Юлчета 2018- Тема 6

  • 38 647
  • 386
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 595
Ние плажуваме с половината покъщнина Sunglasses младежа сваля гащите и нищо даже не казва на плажа като сме.Виждала съм и други момченца така, някои ги водят до водата
Насиних му ръката да го тегля да сяда на сянка предния път Scream вкъщи после го видях..поне го опазих с кремовете де
Готвя го междудругото за ясла следващата седмица,че ми дойде нанагорнище вече сама по цял ден Triumph

# 301
  • Мнения: 229
На мен и в града също ми е гадно че препикава дървесата, но тук без туй си е опикано от домашните любимци. Поне не ака на открито. Още преди даже с памперса почти винаги в къщи .
За пясъка  на морето ми се струва най-гадно, защото някой следващ плажуващ блаженно ще зариие крачета и ръчички в препиканото...
Във водата не е по гот, но то без това там изливат отходни води...та това ще е нищо...
Ако някой има други идеи, следя с интерес! Simple Smile

# 302
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Същата тема и мен ме вълнува . Миналата година ходихме с гърнето на плажа (Хич не ми пукаше), защото и се опъваше да пикае където й падне.
Тая година проблеми няма , но вече 2-3 пъти ходим на плаж и 2пъти е карах да ходим до водата , кляка и пишка. Ами Сори гадно е , ама няма къде другаде , а гърне не нося вече. И аз приемам предложения.Иначе може да се стиска без проблем и да не пикае на плажа за 2 часа, но аз не искам да стиска толкова при положение , че пие вода доста.

# 303
  • Мнения: 106
Нашият син-палавник си ляга доста късно и то от около 4 месеца. Случвало се е да заспива и след 12 часа, ние сме уморени, но той не. Уж му се спи, но дивее и не иска да легне. Пробвахме различни методи, но не се получава и накрая разбрахме всъщност от какво е.Той обича да гледа разни песнички от нета, а и по телевизията, не му пускаме много, но явно се оказва, че те го възбуждат доста.Така че от около 10 дни сме ги ограничили, не гледа нищо след 15-16 часа.Има ефект, сега заспива най- късно  22 часа, а в повечето случаи около 21 часа. Дано съм била полезна, че ние се бяхме видели в чудо.

# 304
  • Мнения: 52
И ние спряхме всякакви клипчета (от телефона) и даже ТВ не му пускаме. По едно време , покрай грижите с новороденото не се усетихме как по цял ден е включен и той стана супер нервен, превъзбуден... Първите дни бяха много трудни, но сега не се и сеща и разликата в поведението му е Невоеоятна!
Да ви попитам, давате ли още АМ преди заспиване ? Ако да, във какво? Нашия още пие сутрин и вечер преди запиване по 80-100 мл. във шишето с биберон.. та се чудя дали няма някакъв друг вариант да се дава.. От чаша още не пие.
Приятна и спокойна вечер на всички 🤗

# 305
  • Мнения: 312
Аз сега се боря да откажа Ам вечер или по-точно искам вече да махна биберона.Няколко дни подред давам с шише със сламка,е няма да ви казвам какво тръшкане пада ...не иска дори да го опита!Заспива гладна и вечер се буди по няколко пъти(по принцип след като излязоха всички 20 зъби си спи по цяла нощ).
За сега тя ме побеждава , но аз лично давам все още АМ вечер,защото от 10 месеца имаме голям проблем с храненето!Яде три неща...плодове и месо не хапва....и уж се надявам чрез състава  на Ам да си набавя някои полезни витамини.
Сега съм в процес на махаме и на памперса....общо взето откакто навърши две реших да я “стресирам” и наведнъж да скъсаме със бебешкия период 😂

# 306
  • Мнения: 231
Преди да отворят яслите и градините, с това висене вкъщи, малката супер много стоеше на телефон и таблет. Като се върна на ясла, все по - рядко ги търсеше, а напоследък максимум 10 мин на ден стои на телефона и то не винаги. Определено повече се превъзбуждаше преди и се изнервяше Simple Smile
Памперса още не е махнат. За храненето - хапва си добре, но 5 неща на кръст, та се мъчи и ние, но като цяло не мога да се оплача - поне обича Ябълки, Моркови и фреш от портокал, та приема някакви плодове и зеленчуци. На яслата всичко си яде, даже почти винаги иска допълнително, но явно вкъщи прави номера Simple Smile Simple Smile

# 307
  • Мнения: 106
Аз спрях АМ още миналата година около 1,2 месеца беше той, при нас нямаше драми. Една позната ми каза, че нейното дете, което е на около 1,8 месеца пие поне около 400 мил. на ден АМ и е получила обрив и с много изследвания са разбрали, че е от него, та с мъка вече го спира и обрива се е махнал.

# 308
  • Мнения: X
Ние на обяд пием по 210 и вечер по 210 за заспиване.

# 309
  • Мнения: 147
Дъщеря ми от снощи е с температура 38.5°-40°и зачервено гърло. Детският лекар каза, че сега върлувал някакъв вирус. Та някой да е минавал през такова чудо поскоро?
А утре е рожденичка. Отлагаме фотосесията, но не и тортата.

# 310
  • Мнения: 231
Малката преди 3 седмици беше с Т, но не повече от 38.5, леко зачервено гърло и много сополи. Мина за 2 - 3 дни с имуностимуланти, пръскане в гърлото, температуропонижаващи. Правих й и компрес на гърлото. Сополчето остана още 10 дни, но без нищо друго.
Петуниа, дано и при вас мине по - бързичко! Kissing Heart

# 311
  • Мнения: 502
При нас ТВ работи по цял ден от новородено и никакво внимание не му обръща. С клипчета на телефона обаче се храним, но аз го намирам за полезно, защото от там научава нови песнички които после много обича да ми пее. Сумарно около ,15-20 минути на ден да са. Няма никакъв проблем със съня за сега. Спи по 3-3,30 часа на обяд и вечер от 9-9:30 до 6:30-7 сутринта, което ми е перфектно, защото всички ставаме заедно. АМ не пие от 1,4м. Сам го отказа. Минахме през кисело с бисквити, кисело без бисквитки и сега пие прясно мляко само сутрин след ставане от чаша с накрайник, за да не разлива в леглото, но може сам да пие и от нормална чаша.
Преди седмица тествах махането на памперса за втори път и разликата за 2 месеца е огромна. Първия път нямаше никаква реакция и си ходеше мокър, но сега веднага се усещаше че му е мокро. Първия ден намокри 8 броя гащи, на втория - 5, а на третия се събуди сух и само 3 заминаха. Уви после тръгнахме на почивка и се наложи да пътува с памперс, което май го обърка. Та сега се буди сух след сън, но все така не казва винаги когато му се пишка и трябва да го следя постоянно. Но мисля че вече е готов и няма да го отлагам повече.

# 312
  • Мнения: 52
Момичета, бихте ли споделили какво закусват дечицата ви? Аз му намазвам филийка с масло, слагам му сиренце (което вече не харесва) , краставичка,давах му и филийка с пилешко филе( много тънко нарязано) , кус-кус . Палачинки чат пат, но явно вече му втръсна и отказва всичко това. Не знам какво да му давам ?

# 313
  • Мнения: 3 269
Аз освен нещата, които изброи, давам и баница. Много обича 😊.

# 314
  • Мнения: 147
Принцеси с кайма, с кашкавал, със сирене и яйце, закуски от многолистно тесто - различен пълнеж, попара, милинка, сусамов геврек, филийка с пастет и краставичка.

Общи условия

Активация на акаунт