Против акне/пъпки по лицето 10

  • 43 648
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Вчера дерматолога каза, че понякога се случва да излязат повече пъпки по време на лечението, но...след това следва подобрение. Т.е да не се отказваме от лечението и да сме търпеливи...просто организмът се чистел по някакъв н-н и се случвало и така понякога...

Аз още се чудя за тоа АБ дето го изписа на младежа...ама колежка ми каза, че и на нейната дъщеря за изписвали, но за един курс. При нас обаче тр.да го пие 2, 3 мес. и то сутрин на гладно, по 1т Rolling Eyes Азитрокс от 500мг.

# 736
  • Мнения: 1 686
И на моя син в началото му излизат пъпки гнойни много, после по една две. Лекарят казва че първоначално се изчистват тези под кожните, затова така се получава първите дни.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Да...явно така действа лечението.

Барса, вие пили ли сте АБ?

# 738
  • Мнения: 1 686
Не. И не виждам смисъл от антибиотик засега.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 15:19 от Barsa

# 739
  • Мнения: 4 611
Ох, милия, него много го мъчи. Определено има някакво подобрение.

С киселините е така. Много често се получава така нареченият пърджинг ефект. Понеже киселините забързват обновяването на клетките изкарват на повърхността гадостта, която се е насъбрала под кожата. Затова често има такъв момент на влошаване преди да се подобри. Трябва поне месец да мажеш преди да почнеш да виждаш ефект. А за най-добър резултат около половин година. Това не е продукт с мигновено действие.

# 740
  • Мнения: 1 686
Да да много зле му се отразява на самочувствието. Засега сме доволни, да видим по нататък... Иначе гърба беше сищия но го изчистихме със спрейчето

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Определено има подобрение...дано!

Ти май ми писа, ама Flushed...кой спрей за гърба? Пак ли Бензакнен?
На козметик водиш ли го или не стискате?

п.п. А имате ли промяна в храненето?
За джънк фуудс е ясно, че се избягва, а някои др.храни?

# 742
  • Мнения: 232
Не. И не виждам смисъл от антибиотик засега.
Пробвали ли сте акнатак?
Ако не сте намерете го докато не са го спрели. Няма да съжалявате.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 17:27 от AnMary

# 743
  • Мнения: 1 686
За гърба Акникеър спрей..
Не стискаме

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Благодаря!
Вчера док ни изписа Акне аут за гърба и един крем тип абразив бил за лице, но не вога да разчета от рецептата.

# 745
  • Мнения: 4 571
siakaaaaaaaaaaaa, няма как да видиш подобрение след 10 дневно мазане с каквото и да било. 100 пъти ти беше казано, че със Скинорен трябва да се мажеш три месеца. Не знам какво повече искаш от нас, питаш и мрънкаш всеки ден. Няма да стане чудо и да ти се оправи лицето за миг.

# 746
  • Мнения: 6 697
Всички продукти за акне предизвикват обостряне и след това подобрение.
Също така с козметика акне не се лекува.
Трябва външно + вътрешно, хранителен режим (не диета), спорт, избягване на стресови фактори (което не винаги е възможно), консултации с дерматолог за насочване към лазерни процедури/хим. пилинг.
При дъщеря ми беше хормонално. След пубертета акнето изчезна.
При някои обаче има генетични фактори, които няма как да се избегнат колкото и антибиотика да се изпият, колкото и козметика да се измаже.

Редактирам се и добавям: Кожата на всеки е различна, затова няма как да се очаква, че на някой като му е помогнал Скинорен, значи и на мен ще помогне. Търсите съвестен дерматолог, защото всеки случай е индивидуален. (Под съвестен имам предвид такъв, който не изписва антибиотик за щяло и нещяло, а такива не са никак малко)

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 18:12 от marinadp

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Така, де..и аз се чудя дали е съвестен тоя дето бяхме щом веднага изписа АБ Confused

# 748
  • Мнения: 4 611
Не бих дала антибиотици аз. Ти си прецени. Ако е бактериално и с локално мазане трябва да се повлияе.

# 749
  • Мнения: 232
siakaaaaaaaaaaaa, няма как да видиш подобрение след 10 дневно мазане с каквото и да било. 100 пъти ти беше казано, че със Скинорен трябва да се мажеш три месеца. Не знам какво повече искаш от нас, питаш и мрънкаш всеки ден. Няма да стане чудо и да ти се оправи лицето за миг.



Това не е ли сайт за изказване на мнение, опит и отзиви. Последно съм писала на 23 авг да се ,,оплача'' от скинорен, не виждам проблем в това да споделя как стоят нещата след 15 дневно мазане от 17ти. След като го приемаш като ,,мрънкане'' всеки ден, просто подминавай нещата който пиша.
Разбрах че 3 месеца трябва да св използва, но е  направо нереално нито една пъпчица да не се е поне скрила или оправила.
Предполагам и ти си била на мое място, по-скоро разбиране, не нападки Simple Smile
Хубав ден.

Последна редакция: вт, 01 сеп 2020, 18:54 от siskaaaaaaa

Общи условия

Активация на акаунт