Симптоми на бременност в първият месец

  • 12 300
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Въпросът ми е някоя от вас имала ли е като симптом (затруднено дишане) в първият месец,и нормално ли е?
Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Нормално е да се задъхваш, да. И на мен ми се е случвало.

# 2
  • Мнения: 46 516
В коя седмица си? На практика през 1 месец не си бременна, затова няма логика да е от това.
Имплантацията на яйцеклетката става около 10-тия ден след оплождането, т.е. на около 24-ти ден от цикъла, няколко дни преди края на 1 месец.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 780
Аз много скоро след положителния тест започнах да се задъхвам и замайвам.

# 4
  • Мнения: 46 516
Аз много скоро след положителния тест започнах да се задъхвам и замайвам.
Това е 2-ри месец. Тогава вече е възможно Hands Plus1

# 5
  • Мнения: 23
Здравейте нова съм във форма днес си направих един тест  сега ще  испратя снимката дали е положителен или не

# 6
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Аз виждам бледа втора черта, повтори теста след 2-3 дни, успех!

# 7
  • Мнения: 23
Благодаря но не знам вече какво да си мисля дали е положителен или изпарителна черта е

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Изчакай няколко дни и повтори теста.

# 9
  • Мнения: 39
Здравейте, на мен ми се е случвало на няколко теста доста по-ясно изразена втора черта. Отидох на гинеколог и нямаше нищо. Повтори теста и най-добре отиди на лекар, за да не се чудиш като мен дали е станало или не.

# 10
  • Мнения: 23
Благодаря и непременно ще отида на лекар Днес имах малко бледо розово зацапване Не знам дали е цикъл или не но ако направят пак тест по време на розово зацапване ще отчете ли резултата

# 11
  • Варна
  • Мнения: 780
Благодаря и непременно ще отида на лекар Днес имах малко бледо розово зацапване Не знам дали е цикъл или не но ако направят пак тест по време на розово зацапване ще отчете ли резултата

Да, ще отчете. Но може да изчакаш да видиш дали все пак не е цикъла ти, за да не хабиш тест. За лекар, според мен, е рано. Мен ме извикаха чак на 2 седмици закъснение.

# 12
  • Мнения: 23
По принцип утре трябваше да ми дойде цикъла цикъла ми продължава 7 дни ще видим колко дена ще ми дойде ще се направят Кръвен тест

# 13
  • Мнения: 134
Кръвния тест ще отчете най-точно. Струва около 20 лева и резултата е готов до няколко часа

# 14
  • Мнения: 7 898
Здравейте, на мен ми се е случвало на няколко теста доста по-ясно изразена втора черта. Отидох на гинеколог и нямаше нищо. Повтори теста и най-добре отиди на лекар, за да не се чудиш като мен дали е станало или не.
На лекар се ходи след поне 10 дневно закъснение. Моля не подвеждайте жената с неадекватни съвети.
Ако отиде сега няма да видят нищо и най- много да се притесни допълнително.

# 15
  • Мнения: 39
Здравейте, на мен ми се е случвало на няколко теста доста по-ясно изразена втора черта. Отидох на гинеколог и нямаше нищо. Повтори теста и най-добре отиди на лекар, за да не се чудиш като мен дали е станало или не.
На лекар се ходи след поне 10 дневно закъснение. Моля не подвеждайте жената с неадекватни съвети.
Ако отиде сега няма да видят нищо и най- много да се притесни допълнително.

Ами на мен ми се е случвало 10 дневно закъснение без бременност, след това ми дойде.

