Подготовка за нормално раждане - информация, въпроси и отговори

  • 47 919
  • 776
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 268
Мами, Имам притеснения- От 3 дни съм с обилно кафеникаво зацапване, мислих, че е било тапата, до преди няколко часа, когато наистина видях какво представлява тя-днес официално падна. От вторник(когато започна и зацапване то)съм с болезнени контракции на 20 Мин, продължителност около 20-30 сек. Вчера бях на преглед, очаквах, че ще каже, че имам разкритие, все пак са доста болезнени, но, уви, нямам никакво разкритие, шийката се изглаждала. Тоновете ми бяха добри, но контракциите бяха и все още са регулярни, дълги и през равен интервал. На ехографа се оказа, че бебето е пораснало съвсем малко за 17 дни-едва 100гр, Neutral Face а уж в последния месец най-много качват Confounded  в 37 г.с съм, а теглото на бебето е едва 2100. Вече е под нормата. Следващият ми преглед е след 5 дни. Силно съм притеснена какво да правя, Да лежа ли до тогава или обратно-да се движа активно. Питах АГ-то, нищо не ми отговори. Другото ми притеснение е относно големината на плода, храня се редовно, качила съм достатъчно килограми, пия дузофарм за кръвния поток, а бебока е спрял да расте:persevere: според АГ -не се знае защо е спрял растежа, очакваше тоновете да са лоши и да го вади, а аз държа на нормално раждане и да е възможно по-близо до термин, освен ако това не вреди на плода, разбира се. Какво е вашето мнение Flushed

Трудно ми е да ти дам свое мнение. Това е въпрос на лекарска преценка. Учудващо е, че нищо не ти е отговорил. Кой  е този лекар. Имаш ли възможност да потърсиш второ мнение?

# 376
  • София
  • Мнения: 5 619
И аз съм за второ мнение. Ако нещо те притеснява, може директно да отидеш в болницата да те приемат, за да си под наблюдение. Аз така направих, независимо, че нямах индикации като твоите. Колкото до теглото, не се притеснявай, защото не винаги бебето може да бъде измерено точно.

# 377
  • Мнения: 131
Аз не мога да кажа мнение относно бебето и раждането, но доктор който ми казва не знам от какво може да е... според мен иди да те види някой който ще ти отговори на въпросите. Успех и леко раждане, дано всичко мине гладко и безпроблемно и имате здраво бебче. ♥️
И без паника 🤗♥️

# 378
  • Мнения: 4 144
благодаря за подкрепата Kissing Heart тя ми предложи да остана в отделението, казах, че нямам нищо против, щом е необходимо, а отговора беше - ами не, ела в понеделник отново на тонове, ако не си родила до тогава. Честно казано, не знам защо беше така не сигурна с мен. Не разбрах кое точно я притесни, но й имам доверие. Просто това ме обърка. Повечето лекари в региона, а и не само, натискат за секцио и се притеснявам, че търсейки друго мнение, директно ще бъда насочена натам с или без адекватни или не толкова обяснения. Винаги могат да изкарат нещата много по-лоши и спешни отколкото са, само, за да увеличат безпокойството и да се съглася. А при нея този вариант е единствено ако тоновете се влошат, иначе твърдо ме подкрепя за нормално.

# 379
  • Мнения: 73
Една позната роди около термин момченце 2200 и сега си наддава съвсем нормално. Според мен много е важно да се следят тоновете, ако те са добре, значи и бебо се чувства добре.

