Избор на прахосмукачка - 4

  • 54 188
  • 758
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Да се обадя като черна станция и да внеса малко яснота...
HEPA филтъра при прахосмукачките се поставя на изхода, където излиза отработения въздух от прахосмукачката. Неговата цел е да филтрира и най-малките частици, вкл. и изпражненията на акарите които преминават през останалите филтри, вода, торбичка и пр. Периодично хепа филтъра може да се промива, но е силно препоръчително ако искате да има смисъл от него, да го сменяте на 1-1.5 години, макс 2 години.

Всички останали филтри в пархосмукачката преди мотора на двигателя, имат за цел да спрат боклука който чистим да не попадне в двигателя, а в отделението за боклук. Някои от тях могат да се мият на течаща вода, да се изсмучат с друга прахосмукачка, но те са консуматив и като се захабят трябва да се сменят, защото така или иначе пада смукателната мощност на прахосмуката.

Керхер wd2 има два филтъра. И с двата ли трябва да работи за прах?
Единия филтър е кръгъл патронен. Той задължително се поставя на прахосмукачката при прахосмучене. Другия дунапренен филтър се поставя когато се смучат по-големи количества вода.

# 121
  • Мнения: 6 305
Финния прах преминава през обикновен филтър към мотора. На моята прахосмукачка, с обикновени филтри съм го забелязала. Изходния все пуска кал от прах като го пера. Майка ми изгори 2 такива прахосмукачки при почистване след ремонт. Явно минава прах и полепва по мотора. На моята сега и смених точно вътрешния филтър към мотора с Хера. Успях да приспособя един. Не виждам за сега да е намаляла смукателната сила. Тя е и доста мощна .
Иначе ѝ търсих консумативи преди време. Няма. Стар модел, а явно не е и произвеждан за Европа. Никой не я е чувал. Даже и в интернет такъв модел няма Joy. А смуче като ламя и не ми се разделя с нея. Тя и ток така харчи де Joy
И сега всичко приспособявам. Торбите, маркуча с универсален смених че стария взе да се разпада, филтрите...
За потребителката с котките...
По добре да избере прахосмукачка с торбичка. Другите с контейнер създават завихряне на боклука, съответно котешката тоалетна, и всичко се троши на ситно. Получава се голямо количество ситен прах който пълни хера филтъра и съответно ще трябва да го сменя по често. Аз съм ползвала такава прахосмукачка и особено със бентонита направо се задръства филтъра от едно почистване.
За мен торбичка с хепа филтър е по удачен вариант в случая.

# 122
  • Мнения: 473
Реших се и поръчах Dyson V8 Motorhead ... от emag с код за 13% намаление ми излезна колкото на цената на V7. Ще пробвам как се справя и евентуално ще си взема и Soft Roller. Ако някой е решил да прави тази покупка, мисля че там е най-изогно в момента и отстъпката е активна до утре /не само за Dyson/. Не е реклама, просто след двумесечно търсене на най-добрата цена и сравняване на редица сайтове реших да споделя, за да може и някой друг да се възползва, ако желае.
В друг сайт пък я имаше на добра цена в комбинация със Soft Roller, но прецених че първо ще пробвам без и ще си преценя имам ли нужда наистина от тази четка или не.

Здравей, доволна ли си от прахосмукачката? Аз също искам да си закупя нова за новото жилище и съм се спряла на Dyson, но от всяка уста излизат различни мнения и съм в етап на голямо умуване.

# 123
  • Мнения: 412
Реших се и поръчах Dyson V8 Motorhead ... от emag с код за 13% намаление ми излезна колкото на цената на V7. Ще пробвам как се справя и евентуално ще си взема и Soft Roller. Ако някой е решил да прави тази покупка, мисля че там е най-изогно в момента и отстъпката е активна до утре /не само за Dyson/. Не е реклама, просто след двумесечно търсене на най-добрата цена и сравняване на редица сайтове реших да споделя, за да може и някой друг да се възползва, ако желае.
В друг сайт пък я имаше на добра цена в комбинация със Soft Roller, но прецених че първо ще пробвам без и ще си преценя имам ли нужда наистина от тази четка или не.

Здравей, доволна ли си от прахосмукачката? Аз също искам да си закупя нова за новото жилище и съм се спряла на Dyson, но от всяка уста излизат различни мнения и съм в етап на голямо умуване.