# 16
  • Мнения: 47
С първата ми бременност имах зацапване в продължение на 2 дни около 4 5 дни преди МЦ. Имах положителен тест за бременност с много бледа черта, ходих на преглед, но доктора каза, че може да ми идва по рано цикъла което никога в живота ми не ми се е случвало и знаех, че е имплантационно кървене тъй като се падаше 12 13 дни след доказана овулация и имах напрежение в гърдите. Беше много малко и бледо розово. За съжаление за този етап само търпение може да имате, защото на видеозон нищо няма да се види преди да ви закъснее. Успех 😊

# 17
  • Мнения: 141
а само първия месец ли се получава зацапване или е възможно всеки месец
защото аз имах редовен цикъл , от датата на която водих полов контакт , ноо след 2м редовен цикъл , сега имам само 2 дни зацапване , ноо не знам дали съм бременна 

# 18
  • Мнения: 268
Аз засега се чувствам много добре. Нямам оплаквания, даже все едно не съм бременна. Възможно ли е да развия симптоми към втория- третия месец?

# 19
  • Мнения: 146
Здравейте, не съм веща в тези неща, затова се надявам на Вас по-опитните. Юли месец имах менструация на 12.07, на 16.07 ми свърши, по принцип ми е 7 дни, но този месец нямах много и като количество и като продължителност. На 19.07 имах интимен контакт без предпазни средства, на 23.07 започна така да ми се плаче, че чак ме хвана жал за мен си, на 25.07 гърдите ми се подуха и в момента докато слизам по стълбите си ги държа от болка! Вчера си купих тест на 28.07, който твърдо показа една черта. Бих се радвала ако чуя съвети и най вече има ли вероятност да съм бременна? Благодаря.

# 20
  • Мнения: 268
Здравейте, не съм веща в тези неща, затова се надявам на Вас по-опитните. Юли месец имах менструация на 12.07, на 16.07 ми свърши, по принцип ми е 7 дни, но този месец нямах много и като количество и като продължителност. На 19.07 имах интимен контакт без предпазни средства, на 23.07 започна така да ми се плаче, че чак ме хвана жал за мен си, на 25.07 гърдите ми се подуха и в момента докато слизам по стълбите си ги държа от болка! Вчера си купих тест на 28.07, който твърдо показа една черта. Бих се радвала ако чуя съвети и най вече има ли вероятност да съм бременна? Благодаря.

Повтори теста да кажем след десетина дни. При тази болка в гърдите е много вероятно да си бременна, но теста още да не може да го хване.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, не съм веща в тези неща, затова се надявам на Вас по-опитните. Юли месец имах менструация на 12.07, на 16.07 ми свърши, по принцип ми е 7 дни, но този месец нямах много и като количество и като продължителност. На 19.07 имах интимен контакт без предпазни средства, на 23.07 започна така да ми се плаче, че чак ме хвана жал за мен си, на 25.07 гърдите ми се подуха и в момента докато слизам по стълбите си ги държа от болка! Вчера си купих тест на 28.07, който твърдо показа една черта. Бих се радвала ако чуя съвети и най вече има ли вероятност да съм бременна? Благодаря.
Попрочети малко как стават тия работи. По време на акта си била около седмица преди овулация. На 23ти също още не си имала О, та няма как неразположението ти да е било признак на бременност! Гърдите ти случайно всеки месец да се подуват и болят преди да ти дойде? От хормоните е и е нормална част от цикъла, е при някои не е чак толкова силно изразено. Дойде ли ти вече или тези дни очакваш?
aleks87 - ти прочете ли и написаното или и ти си с нейния капацитет?

# 22
  • Мнения: 58
Здравейте, вчера разбрах, че съм бременна и още не мога напълно да го осъзная. На този етап нямам гадене и повръщане, единствено ми се доспива рано, рано и забелязах засилен интерес към по-кисели храни,  направо налитам на туршии Simple Smile
Дали ще се размина с повръщането, или може и на по-късен етап да се появи?

# 23
  • Мнения: 7 898
Още е много рано за всякакви симптоми. Симптомите се появяват ( а при някои не) с увеличаването на чхг хормона.

# 24
  • Мнения: 58
Кръвен тест не съм правила, само три пикливи. Кръвния задължителен ли е?

# 25
  • Мнения: 7 898
Ако всичко върви ОК, не е задължително, но за твое успокоение можеш да си го пуснеш.

# 26
  • Мнения: 58
Благодаря, в понеделник съм на преглед и ще ми се изяснят нещата Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7 898
За преглед е рано! Трябва да имаш поне 10-12 дена закъснение за да може лекаря да види бременост.

