Юлчета 2018- Тема 6

  • 38 663
  • 386
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 485
Алеа, а с говоренето как сте?

# 91
  • Мнения: 502
Алеа, а с говоренето как сте?
Изненадващо сме много добре. Говори ясни думи от година и месец още. Вече прави изречения от 2 думи. Опитва се да пее песнички. Отговаря на въпроси от рода на Как се казваш, къде живееш, какво искаш. Четох, че дъвченето има общо с говора, и се притеснявах, но напразно явно.

# 92
  • Мнения: 2 485
Браво Simple Smile точно и аз затова реших да те питам, но явно при вас не се отразява.

# 93
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Самуил направи алергия към кашу.Аз хапвах ядки миналото лято и му дадох да опита. Обрина се и започна да плаче и да се чеши. Ходих до спешното тогава. За сега избягваме всички ядки.
Доктора тогава препоръча да го заведа в спешното и в чакалнята да дам бадем или лешник. И да следя за реакция.
Отлагам за малко по-натам. С фъстък нямаше проблем.
Тестовете за алергии се правят след 3 година. Може до тогава да е отминало. това ми обясниха.

# 94
  • Мнения: 58
За сега само орехи съм давала смлени в бисквитена тортас ябълки и канела.Тестове за алергии се правят и на по-малки деца, но зависи от лекаря.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 630
Аз съм фен на ядките и ги ям и печени и сурови. Та той покрай мен започна със сурово кашу- най- мекичко е и постепенно опита всички ядки. Харесаха му сировите орехи и кашу. Печени по малко ги яде. Дъвче ги,той почти не е ял пюрета и раничко започна да мляска парченца. Иначе миналата година орехи и бадеми съм мляла и ги слагах в мъфинпета и бисквитки,с шепа горски замразени плодове. Стават разкошно и ги обичат децата.
Иначе забелязвам,че не обича боб и леща. Но обича грах. Риба също не яде.
Давате ли им още вит д??? Аз бях спряла миналата година ,но сега изрових капките и ги метнахме,че и аз пия даже. Иначе по аптеки май няма..изкупени са.

# 96
  • Мнения: 114
Evropa не давам отделно витамин д, има в биозина, който почнах да давам заради яслата, нали щеше да почва сега. Аз купих от аптеката за мъжа ми, че той много се стресира от корона вируса и пие витамин д и ц превантивно.

# 97
  • Мнения: 229
И нашето момиче не приказва. Само срички като АМ АМ, БАБА, МАМА, ТАТА, БАУ БАУ (любимо) ....някои животни как казват имитира и всичко е с жестомимичния. Иначе знае значението на над 100думи със сигурност. Посочва ги в книжки или в стаята .. много обича да ѝ хвана пръстчето и да броим до 5 в една книжка.
Бъбри на своя език и е голяма актриса и танцьорка. Вит Д пропуснах...ама има енергия, не спи на обяд от как сме домашно. Но пък вече спи по цяла нощ, йес.
Обича да рисува, да се крие, игранна къща, да подрежда плюшките в къщата да им дава да ядат и да ги слага на гърнета(разни панички и кутии) когато тя седне, вече и сама сяда, но сме дали назаден след цял месец без наакване, напоследък имахме няколко случая...нощни и 2 дневни, скрива се и опала. На моменти стои без на моменти със памперс. Когато е без не е цапала отдавна...
Липсват ѝ площадките много....

# 98
  • Мнения: 231
За пасирането на храната - може би само първите 1-2 месеца от захранването пасирах (захраних я на 6 месеца) , след това започнах да мачкам с вилица, а така и така започнах да й взимам кухня към 10ти месец. От септември кухня не яде - тогава се върнах на работа и чавето реши, че трябва да ми е максимално трудно Grinning яде само каквото ние ядем, съответно храната ни винаги трябва да е съобразена.
За ядките - давала съм й лешников тахан, цял лешник, кашу и натрошени орехи.
Яко говори на бебешки, има си нейни си думички за почти всичко, малко думи ги казва точно, но пък устата й не спира да мели и е супер сладка Grinning Simple Smile
Търпение, здрави нерви и много поводи за усмивки на всички :* Simple Smile

# 99
  • Мнения: 3 269
И ние казваме малко думи вярно, но си има нейни си заместители. И обикновено нейните думи нямат общо с правилните - на банана му вика “мака“ 😂.
Иначе от изолацията е доволна, но с уговорката че ние имаме двор.  Дивее със сестра си 😁. Каката би предпочела съучениците си, но...това е положението.
Търпение и бъдете здрави 🤗.

# 100
  • Мнения: 3 439
Сигурна съм, че моето дете е било китайче в предишен живот, като роден език й е 😆 Добро утро 🌷☀️🥁🎭🐞🦄🍹

# 101
  • Мнения: 502
В момента могат да се научат да изговарят абсолютно всички съществуващи звуци и думи в света, но в крайна сметка ще запомнят и използват тези, които чуват най-често. За мен езиците са богатство и освен че му говоря на български, му пускам филмчета на английски, испански, немски... японски. Joy Той реално знае думи и говори само на български обаче.
Хубав слънчев ден и от нас Nature High Brightness

# 102
  • Мнения: 52
Здравейте!
Моля да споделите как е положението с памперса при вашите деца.
Нещооооо започна да ми писва...🤦
Използваме гърнето от 8 месечна възраст. И го използваме редовно:преди и след сън, преди да излезне, след като се приберем и още 120 пъти през деня( на 30 Мин общо взето) Но има моменти в които не я улавям ...и памперса редовно е пълен. Изпива по 2 л. вода на ден и пишка на 10-15 Мин. Никакви индикации да каже..... Всеки път когато е на гърнето й казвам като има пиш следващия път да ми каже. И не само...подпитвам докато играе,преди да хапва...
Замислям се време ли е да го махна този
 памперс за да й стане мокро и да я предизвикам да казва...или по-скоро не, да изчакам да започне да казва... 🙍🤷

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 11:52 от ValentaIv

# 103
  • Мнения: 595
Знам че някои момиченца от групата ни тук са без пампи вече от известно време.И си мисля нали жените са по-оправни и по-бързо се развиваме Stuck Out Tongue Winking Eye
Моят син от отдавна има гърне и го канех да сяда ама ми бягаше и му беше на игра.После в тоалетната,нали си ми прави компания, му купих седалка, и това беше временна радост.
Ей го чак сега от месец знае да каже пишпиш, че иска на гърнето, и ми посочва памперса след като се е наакал /понякога само, той си е редовен по 3пъти дневно ходи/
Иначе го слагам и без да каже след сън, при всяка смяна на памперса, след прибиране от разходка или просто ей така.Планирам скоро да се заема по-сериозно и да почна да слагам памперс първоначално само за сън, и дано свикне бързичко и да го махнем съвсем.

# 104
  • Мнения: 3 439
Лоли, наблюдавай го, защото у нас първо махнах нощния памперс. ВЛента, махай памперса смело. Беба е без памперс откакто ходи, едвам дочаках 😆 И до ден днешен има дни на откровен саботаж. Съмнявам се изведнъж да започнат да си ходят по гърнетата и по седалките, ако не им е показвано милиони пъти (опит с други думи) 😂 Останалото е добра воля, когато каже и иска А (аз) 😁

Общи условия

Активация на акаунт