Виж с гъгриците в бобовите ми е по-трудно.

 Маята , дори исуха, може да се разтвори в малко топла вода и брашно да се възбуди и така да се сложи в сместа. Иначе в моите рецепти към пекарната пише да се сложи най-отгоре върху брашното. Понякога самата Мая е по-слабичка, аз също съм имала странно неуспешни хлябове с нея.

# 1 266
  • sofia
  • Мнения: 419
Мая няма никъде. Разграбена е. Не виждам живата колко време ще издържи... Аз намерих в селския магазин днес суха, сложена по погрешка зад кутията с бакпулвер. Взех 10 пакета, оставих 5 за някой друг късметлия
Тук таме има.Аз днес купих 5 пакетчета.

# 1 267
  • Мнения: 10 352
Да допълня - за хлебопекарната винаги слагам последно, най-отгоре (в/у брашното) маята (натрошена четвъртинка кубче прясна мая или ако се наложи суха - 1/2 пакетче, директно изсипвам - ако е добро брашното е напълно достатъчна, с повече “прелива”, т.е залепва от тестото на капака -  това е за рецепта с 500 гр брашно).

# 1 268
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Понеже редовно правя хляб в хлебопекарна и то основно с прясна мая, с 1/4 кубче става прекрасен 1 кг-ов хляб. Брашно - 605г. по моята рецепта.

# 1 269
  • Мнения: 672
Аз маята съм я свела до 1/6 кубче, т.е. 6-7гр на 600гр брашно. Тестото се надига идеално.

# 1 270
  • Мнения: 1 113
в лидл има ли безкофеиново кафе? като разтворимо ми трябва

# 1 271
  • Мнения: 9 488
Понякога самата Мая е по-слабичка, аз също съм имала странно неуспешни хлябове с нея.

Просто е била стара..и у нас вчера се получи "тухла" имах пакетче суха с трайност до февруари 2020г, което реших, че още ще става, ама тц Simple Smile

# 1 272
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
И аз съм от тези със запасите. Винаги имам олио, брашно в по-голямо количество, че ядем само домашен хляб, масло и сирене по 2 бр., захар, оцет, бакпулвер и мая пак в повече бройки.
Така процедирам и с хигиенните продукти. Винаги имам бройка/бройки от продуктите, които ползвам обичайно.
Пазарувам за цяла седмица (готвя по меню) и не ходя всеки ден до магазина (най-много да купя пресни плодове и зеленчуци през лятото, че не издържат дълго).
Аз лично предпочитам прясна мая и затова замразявам, като я правя на точен грамаж, необходим за един хляб. Слагам директно във водата и тя сама се разтваря. Никога не съм имала проблем с невтаснане на хляб, че и за козунак съм ползвала такава.
Сухата мая също я активирам. По-добри резултати получавам.
Така, като гледам, няма да посещавам големите вериги. Много се чака и може да има липсващи продукти. Бях харесала някои неща от брошурата, но не ми се бута в навалицата.
Дано да отмине скоро и да се нормализира животът ни!
Бъдете здрави!

# 1 273
  • София
  • Мнения: 16 135
Извън темата - за софиянки във Фантастико Дианабад има изобилие от мая на кубчета. В хладилника, до яйцата е. За суха не съм гледала, не меся.

# 1 274
  • Мнения: 10 212
Днес (от понеделник) кои зеленчуци и плодове са намалени?

Общи условия

Активация на акаунт