# 28
  • Мнения: 58
Тогава ще съм със 17 дни закъснение.

# 29
  • Мнения: 7 898
Супер. Успех и лека бременност.

# 30
  • Мнения: 268
Успех и от мен, и леко бременеене!

# 31
  • Мнения: 58
Супер. Успех и лека бременност.

Благодаря, за сега е такава, вече потвърдена с кръвен тест и ехографско изследване. Един единствен път ми се гогади от миризмата на пържена риба, но до повръщане не се стигна. Утре даже тръгваме за морето, ще избягвам рибата Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4
Добро утро мами имам въпрост аз използвам от този календар на менструален цикъл по него 1 ден имам закъснение нищо не ме боли единственно в кръста имам напрежение. Има и друго никога не съм опитвала риба каквато и да било но този месец ми се дояде скумрия което за мен това е неприемливо та вузможно ли е да съм бременна или лелка ще си дойде Благодар ви бъдете живи и здрави😘

# 33
  • Мнения: 7 898
Скумрияа не е признак на бременност.

# 34
  • Мнения: 39
Най-добрият начин да разберете дали сте бременна е с тест. Това, че ви боли кръста или нещо ви се яде не значи нищо. Аз разбрах, че съм бременна след 3 дни закъснение и тъмно кафяво зацапване. Направих си тест и беше положителен. Нямах абсолютно никакви симптоми. Сега съм в 10г.с. и ми се доспива повече, ходя много често до тоалетната и съм повръщала 4 пъти.
Искам да кажа на всички да не спират да вярват и да опитват, колкото и време да отнеме. Аз съм на 25 години,с мъжа ми не се пазим от 4.... Края на месеца щяхме да започваме с инсеминации, но чудото ни се случи съвсем неочаквано ❤️

# 35
  • Мнения: 58
Най-добрият начин да разберете дали сте бременна е с тест. Това, че ви боли кръста или нещо ви се яде не значи нищо. Аз разбрах, че съм бременна след 3 дни закъснение и тъмно кафяво зацапване. Направих си тест и беше положителен. Нямах абсолютно никакви симптоми. Сега съм в 10г.с. и ми се доспива повече, ходя много често до тоалетната и съм повръщала 4 пъти.
Искам да кажа на всички да не спират да вярват и да опитват, колкото и време да отнеме. Аз съм на 25 години,с мъжа ми не се пазим от 4.... Края на месеца щяхме да започваме с инсеминации, но чудото ни се случи съвсем неочаквано ❤️

При мен беше подобна ситуацията, в началото имах леко кървене, даже си помислих, че е цикъла. Като спря се светнах и направих тест, който излезе положителен. След това кръвен и ехографско изследване потвърдиха бременността.

# 36
  • Мнения: 146
Момичета здравейте, този месец продължаваме да правим опити, но разликата е, че мъжа ми си е тук и имахме възможност да сме редовни! По календар трябва днес да ми дойде цикъла, но все още го няма! От известно време се чувствам много уморена, за болката в гърдите дори не мога да ви я опиша! Усещам постоянно гадене, особено от риба! Нямам кървене. Не искам да си давам надежди, защото симптомите са същите и като при мц, но искам да Ви попитам кога е хубаво да си направя тест ? Благодаря.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Утре сутрин.

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте
Искам да попитам за съвет или мнение последната ми менструация беше на 08.08.2020 но този месец ми закъснява с 4 дни и днес получих някакво зацапване което е бледорозово на цвят и прилича на слуз никога до сега не ми се е случвало и съм леко притеснена защото незнам на какво се дължи правих ме опити за бебе но правих няколко теста и всички бяха отрицателни моля за съвет или мнение.
Благодаря

# 39
  • Мнения: 268
Здравейте
Искам да попитам за съвет или мнение последната ми менструация беше на 08.08.2020 но този месец ми закъснява с 4 дни и днес получих някакво зацапване което е бледорозово на цвят и прилича на слуз никога до сега не ми се е случвало и съм леко притеснена защото незнам на какво се дължи правих ме опити за бебе но правих няколко теста и всички бяха отрицателни моля за съвет или мнение.
Благодаря

Въпросът ти със сигурност изисква консултация с лекар. Особено щом сте правили опити за бебе. При кой лекар беше ин витрото?

