Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 73

  • 32 127
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 310
Аз предполагам, че това с двата теста е във вътрешните правила на някои клиники. Нали им бяха дали срок, в който да направят подробен план за действие поради пандемията, та вероятно някои клиники са се престарали.
Но важното е, че работят, защото някои клиники все още не работят напълно.

# 736
  • Мнения: 45
Твоята позната нещо не е разбрала. Трансферът е няколко дена след пункция, как е разбрала, че е бременна, като в деня за трансфер все още дори не е минала имплантацията. Надали се опитва да те излъже, просто си е нямала на идея какво се случва с нея. За съжаление не са малко такива хора, които просто се пускат по течението и грам не се интерсуват каква процедура им правят.

Иначе друг вариант е възможен. Аз ще правя ЗЕТ на естествен цикъл. Съответно ще овулирам и е важно да се пазя да не забременея по естествен път, защото ще ми трансферират ембриони и няколко дена след това. Просто може да се стигне до многоплодна бременност (от естествена овулация и от ЗЕТ). Но в самия ден на трансфер няма как да знаят лекарите бременна ли съм или не, защото реално в деня на трансфер все още няма бременност, а само ембрион, който не се е имплантирал. Това не е бременност.
А възможно ли е да е забременяла и затова да не са направили трансфера🤔 Знам, че замразяваха клетки тогава и правиха няколко пункции. Оказва се бременна след последната пункция. Може и да не е знаела какво точно и правят, разбира се🤔

# 737
  • Мнения: 867
Търся да закупе FH pro for Women! Ако на някой му е останал и няма вече да го ползва, ще се радвам да мога да го закупя! Благодаря

# 738
  • Мнения: 139
Здравейте Simple Smile  PCR-тестовете ни са отрицателни Слава Богу, здрави сме 🙂🙂🙂 Искам да Ви питам за инжекциите... Мога ли да си я поставя час и половина по-рано с цел да изместя часа  занапред Simple Smile Може ли малко съвети какво правите допълнително и какво избягвате по време на стимулация - кафе, алкохол, физ. натоварване и стрес влияят ли по някакъв начин Simple Smile

# 739
  • Мнения: 310
Доктора ми е казвал, че се бият по едно и също време. Най-много до десет минути разлика. Не е добре да си сменяш часа. Предполагам, че стресът не влияе добре, но физическото натоварване едва ли е пречка. По време на стимулацията съм си позволявала кафе, но четох тук, че някои момичета не са пиели. Мисля, че алкохол не е разрешен. Все пак са лекарствени продукти.
Лека и успешна да е процедурата ти!

# 740
  • Мнения: 139
Аз питах лекарката вчера да изместя напред... каза, че няма проблем, но за назад не съм, а и то ще е само веднъж, след това ще си е в точния час Simple Smile Вчера си я поставих 9:30 при тях, но съм на работа в този час и мисля да си я бия в 8 преди работа, на работа съм от 8:30, а и не ми се носят инжекциите на работа... става много сложно Simple Smile Надявам се да няма проблем, като го изместя само веднъж Simple Smile

# 741
  • Мнения: 310
Най-добре се консултирай с лекаря си. Всеки медикамент влияе различно.

# 742
  • Мнения: 139
Обадих се Simple Smile каза, че няма проблем Simple Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 799
Може ли малко съвети какво правите допълнително и какво избягвате по време на стимулация - кафе, алкохол, физ. натоварване и стрес влияят ли по някакъв начин Simple Smile
Аз съм пила кафе по време на стимулация, няма проблем, и по време на бременността си пия по едно кафе сутрин. Алкохол също съм пила, но не повече от чаша- две вино или едно малко уиски. Не се прекалява с алкохола.

Съветвам да избягваш физически упражнения, за да не спукаш някой фоликул предварително преди пункцията.

# 744
  • Мнения: 299
А преди да пускате хормони пиете ли кафе, забравих да попитам, дали се влияят, а ми е много тръдно да изляза от вкъщи без кафе. Попринцип пия само едно на ден, но ми е жичнено важно да е след събуждане  Grinning

# 745
  • София
  • Мнения: 799
Кафето не влияе на хормоните, които се изследват при стимулация. При моите стимулации винаги се случваше инжекциите да са вечер към 19:00 - 20:00 ч. и винаги, когато изследвах хормони е било около 18:00, следователно цял ден яла и пила различни неща. Така че това не е проблем Blush

# 746

Общи условия

Активация на акаунт