# 380
  • Мнения: 4 144
Много благодаря! Kiss Това ме успокоява доста Flowers Bouquet

# 381
  • Мнения: 1 777
Bonibon, успокой се и се настрой положително за скорошната среща с бебето си. От това, което написа не видях никакъв повод за притеснение. Ако ти кажат, че според ехографа бебето е наддало 100 гр.,не означава, че е така, а и да е така, ако всичко друго е наред, няма нищо притеснително. Бебетата не се раждат по калъп - 39 г.с. 3500 гр. Важното е, че е близо до термин и си е съвсем развито бебче. Едното ми дете се роди 18 дни преди термин, нямаше признаци за недоносеност.
Пожелавам ти положителни мисли, спокойствие и скоро да си гушнеш прекрасно бебче

Последна редакция: пт, 24 юли 2020, 09:12 от Amelin

# 382
  • Мнения: 202
Нашият бебчо все си върви с 3 седмици по- голям. Вече влязох в 36 гс, а той е 3200-отговарящ за 39гс. АГ каза, че ехографа мери +/-200гр.
Надявам се малко да забави темпа, че има вероятност да е над 4кг към термина, а няма никакви други индикации за секцио и ми се иска да родя нормално.

# 383
  • София
  • Мнения: 1 791
Ходи и се движи максимално.
Мажи се с масло за перинеум. Аз имам такова на Weleda. И успех!
Свекърва ми се похвали с 4.5кг бебета без нито шеф. А една приятелка роди февруари 4.2кг само с два шева. Дори не ѝ се сторило голямо.
Иначе и аз се надявам на естествено родене бебче около 3 кг Grinning Grinning Grinning За всеки случай нали...

# 384
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ходи и се движи максимално.
Мажи се с масло за перинеум. Аз имам такова на Weleda. И успех!
Свекърва ми се похвали с 4.5кг бебета без нито шеф. А една приятелка роди февруари 4.2кг само с два шева. Дори не ѝ се сторило голямо.
Иначе и аз се надявам на естествено родене бебче около 3 кг Grinning Grinning Grinning За всеки случай нали...
Моето второ момченце се роди 4220 и нямам нито един шев, нито епизиотомия.

# 385
  • Мнения: 1 076
Дъщеря ми я водеха до последно 3300-3400, както при гинеколога, така и в болницата, ден преди да родя. Роди се 2950 🙂

# 386
  • Мнения: 620
Този масаж тук в Англия е доста разпространен ,само че аз не мога да си го причиня .. да си бъркам ,да натискам надолу .. ненене и без това секс не правим понеже болките са неописуеми (не знам защо). Но пък аз реших да раждам във вода .. водата също намалява процента разкъсвания до минимум ,дори може да няма никакви .. мисля,че в България само в София го има този метод..😔
Пък и си спортувах редовно с доста тежести (може би затова и нямам болки в кръста ,а съм 37ма седмица), надявам се да съм натренирала мускула отдолу без да искам 😁.

# 387
  • Мнения: 5 468
Паола, няма как да си тренирала тазовото дъно, освен ако не си правила целенасочени упражнения за него. Също така, тежестите са противопоказни по време на бременност, защото натоварват допълнително тазовото дъно и заедно с тежестта на бебето се получава голям натиск. В резултат може да се получи смъкване на матката. Тя по принцип винаги леко се смъква при бременност и раждане, но тежестите могат да влошат нещата. Така че те съветвам да прекратиш всякакви тренировки с тежести и да тренираш само със собствено тегло.

А болките по време на секс може да се дължат на разширената матка, тъй като тя се разширява и в областта на влагалището.

# 388
  • Мнения: 268
Според вас водното раждане по-малко болезнено ли е от нормалното естествено?

# 389
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Според мен това колко е болезнено раждането зависи от много неща, голяма част от които нямат нищо общо със средата, в която се ражда.
Някои от тях са - анатомична особеност на жената, предлежание на бебето, времетраенето на раждането, дали е индуцирано или не..
Моето първо раждане беше със секцио, много ме боля и преди операцията ( беше по спешност на 8 см разкритие) и след това. Второто беше нормално, предно тилно разположено бебе и както казах въпреки размерът му, не съм имала страшни болки. Третото се очакваше да излезе само..обаче се оказа задно тилно и това е най-болезненото ми раждане досега..никакви напъни, чести контракции, болка без край. Четвъртото го родих почти без да усещам контракции, все едно бях отишла на кафе..

Общи условия

Активация на акаунт