# 40
  • Мнения: 4
Добър вечер мамчета отново имам въпрос този месец ми закъсня 2 дни след което ми дойде продължи 4 дни но не беше така обилно както предният месец  а и имам много силни болки в кръста и коремната област ходих на гинеколог и тя каза че нищо ми нямало всичко било нормално възможно ли е ако има бебе да не се види смисъл трябваше да ми дойде на 05.09 а ми дойде 07.09 незнам какво да мисля вече ще съм ви благодарна ако ми дадете някъкъв съвет извинявам се за дългия пост лека вечер

# 41
  • Мнения: 828
Ами щом ви е дошло не сте бременна Simple Smile
Добър вечер мамчета отново имам въпрос този месец ми закъсня 2 дни след което ми дойде продължи 4 дни но не беше така обилно както предният месец  а и имам много силни болки в кръста и коремната област ходих на гинеколог и тя каза че нищо ми нямало всичко било нормално възможно ли е ако има бебе да не се види смисъл трябваше да ми дойде на 05.09 а ми дойде 07.09 незнам какво да мисля вече ще съм ви благодарна ако ми дадете някъкъв съвет извинявам се за дългия пост лека вечер

# 42
  • Мнения: 268
Какви витамини пиете?

# 43
  • Мнения: 63
Здравейте момичета, моя съвет е при съмнение за бременност да НЕ използвате Sure Check, защото е с по-ниска чувствителност 25, т.е. засича бременност на по-късен етап. Моя приятелка аптекарка ми препоръча Експресс Тест (руски е), два броя струват 2.50лв, а е с чувствителност 10, те засича много ранна бременност. С него хванах моята със следобедна урина. Не винаги най-скъпото е най-доброто

# 44
  • Мнения: 462
Момичета, аз съм в голяма чуденка и известна доза притеснение. След 10 дневно закъснение и два положителни теста вчера бях на преглед. Доктора в началото на видеозона нищо не видя и започна да се чуди тва миома ли е (по неговите думи) казах му имам положителен тест каква миома. След това ме погледна с вагиналния ехограф и разгеле видя точката,но каза още е рано ще дойдеш пак след 10 дни, тогава ще има и сърдечна дейност. Матката ми е много назад, а и съм раждала секциo. Сега започнах да се притеснявам дали всичко е наред SadДнес имам тъпа болка по-скоро тежест към ануса.

# 45
  • Мнения: 268
Момичета, аз съм в голяма чуденка и известна доза притеснение. След 10 дневно закъснение и два положителни теста вчера бях на преглед. Доктора в началото на видеозона нищо не видя и започна да се чуди тва миома ли е (по неговите думи) казах му имам положителен тест каква миома. След това ме погледна с вагиналния ехограф и разгеле видя точката,но каза още е рано ще дойдеш пак след 10 дни, тогава ще има и сърдечна дейност. Матката ми е много назад, а и съм раждала секциo. Сега започнах да се притеснявам дали всичко е наред SadДнес имам тъпа болка по-скоро тежест към ануса.

Изчакай известно време и не се шашкай. За десет дни закъснение, наистина е рано да се установи бременност.

