Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 73

  • 31 997
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 156
Привет, дами!
С мъжа ми искаме да имаме бебе чрез донорска сперма. Неговата спермограма не е цветуща изобщо, но като цяло не стои тя в основата на нашето желание. Въпросът ми към вас е, трябва ли да споделим със специалистите защо желаем процедура с донорски материал?
Не можах да намеря скорошна и изчерпателна тема за жени, правещи инсеминация или инвитро с донор.
Успешен край за всички!
не, не трябва да обяснявате защо.
Ваша си работа.
Само ако сте сключвали брак мъжът трябва да подписва разни съгласия.

# 16
  • Мнения: 990
Относно броя на яйцеклетките, най-голямо значение имат годините, според мен. Аз започнах на 39 г. с 10 Я. През следващите години намаляваха до 6, 5, 4  и  от последните ми 2 стимулации имам общо 3 Я и 3 Е замразени на трети ден. На 44 г. съм. Ще правя ЗЕТ следващия цикъл, ако хормоните ми са добре и по Великден ще си чакам Чудото. И ще съм навършила 45 г.

# 17
  • Мнения: 89
Не вярвам, че и годините имат значение. При първи опит стимулация с Гонал 225 на ден - 12ф,от тях 7 зрели, до 3 ден издържаха само 3. На  30г. съм с нормално АМХ. Без хорминални отклонения, с МФ сме. Върнаха и трите, опита беше неуспешен, според лекаря - лошо качество на Я.

# 18
  • Мнения: 7 898
Годините имат значение и още как. Това че на 30 имате лошо качество е изключение, отколкото правило. А когато на 45 имате добро качество е изключение Simple Smile
Не напразно донори могат да стават жени само до 34 години. След тази възраст качеството спада много. Нормално е при една стимулация да има некачествени яйцеклетки. В крайна сметка ги карат да узреят изкуствено, а това не винаги е ефективно.

# 19
  • Мнения: 89
Ок, не споря 🙂. Споделям как беше при мен. Сега ще видим вторият опит как ще бъде. Успех на всички ни 🙂

# 20
  • Мнения: 207
Здравейте ,момичета. Най-после се пристраших да не съм само четяща, а и пишеща . На 24 съм от 3 години се борим за бебче , първо ни казваха , че сме с мъжки фактор, после пък  с неизяснен стерилитет. Одобрени сме по фонда и най-вероятно тази седмица ще започнем стимулация за ин витро .

# 21
  • София
  • Мнения: 3 412
Честит празник момичета, да се запиша и аз в новата тема. Дано ни е на късмет и да донесе много положителни новини и големи емоции. Flowers Four Leaf Clover

# 22
  • Мнения: 207
Как се чувствахте физически по време на стимулацията, питам, понеже не смятам до отсъствам от работа Simple Smile

# 23
  • Мнения: 201
Аз се чувствах добре, ходех на работа до деня на пункцията. Не съм имала проблеми, единствено се притеснявах да не настина.

# 24
  • Мнения: 469
Единственото, което може да усещаш е лека тежест ниско долу, при нарастването на фоликулите, ще ти натежава. Само не се друсай и не сядай рязко Simple Smile

Как се чувствахте физически по време на стимулацията, питам, понеже не смятам до отсъствам от работа Simple Smile

# 25
  • Мнения: 139
Здравейте, вчера бях на преглед в Майчин дом - Варна, при д-р Юдова, каза че всичко изглежда добре и изследванията също... Каза ми че имам раничка на шийката на матката, която при прегледите миналата година, в др.клиника, я нямаше или никой не ми е казал... Правих цветна снимка в Майчин дом - Варна ноември мин.год., имаше кървене, възможно ли е при цветната снимка да са ме наранили и раничката да се е получила тогава... Четох за нея и се притесних, сама ли ще изчезне или трябва някаква процедура... А ми предстои и инвитро процедура... Дано да не попречи нещо... Другият петък ще ми правят сондаж... Някой има ли впечатления, винаги ли се прави преди процедура, болезнено ли е, слага ли се упойка и колко струва горе-долу...

# 26
  • Мнения: 108
Момичета, утре ще давам кръв за хормони пак. LH естрадиол и прогестерон, но др каза да отида към 12 и можело да не е на гладно. Вие какво мислите?  Аз мислех че хормони все на гладно се проверяват. Щото ако ще е чак към 12 и кафе мисля да пия сутринта...

Pure Love, на мен сондаж не са ми правили... Нз какво е това...

# 27
  • Мнения: 15 356
Сондажа е пробен трансфер един вид,опредеря се дължината на катетъра за същинския трансфер.
И на мен не ми правиха,защото имах инсе,и от там знаеха какъв катетър ще се ползва.

# 28
  • Мнения: 7 898
Чувала съм за пробен трансфер, но и на мен не са ми го правили. Преди това ми правиха хистероскопия и освен тогава да са видели каквото им трябва за трансфера.

# 29
  • Мнения: 189
Здравейте, вчера бях на преглед в Майчин дом - Варна, при д-р Юдова, каза че всичко изглежда добре и изследванията също... Каза ми че имам раничка на шийката на матката, която при прегледите миналата година, в др.клиника, я нямаше или никой не ми е казал... Правих цветна снимка в Майчин дом - Варна ноември мин.год., имаше кървене, възможно ли е при цветната снимка да са ме наранили и раничката да се е получила тогава... Четох за нея и се притесних, сама ли ще изчезне или трябва някаква процедура... А ми предстои и инвитро процедура... Дано да не попречи нещо... Другият петък ще ми правят сондаж... Някой има ли впечатления, винаги ли се прави преди процедура, болезнено ли е, слага ли се упойка и колко струва горе-долу...
Сондажа не е болезнен, правиха ми го без упойка, не боли, не се усеща нищо. Спокойно и аз бях изпаднала в ужас, но се оказа, че не е нищо страшно. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт