Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 73

  • 32 167
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 12
Не знам, много съм притеснена, а още повече тъжна объркана. Това ми е първата стимулация и съм на 28 години.

# 166
  • Мнения: 6 308
Ако поровите руските  форуми ще прочетете за много случаи на вадени по 20-30 Я и замразени на 5ти ден по 15-17-20 ембриона. Така че голямата бройка не е гаранция за лошо качество.
От друга страна ако прочетете за случаите със тежък МФ ще видите че болшинството трудно стигат до трансфер. Така че аз клоня повече към МФ като причина. Въпреки че не съм медицинско лице и е напълно възможно и да греша.
Просто от много прочетени случаи досега  с такова впечатление съм останала.

# 167
  • Мнения: 142
Момичета, след като нямах свеж трансфер, може ли да ми кажите за Зет как се процедира, кога се започва, какво включва. Предполагам че ще изпусна и зет, защото заповедта ми изтича Април месец и нищо не можахме да направим😭😭😭😭 сега във тази епидемия, може ли да ми отговорите на въпросите моля ви..
1 во спряха ли трансферите или ги правят?
2 ро, И ако има такива след махане на полип може ли на следващия цикъл веднага да се прави зет?

# 168
  • Мнения: 990
Със сигурност и МФ има огромно значение, но би трябвало да са приложили ICSI и са избрали най-добрите.  А от 33 Я само 2 Е е доста нисък процент дори и с МФ. Най-добре е да се изчака коментар от доктор и ембриолог, това е тяхната област, а ние сега само си гадаем и всеки споделя от собствения си опит. За съжаление, някои от нас, с доста богат.

# 169
  • Мнения: 1 278
Noci, това е темата за ЗЕТ - има много информация https://m.bg-mamma.com/?topic=1128331. Съмнявам се, че ще ти назначат хистероскопия, но ЗЕТ може и да склонят. Обаче сигурно трябва да се махне полипа преди трансфера, нямаш избор. В коя болница си?
Заповедта не я мисли, срокът касае дата на започване на процедурата по стимулация. ЗЕТ може да се отложи при нужда.

# 170
  • Мнения: 226
Защо се карате на момичето все едно то е виновно?? Аз съм с поликистоза и въпреки малките дози лекарства които слагахме заради нея, яйчниците ми избухнаха. Извадиха 32 яйцеклетки, 17 оплодени и до 5ти ден 3. Ние също сме с мъжки фактор. Да голямата бройка не е добре, но при мен специално никой не я е и търсил. И не лекаря ми не е преценил добре, защото наистина дозите бяха много малко. Просто така ми реагира организма. Ако не стане този опит, за следващия ще се търси друга стратегия или още по малко лекарства. Но недейте да нападате някой все едно в гледал да има там количество...

# 171
  • Мнения: 142
Noci, това е темата за ЗЕТ - има много информация https://m.bg-mamma.com/?topic=1128331. Съмнявам се, че ще ти назначат хистероскопия, но ЗЕТ може и да склонят. Обаче сигурно трябва да се махне полипа преди трансфера, нямаш избор. В коя болница си?
Заповедта не я мисли, срокът касае дата на започване на процедурата по стимулация. ЗЕТ може да се отложи при нужда.
охо махнаха го и още как, вчера. Пловдив Селена. След това нито дойдоха да ме видят, нито кръвно да ми измерят нищо, мисля че би трябвало след такова нещо да дойдат да ме погледнат и най малко кръвно да ми премерят, но не! Сестрата дойде каза ми ако си добре може да си ходиш и това беше, станах обляках се и си тръгнах.

# 172
  • Мнения: 990
Никой не напада момичето и естествено, че не е виновна. Всеки си изразява мнението и затова написах, че доктор и ембриолог трябва да дадат отговор.

# 173
  • София
  • Мнения: 23 165
никой не я напада.
виновните са лекарите.
като е с поликистоза се внимава много.

# 174
  • Мнения: 142
Noci, това е темата за ЗЕТ - има много информация https://m.bg-mamma.com/?topic=1128331. Съмнявам се, че ще ти назначат хистероскопия, но ЗЕТ може и да склонят. Обаче сигурно трябва да се махне полипа преди трансфера, нямаш избор. В коя болница си?
Заповедта не я мисли, срокът касае дата на започване на процедурата по стимулация. ЗЕТ може да се отложи при нужда.
Така ли, датата е от започване на стимулацуята а не от датата на получаване на заповедта? Интересно от инвитро центъра на Селена, ми казаха че април ми изтича заповедта и че после ако не съм направила трансфера всичко си заплащам. Аз не че не си плащам всички прегледи след пункцията де, незнам така ли трябва да е, да се заплащат? А изследванията си ги плащам също, и по времето на стимулацията почти всички изследвания плащах, и уж от фонда тогава имаме право на 10 прегледа от доктора, за 12 дни стимулация аз имам само 4 прегледа но както и да е...

# 175
  • Мнения: 226
Казах че аз съм с поликистоза, за момичето не знам. И да, внимаваше се много, но въпреки това се получи така. В крайна сметка преди да се започне, лекаря не знае как ще ти реагира организма. Но нали всички тук сме повече от лекари и знаем всичко.
Казах че не е редно в тази ситуацкя да се реагира по този начин и без това момичето е притеснено. Дай боже тези 2 ембриона да са и късметлийски. Хубав ден ви желая и успех на всички.
никой не я напада.
виновните са лекарите.
като е с поликистоза се внимава много.

# 176
  • Мнения: 1 593
Не се нападаме, опитваме се да помагаме, кой с каквото може и знае, пък всеки сам да си прави изводите. Трябва да си даваме сметка, че когато питаме във форуми отговорите ще са различни, много сме и сме с различни проблеми. Без напрежение Hug
Мисля че заповедта важи от деня на пристигане 1 година и при нужда може да се удължи. В момента има такава ситуация, обади се на фонда и ги питай къде да подадеш молба за удължаване. Не си изпускам ЗЕТ безплатно според мене. Ако има начин - възползвай се (: успех

# 177
  • Мнения: 12
Много, благодаря на всички! Kissing Heart
Всички имаме една цел и всички желаем чудото на живота. Дано Бог е с всички нас тук!

# 178
  • Мнения: 922
Здравейте момичета , на тези от вас на който им предстои да стартират в началото на Април и който са в клиника Щерев , какво ви казаха дали ще има проблем за стартиране при тези обстоятелства ?

# 179
  • Мнения: 15 356
Момичета, след като нямах свеж трансфер, може ли да ми кажите за Зет как се процедира, кога се започва, какво включва. Предполагам че ще изпусна и зет, защото заповедта ми изтича Април месец и нищо не можахме да направим😭😭😭😭 сега във тази епидемия, може ли да ми отговорите на въпросите моля ви..
1 во спряха ли трансферите или ги правят?
2 ро, И ако има такива след махане на полип може ли на следващия цикъл веднага да се прави зет?
В цикъла след хистероскопия ми направиха ЗЕТ само с един преглед и кринон .
Всяка клиника май е различно ,питай твоята как работят.

Общи условия

Активация на акаунт