# 46
  • Мнения: 366
Здравейте мили дами,

Този месец правихме опити след направена цветна снимка и нормално очаквам м.ц. на 1-ви Ноември. Като повечето жени имам ПМС, но този месец ми направи впечетление, че се появиха още на 25-26-ти, което ми се стори много по-рано от очакваното. Болките в гърдите ми се страшно силни. Днес сутринта, когато се събудих, буквално имах чувството, че са ми присадили чужди гърди. Имам болки в кръста и напрежение ниско долу.  По принцип търпеливо се опитвам да изчакам до 1-ви и тогава да направя тест , но започнах да се замислям дали да не си направя един утре сутринт.  Досега винаги съм позлвала shurecheck и то в деня на очакваната менструация или с ден закъснение. Честно казано не съм позлвала други тестове, но знам, че този не е подходящ за ранно тестване. Никога не съм правила тест преди дата на м.ц. След толкова отрицателни резултати от началото на годината досега,  се замислих дали пък да не пробвам.  Според вас има ли шанс да отчете нещо? И ако има смисъл да пробвам, бихте ли ми препоръчали марка тест, който мога да позлвам?

Благодаря

# 47
  • Мнения: 7 898
Дигитален.

# 48
  • Мнения: 268
Здравейте мили дами,

Този месец правихме опити след направена цветна снимка и нормално очаквам м.ц. на 1-ви Ноември. Като повечето жени имам ПМС, но този месец ми направи впечетление, че се появиха още на 25-26-ти, което ми се стори много по-рано от очакваното. Болките в гърдите ми се страшно силни. Днес сутринта, когато се събудих, буквално имах чувството, че са ми присадили чужди гърди. Имам болки в кръста и напрежение ниско долу.  По принцип търпеливо се опитвам да изчакам до 1-ви и тогава да направя тест , но започнах да се замислям дали да не си направя един утре сутринт.  Досега винаги съм позлвала shurecheck и то в деня на очакваната менструация или с ден закъснение. Честно казано не съм позлвала други тестове, но знам, че този не е подходящ за ранно тестване. Никога не съм правила тест преди дата на м.ц. След толкова отрицателни резултати от началото на годината досега,  се замислих дали пък да не пробвам.  Според вас има ли шанс да отчете нещо? И ако има смисъл да пробвам, бихте ли ми препоръчали марка тест, който мога да позлвам?

Благодаря

Вземи си обикновен тест, който може да се приложи още преди закъснението на цикъла. Но пък от друга страна можеш спокойно да изчакаш още малко време. До 1-ви почти не остана.

# 49
  • Мнения: 2
Здравейте, от днес вече съм активна в този форум и исках да задам един въпрос.

Направих си кръвен тест Beta HCG със стойност 242.40 mIU/ml при референтни стойности 0-1 ( при небременни ) и въпросът ми е според вас съществува ли вероятност да съм бременна ?

# 50
  • Мнения: 7 898
Никаква.

# 51
  • Мнения: 2
Интересно!

Как тогава трима специалиста - гинеколози твърдят обратното Simple Smile

Вие лекар ли сте ?!

# 52
  • Мнения: 7 898
Тогава защо питаш? Подлагаш на съмнение мнението на 3 лекари и питаш форум за аматьори и след това питаш дали стм лекар.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Тогава защо питаш? Подлагаш на съмнение мнението на 3 лекари и питаш форум за аматьори и след това питаш дали стм лекар.
Grinning Grinning Grinning
И аз не схванах защо се задава такъв въпрос при посочени референтни граници на теста и консултация с три гинеколога...Освен за хвалба, знам ли...

# 54
  • Мнения: 5
Здравейте! бременна съм в 10 г.с. Нова съм и незнам дали пиша на правилното място ,но много се притесних днес докато си седях на дивана  и като се изправих много ме заболя стомаха и малко по малко почна и по надолу да ме боли нещо като бодежи почувствах .. седнах и ми мина , после пак се опитах да стана и пак ме заболя много и отново седнах изчаках някъде около 10 мин станах и ми мина .. незнам  какво беше това за първи път ми се случва  ,но се притесних да не се случи нещо с бебчо
чудя се дали е от кока колата ,защото днес малко прекалих с нея ... благодаря предварително и се извинявам за дългия пост! 🙂

# 55
  • Мнения: 268
Здравейте! бременна съм в 10 г.с. Нова съм и незнам дали пиша на правилното място ,но много се притесних днес докато си седях на дивана  и като се изправих много ме заболя стомаха и малко по малко почна и по надолу да ме боли нещо като бодежи почувствах .. седнах и ми мина , после пак се опитах да стана и пак ме заболя много и отново седнах изчаках някъде около 10 мин станах и ми мина .. незнам  какво беше това за първи път ми се случва  ,но се притесних да не се случи нещо с бебчо
чудя се дали е от кока колата ,защото днес малко прекалих с нея ... благодаря предварително и се извинявам за дългия пост! 🙂

Опитай се да не консумираш такива напитки. Съвсем в началото на бременността си, но все пак не приемай продукти, които могат да те превъзбудят. Записала ли си се вече на ЖК?

