Лидл 137 - По женски...

  • 118 956
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 290
  • Бургас
  • Мнения: 877
Има в интернет, и аз търсих онази вечер, не всички но основните ги има
На 550 наше 500, на 1050 наше 650 и 850
Хляба ми стана много хубав, но коричката можеше още, аз ги харесвам по_препечени, обаче на мен дисплея ми се запоти, днес звънях на Лидл, казаха че няма проблем, а и гаранцията е 3 години и мога да я върна по всяко време..
Хляба стана въздушен и с коричка, ползвах рецепта от книжката, програма 2, първата рецепта, брашно 500 на София мел, жива мая...

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 17:40 от DolliGi

# 1 291
  • София
  • Мнения: 3 022
Преди време когато правих хляб в хлебопекарната след като се изпече го слагах(както е във формата) във фурна включена на горен реотан да се запече отгоре.

# 1 292
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Играчка си е, но у нас коричката се цени много и аз винаги допичам в нормалната фурна - това е слабост на тези хлебопекарни - няма как да запекат отгоре, особено ако хлябът бухне над тавичката...

# 1 293
  • Мнения: 10 210
Ами това не е добра хлебопекарна в такъв случай. Моята Мулинекс си прави перфектна коричка.

# 1 294
  • Мнения: 1 511
И аз купих хлебопекарната в понеделник, снощи пекох хляб - запече се чудесно отгоре - буквално златиста коричка. Ползвах от книжката рецептата за втора програма - за класически бял хляб - доза 1 килограм обаче.

# 1 295
  • Бургас
  • Мнения: 877
Благодаря, ще пробвам, не ми е проблем, при нас не се консумира много хляб.
Направо с тавичката на хлебопекарната ли ги слагате във фурната?
И аз на тази програма правих и аз за 1 кг, хубава беше коричката, но ако може тъмно кафява щеше да е перфектна за мен Simple Smile

# 1 296
  • Варна
  • Мнения: 10 790
ММ беше в Лидл Влад-во малко след 12 ч, прати ми снимка на опашката навън - леле, те из целия паркинг бяха се пръснали, бая дистанция пазеха, поне по 5 метра ):
Вътре около 20 човека пускат, някой като излезе, пускат от опашката да влезе един човек и така. Имало е изложен дезинфектант на входа, който иска си пръска по ръцете.
Всичко от списъка купи, само промоционално брашно е нямало - тюх, сякаш бях сигурна, че няма да го има, даже тук ви питах за него и повечето казахте, че във вашите магазини го има.

# 1 297
  • София
  • Мнения: 3 022
Направо с тавичката на хлебопекарната ли ги слагате във фурната?
да

# 1 298
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Извън темата - за софиянки във Фантастико Дианабад има изобилие от мая на кубчета. В хладилника, до яйцата е. За суха не съм гледала, не меся.
Мая има и във Фантастико Младост 1. В БИЛЛА в МОЛа на Цариградско няма повече от 5 човека клиенти, съответно не се налага никой отпред да следи за допуска, просто няма опашка. Паркингът също е почти празен. Брашно там имаше в огромни количества, наредени върху палети.

# 1 299
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Ами това не е добра хлебопекарна в такъв случай. Моята Мулинекс си прави перфектна коричка.
Имам приятелка, която точно от Мулинекс се оплакваше, че не й запича достатъчно отгоре и спря да я ползва.
Освен ако няма реотан на капака, друг начин да се пече отгоре няма. Ако хлябът е под горното ниво на тавичката се зачервява от топлината на страничните реотани, но ако бухне над това ниво няма какво да го зачерви, без значение марката на хлебопекарната. А и всеки има различно предпочитание за нивото на препичане. Ако ти харесва - добре, ако не ти харесва търсиш друг начин.

# 1 300
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Аз и двата пъти избирах средно ниво на запичане, другия път ще пробвам с "тъмно".
Видях, че коментирате срока на маята и сега погледнах моята - ползвала съм суха мая със срок на годност 07.2019 Flushed Но хлебчето бухна много добре.

# 1 301
  • Мнения: 10 210
Не знам от какво зависи, не съм се задълбавала, тъй като при мен се получава хрупкава златиста коричка и такава ме устройва.

# 1 302
  • Бургас
  • Мнения: 877
Гледам че различните видове хлебопекарни са с различна мощност (W), може би и това има значение...

# 1 303
  • Мнения: 25 739
Тези реклами "елате в Лидъл"...
ами искам да дойдем, ама не можем...

# 1 304
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 990
Днес ми направи впечатление, че от апликацията на Лидл на телефона сега няма офертните стоки, а само такива, които могат да се закупят онлайн. Изненада ме тази промяна, макар да е обяснима.

Общи условия

Активация на акаунт