Юлчета 2018- Тема 6

  • 38 849
  • 386
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 135
много говори моя. Днес се събуди и каза баници 😂. повтаря почти всички думи все по- правилно.

# 76
  • Мнения: 58
Miss_V в яслата много деца прояждат, защото гледат от другите, интересно им и опитват много неща, които не са преди.
Със смяната на времето определено е изместен режима, но мисля, че до седмица ще се оправи.
За бърборенето наистина е много индивидуално, от седмица започна да повтаря повече думи по-отчетливо и да прави фрази от по две думи.

# 77
  • Мнения: 312
И Дари говори доста,всеки ден някоя нова дума от книжките си научава.Днес с баща й паднахме от смях....Кихнах и зад гърба си чувам “Давиии”(наздраве) 😁 ,без да съм я учила.
Най-обича да си бърбори на “нейният” си език като разгръща книжки,може да откара и час.
Всяко дете е толкова различно,имам познато момченце,до 3г.почти нищо не говореше,но като почнаааа-няма спиране сега 🙂.

Някоя мама беше питала за Кандидатстването в яслените групи в ДГ (Варна)..Днес ми попадна информация,за сега и там отлагат всичко за 01.06.20г.
Пазете се и бъдете здрави!

# 78
  • Варна
  • Мнения: 630
Здравейте мамии Simple Smile
Ние сме добре и се гледаме вкъщи всичкиии. Вече бая се и поизнервихме с мм. Не сме свикнали толкова време да сне нон стоп заедно . От нямане какво да правим започнахме дребни ремонтчета,които все отлагаме,ама сами си ги правим. Малкия е голяма фурия,бели продължава да прави по 1000 на ден. Не говори,не иска гърне,плаче за всичко което не му се даде или му се откаже. Аз се уморих да готвя тоталноо  . Малкия само супи обича и неща с картофи- фаворит му е мусаката. Мляко отдавна не пие,не харесва прясно мляко. Обожава ядки- орехи и кашу. От плодовете яде ягоди по 1 тарелка. Сега са по 3 лв кг на пазара. Купих му една дузина и вчера и днес само това яде
. Много е щастлив. Чисти и ми помага . Като разлее нещо ходи да го чисти с кърпа. Пъха мръсни дрехи в пералнята от коша,събира играчки и всичко разпиляно. Абе на мен прилича по това.
Това е от нас. Липсват ни разходките ужасно много. Вече се усещам как си мечтая къде ще се разхождаме и къде ще пия чайчета .. пазете се и бъдете здрави

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Европа, кажи ми повеЧе за Орехите и кашуто под каква форма ги даваш ?
Аз съм давала орехи , но в печива .

Бъдете здрави !

# 80
  • Мнения: 148
Не съм Европа, но и аз да кажа-давам и фъстъци след като съм ги смляла. Много и харесват.

# 81
  • Мнения: 502
Аз да ви попитам, пасирате ли още храната? Онзи ден пасатора ми издаде багажа и реших да му дам ей така - непасирано. Изяде си го без проблем сякаш, но беше супа все пак. И вчера за пръв път яде фъстъци. Дадох му 1/4 от него да си го хрупа сам, докато баща му изстерясва, че се е задавял брутално като голям при това. Един ден си направи труда да ми чете статистика за задавили се деца по този повод, че така смело давам всичко. Cold Sweat Да се свършва тая карантина и работа от вкъщи, че....

# 82
  • Мнения: 52
Аз отдавна нищо не пасирам, нищо че има 4 зъбчета🤷
Давам орехи,бадеми,лешници, но смлени в млякото с бисквити 🙂

# 83
  • Мнения: 148
И аз нищо не пасирам. Тя си дъвче, отхапва без проблем.
Прав е съпругът ви - цели ядки не давайте. Опасността от задавяне е голяма. Все още са бебочета.

# 84
  • Мнения: 106
И аз му давам орехи и фъстъци малки парченца, харесва ги.Доста зле ни се отразява стоенето вкъщи, нервен е, вече не иска да спи, става рано ляга късно с голям зор и с мноооого рев, а преди с кеф си лягаше имаше и обеден сън.И аз вече доста се изнервям, живеем в апартамент... и нямам думи...

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Да пасирам ?? Даже не помня откога не правя това. Може би около годинката започнах да взимам кухня 2 група и там не е пасирано. Но тя от малка си дъвчеше стига да не я мързи и преди годинката си й давах парчета Grinning
Скрит текст:
помня , че преди няколко месеца правих свинско с грах и на нея й дойде много твърдо и тогава го пасирах

Aз се чудя за ядките, защото не бих дала цели ядки. Иначе и фъстъчено масло съм давала преди годинката, но по принцип не ми е в менюто и за това не съм се сещала.
Ям хляб със семена и ядки и тя го харесва и си хапва бая от него. Там пак семената са цели , но са в самия хляб и някак смело го давам.

На моя позната с дете на нашата възраст детето е направило страшна реакция от кашу и лекаря в София в спешния им казал, че кашуто е най-опасната ядка откъм алергени. Добавил е и екзотичните морски храни, които се дават късно, максимално късно.

Ние спряхме кухнята в този период трета седмица и вече яде каквото има . Тези дни е по-благосклонна да яде , нооо основно и мажем филия с крема, отстрани МЕСИ трябва да има, печена чушка, краставица и квото има от нашето. Гледам да стискам зъби ОМММММ, явно манджи не й се ядат ! Супи хапва малко ...

# 86
  • Мнения: 502
Аз го пробвах до 1.4г всеки месец, но той не пожела да яде непасирано, дори намачкана храна примерно. Обаче сама съм си виновна. Мъжа ми с неговия страх от задавяне, ми се караше да му давам да гризе храни и така до годинка сигурно, когато ни заряза при майка ми и баща ми и там си му давах каквото реша. Всъщност си гризкаше без проблем, но с манджите не ставаше. Усетеше ли парче и започваше едно плюене и отказване напълно да яде. Така до 1.4 през месец съм го тествала дали ще прояде, защото други неща дъвчеше нормално, ама цт. Мислех си, че ще пасирам до поне 3 години да си призная. И много се радвам, че преодоляхме и това. Времето май се затопля и мисля сега да се разровя из темите за методи за приучаване към гърне. Да видим дали ще имаме успехи или ще отлагаме още. Четох само, че към година и 10м. най-лесно ставал тоя номер, но колко е вярно ще разбера след месец-два.

# 87
  • Мнения: 3 269
И ние спряхме да вземаме кухня. Готвя й, но е голяма претенция 😱😁. А на лелите от кухнята всичко ядеше, независимо колко е безвкусно или колко ужасяващо изглежда 😂.

# 88
  • Мнения: 114
Аз кашу и фъстъци още не съм дала, бадем и шам фъстък не й харесаха, лешник и орех обаче обича. Давам ги на парченца не цяла ядка, не меля успява да ги изяде. Меденки правих и имам чувстото че получи лек обрив около устата и с това извънредно положение не ми се влачи по лекари и лаборатории. Кухнята засега я спряхме, ще видя по-нататък, че принцесата постните им работи и някои десерти не ги яде. Не знам дали да се притеснявам, но говори като е на зор само, иначе разбира всичко и ми сочи или си взема каквото й трябва. Търпение ви пожелавам и бързо да минава тази дандания с вируса

# 89
  • Мнения: 3 439
Давам цели ядки, сама си научи урока (от гърнето) да ги дъвче добре, че иначе боли. Много обича всякакви. Винаги изпитвам ужас, това не се коментира.

Общи условия

Активация на акаунт