Hercai/Вятърничав по ATV Тема 11

  • 121 196
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 036
Тук Акън е обърнал внимание на журналистите: https://vk.com/video-143946495_456240804
Опровергал е новините, относно сватбата със Сандра. Казал е, че не смята за звезда. Добавил е, че участието във  "Вятърничавия" му е донесъл голям успех в кариерата и, че ще продължи да се движи напред, за да достигне своите цели.

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 23:57 от nedlen

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 236
Ето го и 2-я фрагман с превод https://youtu.be/F2ePeyvGoZ4  🤗

# 32
  • Мнения: 519
Каква злоба от Ярен срещу Рейян. Имам чувството , че я ненавижда по нейни си съображения- отне и Миран "защото тя първа го видяла".А дали Миран я иска или харесва Ярен, това хич не я интересува. И как Фърат я хареса и какво ли,но той не я познава изобщо. А пък Харун , нейния годеник е пълна мистерия , интересно с кой играе играта , и какво цели - пари,отмъщение? Ясно стана, че Ярен не го интересува изобщо, тя е просто средство за постигане на цел. Но каква?
А Насух и Азизе ,голяма любов на младини и омраза на старини, разчистване на сметки. Интересно ми е как Насух изобщо не може да познае Айше/ Азизе/ нищо ли не му напомня за неговата любима,толкова ли се е променила ,че да не може да я познае? Нямат ли общи познати,които да кажат на Насух коя е тя? Тя /Азизе/ с никой ли не се вижда и поддържа отношения,струва ми се невероятно.....
Каква омраза с годините е насадила Азизе у Миран ,колко лъжи ,които започнаха  да се разплитат  и защо? Да убие Миран баща си Хазар/няколко пъти се спомена,че е негов син/ , а дали наистина е така ?
Насух обича според мен повече Хазар , може би той го спасява през "онази нощ".  Имало ли е някой друг свидетел през въпросната нощ? Толкова много въпроси , но засега няма отговори...
И кой е истинския баща на Рейян?

# 33
  • Мнения: 2 108
Ако предполагаме, че Хазар е син на Насух и Айше=Азизе, то досега един път не се спомена чия е майката на Джихан? Никога двамата братя и вьобще никой Шадоолу не е говорил, споменавал, намеквал и дума за майката в рода! Странно! От различни жени ли са? Насух като се върнаха в къщата извън града, не рони ли сълзи, че тук загинала любимата му Айше?! А тя няма как да му е родила две деца, при положение, че те имат разлика в годините!! И тази болезнена привързаност на Насух към Хазар,само защото е син Айше! А Джахит??  

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 19:37 от Antoaneta Andonova 633168

# 34
  • Ямбол
  • Мнения: 236
Здравейте на всички до колкото продължих да си превеждам от книгата стигнах до разговор след като Фърат казва на Хазар и Рейян за Миран(че му е син)...Рейян търси сметка от баща си за миналото му.Как той се е запознал с Дилшах и какво е станало в онази нощ.Тогава Хазар започва своя разказ: "Преди 27 години,когато се върнах от военните бях запленен от момиче,което видях на сватба на (някакви техни роднини) в Омерли(това е град в Мардин).Нейното име беше Дилшах.Тя беше първата жена,която заплени сърцето ми с очи“.Баща ми и нейният баща бяха много добри приятели.Тогава казах,че искам Дилшах за моя жена.Когато казах това баща ми щеше да и пойска ръката и да станат сватове.Щяхме да направим голяма сватба.Но това щастие не продължи.Дилшах не ме хареса,жената, за която бих могъл да дам живота си нямаше място за мен в сърцето си.Но с времето тя се научи да ме обича и аз доста време чаках, докато бъда приет от нея.Докато разказваше това Хазар Бей очите му се пълнеха със сълзи,защото отново преживяваше онзи миг.В погледа му се криеше голяма мъка.Точно три месеца… - каза той загубено..... бяхме заедно (според книгата май са били сгодени Хазар и Дилшах)
и всичко свърши за един ден,когато заминах(най-вероятно говори  за казармата). Когато се събудих на следващия ден, леглото беше празно, вляво -отстрани беше ледено студено. Дилшах ме беше напуснала. Погледнах навсякъде, където може да отиде.Оказа се,че Мехмет Асланбей бил бизнесмен от Истанбул,който се преместил със семейството си в Мардин и когато видял Дилшах се влюбил в нея.След,което поискал ръката й от баща и и той я е дал в замяна на малко злато и така той не си спази думата към семейство ми.Дилшах не се е съгласила,но никой не я е питал за мението и."Все още помня гласът и" казва Хазар...немога да го изтрия от главата си.- Въпреки това - продължи той. „Въпреки че е сгодена за мен,те избягаха с кураж."Цели 4 години ги търсих и не ги намерих.Въпреки,че имах цялото състояние.Нямах представа - каза Хазар. „Никога не  го бях виждал.(мисля,че става въпрос за Мехмет). Вече бягам от мен . "Последвах гнева си, станах жертва на невежеството си.Убил съм. Дръпнах този спусък, застрелях го без съжаление! ”Хазар бей все още беше съсипан. Не можеше да понесе тежестта на тази истина. Още веднъж се  чувстваше предаден. Целият товар от миналото отново е положен върху раменете му. Жената, която е обичал  е скрила истинския си син от него.
И някак сина му през годините беше почувствал злоба .В резултат на това той изиграва опасна игра под името реванш. Животът е повече от достатъчен.Това беше странно. Стана още по-странно, докато спрях и помислих:
ако Миран не беше отмъстил и не се беше оженил за Рейян, сигурно нямаше да разбере,че Миран му е син и всички тези факти са все още щяха да си останат скрити в дланите на дълбоко минало.Толкова от мен за сега.. Simple Smile  ..... Следователно Хазар е убил Мехмет Асланбей онази нощ,а не Насух както каза в последния епизод.Всичко го прави за да защити Хазар понеже знае,колко много ще му тежи тази истина на него и поема вината върху себе си.Чудно ми е обаче защо не помни нищо Хазар? Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 03:17 от roxy94

