👶Лудо друсат ни бременни хормони, май и за нас ще трябват биберони! 2020 - 🌞Тема 11

  • 25 551
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 498
Къде пише какво изисква това извънредно положение? Не намирам в нета инфо Unamused

# 661
  • Мнения: 921
Приеха го, но още няма инфо какво ще се изисква. По-късно щели да обявят

# 662
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Аз гледам народното събрание. Всички приеха еднинодушно и училищата са затворени до 13.04. След малко сигурно след заседанието ще излязат новини с повече подробности.
П.С Това сигурно е първият път в живота ми в който гледам Народното събрание:) Да сме смея ли не знам... Grinning

# 663
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте,
както вие, така и аз съм под лека паника...
Представям си бъдещите 2-3 месеца доста апокалиптични
Стоя и се чудя да се запасявам ли с клексан, да не се ли. Той е много скъп, 6 инжекции са 43лв (минимум). Аз имам за 1м напред, но ако нещо се застопорят вноса и износа дали ще има? От друга страна как сега да купя още 5-6 кутии... пф голяма тъпотия.
Отделно аз приемам толкова много добавки, 2 пъти в месеца пускам изследвания, не знам това дали ще може да продължи свободно.
Притеснявам се примерно от следния сценарий: - влиза пациент в Токуда с грипоподобни симптоми, изпращат го във ВМА да се изследва за коронавирус, оказва се положителен. Тогава ще са длъжни да затворят болницата. Следователно ако подобно нещо се случва какво става с раждащите.
Аз съм на 30-ти на ехокардиография в Надежда при Маринов и се надявам да се осъществи, защото вече от тук нататък нов час надали ще и дадат в срока, който трябва.
Радвам се поне, че лекарката ми има частен кабинет, където няма струпване на хора, но тя самата работи в Токуда....
Не знам въобще къде да отида на следващата Фетална морфология. Останах много разочарована от всеки преглед до сега. Обмислям Чумушиев, няокй знае ли нещо?

Имам сложен уишлист в амазон с неща, които тук не мога да открия (повечето такива са аксесоари за количката), притеснявам се да ги поръчам, защото утре може да кажат - затваряме границата с Англия и какво?!


офф, доста черни мисли имам тия дни
Надявам се поне са благоразумни и да затворят училищата за още 2-3 седмици, децата да минат на онлайн уроци, нашето училище вече ни даде направления как ще стане от понеделник ако удължат грипната ваканция.
Не искам и там контакти, още повече, че знам че има родители на деца дори от нашия клас, които са били скоро в чужбина. Как да си пусна дете, много е трудно и тежко.
Уж вируса не е опасен, но има изследване само на жени, които са в 3-ти триместър пред раждане реално, за такива във 2-ри като мен (аз имам 2 седмици до 7-ми месец), а и в 7-ми месец няма никакви данни какво се случва. Надали ако аз трябва да съм на командно дишане, бебето ще е ок, ще трябва да го изкарат....
Уж не е чак в таргета на корона вируса ноо всичко много се видоизменя.
Имам позната живее в Италия и там все повече млади хора се хоспитализират в тежко състояние.
Вече са известни 2 щама и 1 мутация на вируса. Мутацията е много гадна, защото е смесен с грип Б.

Господ да ни пази!!!

# 664
  • Мнения: 498
Училищата се затварят поне до 13 април, за градините се обмисля още. Това прочетох последно.
И имало 3 деца с положителни проби за корона - на 4,7 и 11 години. Но не били болни,само с положителни резултати Thinking

# 665
  • Мнения: X
Аз се чух сега с моят доктор по повод на ситуацията в момента. Каза ,че в понеделник ще се търси вариант с ЛКК как ще се процедира, за да не спира работата и издването на болнични и да не остават майките без пари.

# 666
  • Мнения: 1 104
Bryda, напълно те разбирам!
И аз се чудя за Клексана какво да правя. Имам още 2 кутии, но засега съм на доза 0,4.
Гледах да не се презапасявам, защото ако нещо не са ми ок изследванията АГ може да поиска да слагаме 0,6. Ама освен да пратя ММ ей сега да ми купи още 2 кутии поне, че да ми е мирна главата.

Мен не ме притеснява толкова вирусът в момента, колко ситуациите, които ще се провокират покрай него. Да не почнат и при нас, както в Италия, да се изпразват магазините.

# 667
  • Мнения: 584
Момичета, стига да спазвате дистанция от хората около 4 метра (което изключва стоене на закрито с много хора), няма за какво да се притеснявате. Другото важно е да не си пипате лицето с недезинфекцирани ръце... Това е! Както повечето са казали, няма опасност за нас, бременните, и за децата. Само отворете и прочетете колко много хора се заразяват с грип ежедневно, а грипът е далеч по-опасен за бременната и крие риск от сериозни усложнения. В момента се опитват да спасят летния сезон в България и затова се взимат тези сериозни мерки срещу разпространението на коронавирусът. Все си мисля, че до юни месец ще сме забравили и ще си гушкаме сладките бебенца. А и не забравяйте, че стресът понижава имунитета, така че правете любими за вас неща, хранете се здравословно, повече разходки на чист въздух (поне сега няма замърсяване на въздуха 😂) и не гледайте толкова телевизия, а за Фейсбук - детоксифицирайте се за известно време 😝  Ироничното е, че откакто има коронавирус в Китай, смътността на населението е намаляла главоломно, а защо е така - защото са спрели фабриките и движението на превозни средства, съответно въздухът е чист, а и няма загинали в ПТПта. 
Другото което си мисля е, че бебетата ни усещат страха и ако го ограничим в малки количества, то вместо негативен ефект върху тях, ще има положителен. Някъде бях чела, че при периодичен страх/стрес, бебетата нарастват по-бързо и едва ли не са по-подготвени за живота навън 😉

