Нива на тромбоцитите.

  • 725
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте.
Дъщеря ми изкара 7 дневен грип, като всичките 7 дни е била с висока температура. Над 39.3 ако не се контролира. Лека влажна кашлица и сополки.
Ходили сме 2 пъти на лекар, на третия ден, казаха вирус, и на петия, пуснаха ПКК, секрет от гърло и рентген на гърдите. Казаха ,че няма бактериална инфекция, CRP-14 видях. Два дена след това дъщеричката е добре, няма т. почти не кашля, от време на време някой сопол. Лекарката каза, че platelets(тромбоцитите) били занижени. Стойността която видях беше 112.  Насрочи ни нова ПКК след седмица. Притеснявам се и исках да разбера дали е възможно тромбоцитите да са занижени от грипа, от не ядене, не нормална хидратация и антиперитиците(нурофен, панадол) като тях съм давал над 39 градуса и на 6-8часа, понеже детето се влияеше добре от тях. Други лекарства не сме ползвали.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 201
Спокойно, не е необичайно, дори напротив!
Може да се случи  след вирусна инфекция. Изчакай контролата без притеснения, още повече, че 112 не е чак толкова ниска стойност. Целувки за детенце!

# 2
  • Мнения: 313
аз бях така след грип Февруари. Тромбоцитите паднаха до 80 . След 2 седмици вече бяха 145 и повече не съм ги изследвала. Доста се бях притеснила и ходих и на хематолог... Пишете ако се притеснявате на лс

Общи условия

Активация на акаунт