# 56
  • Мнения: 58
Здравейте! бременна съм в 10 г.с. Нова съм и незнам дали пиша на правилното място ,но много се притесних днес докато си седях на дивана  и като се изправих много ме заболя стомаха и малко по малко почна и по надолу да ме боли нещо като бодежи почувствах .. седнах и ми мина , после пак се опитах да стана и пак ме заболя много и отново седнах изчаках някъде около 10 мин станах и ми мина .. незнам  какво беше това за първи път ми се случва  ,но се притесних да не се случи нещо с бебчо
чудя се дали е от кока колата ,защото днес малко прекалих с нея ... благодаря предварително и се извинявам за дългия пост! 🙂

Щом болката е отминала, според мен няма проблем. Но ако продължава и недай си Боже видиш и най-малкото зацапване, веднага се обади на лекаря си.

# 57
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам когато сте получавали първите симптоми на бременност някоя боляла ли я е кръста?
Благодаря ви. 🙂

# 58
  • Мнения: 15 356
Не ги получих изобщо.

# 59
  • Мнения: 46 516
Не. Нямах никакви симптоми, нито в началото, нито после.

# 60
  • Мнения: 7 898
Не ме е болял кръста нито в началото, нито в края на бремеността макар да имам дископатия Joy.
Болки в кръста не са симптом на бременост!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Пък мен ме боли и без да съм бременна. Изчакай закъснение и направи тест, всичко друго е вятър и мъгла.

# 62
  • Мнения: 2
Не ме е болял кръста нито в началото, нито в края на бремеността макар да имам дископатия Joy.
Болки в кръста не са симптом на бременост!
Не е симптом за вас. При всяка жена е различно. Гади ми се, повръщам, имам леки болки понякога в корема и отзад в кръста.
Не съм лекар, но мисля че при всеки е различно, мерси за компетентния ви отговор.

# 63
  • Мнения: 372
Не ме е болял кръста нито в началото, нито в края на бремеността макар да имам дископатия Joy.
Болки в кръста не са симптом на бременост!
Не е симптом за вас. При всяка жена е различно. Гади ми се, повръщам, имам леки болки понякога в корема и отзад в кръста.
Не съм лекар, но мисля че при всеки е различно, мерси за компетентния ви отговор.

Здравейте, щом са комбинирани леките болки в кръста и в корема, не е лошо да се чуете със следящото ви АГ, може да е безобидно, но може и да е по-сериозно.
По принцип болките в кръста може да са банални от обездважване, или симптом на нещо по-сериозно. Позвънете на следящия ви лекар, ако нямате час идните дни.

# 64
  • Мнения: 85
Момичета, имате ли представа дали световъртеж може да се дължи на бременност?
С положителен тест съм от днес, направих го именно защото световъртежа ме усъмни, но взех да се чудя дали не е от нещо напълно несвързано с бременността, на което трябва да обърна внимание. С предната бременност не съм имала никакви симптоми, или дискомфорт и сега не знам това като нормалност ли да го приема.
Мерси!

# 65
  • Мнения: 268
Здравейте, искам да попитам когато сте получавали първите симптоми на бременност някоя боляла ли я е кръста?
Благодаря ви. 🙂

Мен най-напред ме заболя кръста. След това гърдите и разбрах, че съм бременна.Simple Smile)

# 66
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
С първата бременност и аз имах доста неприятни световъртежи съвсем в началото.

Общи условия

Активация на акаунт