Аз пък, постоянно се ядосвам на себе си, защото от ден на ден ставам все по-тромава и постоянно си блъскам коремчето в разни мебели 😬 Ужасно гузна се чувствам, но какво да направя, не знам! Дали наистина бебетата ни са добре защитени в коремчетата?!? Все ме е страх да не съм й сплескала главичката или нещо друго 😂 (знам, напълно ирационален е този страх, но това не го кара да изчезне от куку главата ми).

Сега измолих ММ да отидем довечера до ИКЕА и най-накрая да си купим креватчето и повивалника, както и някои други неща, че ако се разрази тоз вирус, не ми се иска да обикаляме магазините и ще премина на онлайн пазаруване 😊

# 668
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Галеона, ММ ми каза,че в магазина вчера като е бил е забелязал, че хората вече са започнали да пазарят количества.

Офф дайте да разсеем черните мисли. Предлагам да се скараме за нещо Grinning
Иринче, къде си да ми изчислиш седмиците?:Grinning

Скрит текст:
Ирина, това е шега, разбира се Wink

# 669
  • Мнения: 921
Иринка да. Давай само ти можеш да ни разсееш.
Ние сме в Панчарево на разходка

Скрит текст:

# 670
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Аз днес бях в лабораторията за изследвания и обременяване. Нямаше почти хора, за над 2ч, 2-3ма човека минаха. Чакам резултатите сега да видим. Като цяло мина добре, не ми стана зле, времето мина сравнително бързо.

Имам леки притеснения аз по-скоро за това, че другата седмица имам преглед (силно се надявам да се състои), трябва да си подновявам болничния, ако не го подновя.. означава, че пари няма, а още не знам при мъжа ми какво ще ги правят. Той е в сферата на културата и нямат театри, опери и т.н. Ние сме си ограничили контактите сами, нямаме работа в молове, даже не ходим в парка, а на места където няма много движение. 1 път седмично в голям магазин, през другото време дребни неща ако се наложи от кварталния. Детето няма да ходи на градина, поне мога да си го гледам сега без проблем. Каквото можем, правим.. Ама в крайна сметка нито можем да спрем да живеем, нито нищо. Налагат се прегледи, налагат се изследвания, налага се да си вземеш храна.. Не става само с ориз, леща и консерви.
Гледам да не се вкарвам в излишни филми, защото то това може да продължи доста дълго време, а психиката ми е важна също.


Да се оплача, че все повече ми изтръпват ръцете.. вчера лежах на ляво и много бързо ми изтръпна ръката. На дясно не му е явно удобно на детето и все започва да рита неприятно, по гръб по някое време ми става зле.. Е как да седя?!

# 671
  • София
  • Мнения: 441
Дано да измислят нещо с тези ЖК. Един месец не съм виждала бебока, няма да издържа още един до 13.04. Знам, че може да се отиде и в частния кабинет, ама там вече е голямата навалица, не само от бременни...
А и с това издаване на болнични, пак ли един месец ще сме без...
Трябваше тези мерки с пътуванията да ги вземат много отдавна. Сега след дъжд - качулка...
И моят мъж няма как да работи от вкъщи...
Колкото и да иска човек да не ги мисли нещата, еми няма как да стане...

# 672
  • Мнения: 3 982
А какво правим с женските консултации?

# 673
  • Мнения: 921
Няма ЖК.

Аз срядата съм на преглед при др. Чучумишев в Малинов, че искам адекватно да ме прегледат за 1 час и да си му задам всякакви въпроси.
Така че който ме беше питал за него - запишете си час. Много е съвестен, обяснява и всичкп гледа. Лесно се записват часове и не е навалица

# 674
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Привет,
Днес е разкошно времето и ще поизлезем с детето навън. По обедно време няма никой в нашата градинка, та ще се възползваме. Бяхте мерили обиколки на корем,та реших и аз туко що да премеря скромните 105см Joy . Онзи ден в един магазин при завъртане с корема им изпобутах един стилаж, мн неудобно ми стана Grinning .
Относно коронавируса, спряла съм детето от градина, никакви пазарувания по големи магазини и дано ни подмине. Имам доста притеснения, най-вече обвързани с лечение в болница, ако се наложи недай си Боже, после с раждане, влизаме в най-трудния период според мене и всичко е възможно. Яд ме е че хората неглижират обстановката. Чух се с майка, тя е от най-рисковите със сърдечни проблеми и над 60г. Обаче не и пука на нея, тръгнала по пазара Кирков, вика малко на шляй пазар. Опитах се да и влея малко акъл, обаче не възприема. Ще ни види догодина май с нейното безотговорно поведение Confused

Общи условия

Активация на акаунт