За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 25 315
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, ще стане ли ако заменя в рецепта захарта с пудра захар, тръгнах да правя кекс, но за жалост захарта няма да ми стигне, а не ми се излиза да купя.

Може да ги замениш, само че, ако в рецептата захарта е дадена в чаши, ще трябва да я преизчисляваш, защото пудрата е по-лека.

# 331
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
В грамове е, ще правя портокаловия кейк,  дано се получи, имам 120 гр захар, останалото ще трябва да е пудра, ще пробвам и ще пиша.

# 332
  • София
  • Мнения: 10 858
Тогава няма проблем. Успех! Hug

# 333
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Стана, горе-долу, не ми се надигна много, на вкус е добре, отгоре ми изгоря малко, но се изпече, много по-трудно ми се разтвори пудрата захар, направо спои останалите съставки.

# 334
  • София
  • Мнения: 10 858
Стана, горе-долу, не ми се надигна много, на вкус е добре, отгоре ми изгоря малко, но се изпече, много по-трудно ми се разтвори пудрата захар, направо спои останалите съставки.

Разбива ли с миксер? Яйцата големи ли бяха? А портокалът?

# 335
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Средни бяха и яйцата и портокала, но той беше доста сочен, може би заради течността не ми стана. С миксер разбих, вкусен е иначе, половината го няма вече.

# 336
  • Мнения: 1 316
Момичета, моля да ми предложите изпитана рецепта за реден хляб.

Слоесто хлебче
https://jivotatmojedaevkusen.blogspot.com/2014/07/blog-post_23.html

# 337
  • Мнения: 22 867
Момичета, моля да ми предложите изпитана рецепта за реден хляб.

Слоесто хлебче
https://jivotatmojedaevkusen.blogspot.com/2014/07/blog-post_23.html

И още една рецепта, добре се получава.

# 338
  • София
  • Мнения: 4 709
Моля, дайте рецепта за Тирамису
Търсих в нета, но виждам че се слага амарето (алкохол) и искам да попитам дали той може да се замести с др такъв
Благодаря!

Аз слагам бадемова есенция.
И мирише на бадем, нали? Но да не е натрапчива миризмата?
В Интернет гледам много рецепти но коя точно е класическата... Някой я правят с кондензира мляко, други само яйца, маскарпоне и жълтъци....
Аз искам класическата рецепта

# 339
  • Мнения: 2 468
Първият път като ядох тирамису, ми го прави една жена, която живее и работи в Италия от много години. Сложи само някакъв алкохол в крема, може би ром, не си спомням. (Попринцип би трябвало да е ликьор май. ) Бишкоти, напоени в кафе и захар, крем - маскарпоне, жълтъци, алкохол, пудра захар, белтъци, разбити на сняг и прибавени много внимателно, за да е пухкаво. Какао отгоре.
Не знам колко е класическо, но каквото и да сготвеше тази жена, винаги беше с много малко продукти, абсолютен минимум, типично за италианците.

# 340
  • Мнения: 9 107
Моля, дайте рецепта за Тирамису
Търсих в нета, но виждам че се слага амарето (алкохол) и искам да попитам дали той може да се замести с др такъв
Благодаря!

Аз слагам бадемова есенция.
И мирише на бадем, нали? Но да не е натрапчива миризмата?
В Интернет гледам много рецепти но коя точно е класическата... Някой я правят с кондензира мляко, други само яйца, маскарпоне и жълтъци....
Аз искам класическата рецепта
класическата е със З/Сабайон и  Марсала.

# 341
  • Мнения: 2 468
На Джейми Оливър ония дядка италианец - Дженаро май беше - има една рецепта с лимончело. Много яко изглеждаше, с едни едри местни лимони. Винаги съм искала да го направя.
Намерих го - https://m.youtube.com/watch?v=9m74aBS5Alo
Можеш да погледнеш някой негов клип с класическа рецепта.

# 342
  • София
  • Мнения: 10 858
Моля, дайте рецепта за Тирамису
Търсих в нета, но виждам че се слага амарето (алкохол) и искам да попитам дали той може да се замести с др такъв
Благодаря!

Аз слагам бадемова есенция.
И мирише на бадем, нали? Но да не е натрапчива миризмата?
В Интернет гледам много рецепти но коя точно е класическата... Някой я правят с кондензира мляко, други само яйца, маскарпоне и жълтъци....
Аз искам класическата рецепта

На мен не ми е натрапчив ароматът. А за класическа рецепта, ето един вариант:

6 бр. яйца
110 г захар
500 г маскарпоне
400 г бишкоти
600 мл силно кафе
няколко лъжици захар за кафето
какао за поръсване

Яйцата се разделят на жълтъци и белтъци. Разбиват се поотделно с миксер като към жълтъците се добавя захарта. След това към жълтъците се добавя разбърканото с лъжица маскарпоне, а накрая и белтъците. Правят се няколко пласта като се редуват бишкоти, топнати в подсладеното кафе и крем. Завършва се с крем, поръсен обилно с какао.

Аз есенцията я слагам в кафето.

# 343
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Каменната сол добра ли е за готвене?
Намерих един пакет в шкафа,не помня от кога е,станала камък,успях да я раздробя някак и мисля да я ползвам,но все пак да питам....

# 344
  • here and now
  • Мнения: 4 214
Предполагам въпроса е за едра (морска) сол и ако е така - да подходяща е. Аз я пълня в мелница и си соля, а в течни ястия може и на кристали, но трудно "се хваща мярката".
Каменната сол, доколкото на мен ми е известно е на едни големи буци и не може да се раздроби. Дават я на животни, но не помня с каква цел.

Общи условия

Активация на акаунт