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
В книгата няма Насух и Азизе, така че не може да знаем в сериала кой е убиеца, сценаристите решават. Не се заяждам, просто не се водете по книгите, историята вече пое по друг път Simple Smile каквото сценаристите и Бану решат това ще е.

# 36
  • Мнения: 3 239
roxy94 благодаря за превода на книгата. Интересно е, но само като информация. Сериалът е съвсем различен. Доколкото знам, в книгата Рейян забременява, а Хазар не е този добър и благороден човек, когото познаваме от сериала.

Довечера ще видим работата на новия режисьор и противопоставянето на Миран и Азизе.


Нова снимка от офиц. страница на сериала с надпис: "Какво се случва в конака Шадоулу?"

Интересно кой ще зашие кукличката най-после.

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 236
Да сериала върви в друга посока.Много по различна от самата книга.Исках да бъда полезна.Нямам търпение за новия епизод.Ще се изкефя,ако Миран намери писмото в куклата. Simple Smile

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
И аз искам Миран да разбере, но ако ще има трети сезон ще ни държат още дълго в напрежение 🙄 интересно сега как ще реагира Рейян като научи истината че не е дете на Хазар.

# 39
  • Мнения: 3 453
https://vk.com/dizimaniamiras
https://vk.com/dizimaniamiras?z=video-129812063_456242056%2Fdda2 … pl_wall_-74204908
Тук има безплатен превод на руски ез.
Приятно гледане! Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 20:06 от Katya_I

# 40
  • Мнения: 42
Момичета спомних си нещо. На снимката която гледаше Азизе преди време на която е тя със сестрите и брат си има две момичета които изглеждат еднакво и едно по малко момиче. Възможно ли е Азизе да има сестра близначка и тя да е тази която и изпраща бележките. Може и тя като Азизе/Айше да се е спасила от пожара?

# 41
  • Мнения: 2 532
Ако предполагаме, че Хазар е син на Насух и Айше=Азизе, то досега един път не се спомена чия е майката на Джихан? Никога двамата братя и вьобще никой Шадоолу не е говорил, споменавал, намеквал и дума за майката в рода! Странно! От различни жени ли са? Насух като се върнаха в къщата извън града, не рони ли сълзи, че тук загинала любимата му Айше?! А тя няма как да му е родила две деца, при положение, че те имат разлика в годините!! И тази болезнена привързаност на Насух към Хазар,само защото е син Айше! А Джахит??  

и аз си ги задавам тези въпроси.
И също, кой е бащата на Райан? И защо Азизе твърди, че Миран е син на Хазар? А той се кълне, че не я е докоснал🤔

# 42
  • Мнения: 3 453
Здравейте, момичета! Simple Smile
Цитат
И защо Азизе твърди, че Миран е син на Хазар? А той се кълне, че не я е докоснал
Според мен, твърдението на Хазар се отнася до нощта на бягството. Нали версията на Азизе, набита и в ума на Миран е, че (по спомен) Дилшах се доверила на Хазар, но той искал да я използва, тя разбрала, а той се изгаврил с нея в онази нощ. После убил и Дилшах, и Мехмет.
За бащата на Реян - тук имаше в снощната серия една реплика на изгонената и зла Азизе, че ще я накара да убие баща си, но не стана ясно кого има предвид. Може да е Хазар (ама Ярен я изпревари), а може и да е някой друг, нов герой...
Момичетата на снимката са три, но различни по възраст - Азизе, Ханифе и Елиф, която споменаваше Азизе в началните серии. Момчето е явно брат, за който нищо не се е споменавало до сега.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Новият режисьорСценаристите Продуцента

35-та серия с нов режисьор


видео зад кадър : )))
https://vk.com/video-189513835_456240427

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 09:55 от BVAR

# 44
  • Мнения: 42
Знам че са три момичета това и написах но две от тях изглеждат еднакво а третата е по малка вероятно Ханаифе. Също така четох при рускините едно интересно предположение че Реян е дъщеря на Мехмед Асланбей и никой не знае за това дори и майка и защото той не и е казал кой е...

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 14:56 от Veselina_M

Общи условия

Активация на акаунт