Да, засега съм доволна. Но аз не мога да я сравня с друга прахосмукачка от подобен клас, т.е. нямам база за сравнение и не знам доколко би ти било от полза моето мнение. Почиства без проблем ламинат, килим и мокет. Определено ми направи впечатление, че в контейнера се събира много повече прах в сравнение със старата ми Rowenta и със сигурност самият процес на почистване е по-приятен - по-лесно почиствам ъгли, тавани и т.н. Може би все пак ще си взема и Soft Roller по-нататък, защото е препоръчително за твърди повърхности. Не, че и сега не се справя, по-скоро за да пробвам каква е разликата - предполага се, че ще е още по-безшумно и че щади повече твърдите повърхности.

# 124
  • Мнения: 28 464
Реших се и поръчах Dyson V8 Motorhead ... от emag с код за 13% намаление ми излезна колкото на цената на V7. Ще пробвам как се справя и евентуално ще си взема и Soft Roller. Ако някой е решил да прави тази покупка, мисля че там е най-изогно в момента и отстъпката е активна до утре /не само за Dyson/. Не е реклама, просто след двумесечно търсене на най-добрата цена и сравняване на редица сайтове реших да споделя, за да може и някой друг да се възползва, ако желае.
В друг сайт пък я имаше на добра цена в комбинация със Soft Roller, но прецених че първо ще пробвам без и ще си преценя имам ли нужда наистина от тази четка или не.

Здравей, доволна ли си от прахосмукачката? Аз също искам да си закупя нова за новото жилище и съм се спряла на Dyson, но от всяка уста излизат различни мнения и съм в етап на голямо умуване.

Да, засега съм доволна. Но аз не мога да я сравня с друга прахосмукачка от подобен клас, т.е. нямам база за сравнение и не знам доколко би ти било от полза моето мнение. Почиства без проблем ламинат, килим и мокет. Определено ми направи впечатление, че в контейнера се събира много повече прах в сравнение със старата ми Rowenta и със сигурност самият процес на почистване е по-приятен - по-лесно почиствам ъгли, тавани и т.н. Може би все пак ще си взема и Soft Roller по-нататък, защото е препоръчително за твърди повърхности. Не, че и сега не се справя, по-скоро за да пробвам каква е разликата - предполага се, че ще е още по-безшумно и че щади повече твърдите повърхности.
https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/dyson-v8-motorhead-09178280
Тази ли е, защо има такъв странен вид?

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Това е безкабелна прахосмукачка.
Кое във видът ѝ ви се вижда странно?

# 126
  • Мнения: 28 464
Това е безкабелна прахосмукачка.
Кое във видът ѝ ви се вижда странно?
Къде се събира боклука, много прибрана и компактна изглежда?

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Там където се захваща, до мотора.

# 128
  • Мнения: 28 464
Там където се захваща, до мотора.

Благодаря, изглежда много практична, а мощна ли е? Смуче ли добре, не се ли пълни бързо контейнера?

# 129
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
И аз гледам и не мога да взема решение -да инвестирам ли повече в Дайсън, или до 500 лв.примерно Филипс ще ми върши същата работа.Има много марки с цена около 500 лв., но не мога да преценя кое е най-доброто за тези пари.Според консултантите Филипс.

# 130
  • Мнения: 4 769
И аз гледам и не мога да взема решение -да инвестирам ли повече в Дайсън, или до 500 лв.примерно Филипс ще ми върши същата работа.Има много марки с цена около 500 лв., но не мога да преценя кое е най-доброто за тези пари.Според консултантите Филипс.

Аз не съм доволна от Филипс. Маркуча е като " дървен", колелата не се движат леко и между мебелите трябва да се навеждам и да я премествам. Четката е хубава, всмукателната мощност е добра. Дейсън не съм имала.

# 131
  • Мнения: 1
Момичета помагайте! Ескам прахосмукачка вертикална, с кобел или не няма значение! За сухо и мокро почистване! Само, че имам много плочки-в трапезарията теракот, който е с шупли и там се събира прах и мръсотия. Коридора ми е голям и също иска чистене. Другите стаи са с ламинат и там нямам претенции. Гледахме с мъжа ми, но не сме стигнали до никъде.

# 132
  • Мнения: 6 878
И аз гледам и не мога да взема решение -да инвестирам ли повече в Дайсън, или до 500 лв.примерно Филипс ще ми върши същата работа.Има много марки с цена около 500 лв., но не мога да преценя кое е най-доброто за тези пари.Според консултантите Филипс.
А какво имаш да чистиш? Площ, настилки?

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
От всичко-теракот, ламинат и килим-космат.Апартамент.
Досега съм ползвала рейнбоу, но ми омръзна да го обслужвам, искам нещо по-удобно.

# 134
  • Мнения: 6 878
А за безжични ли става дума или за нормални?

Общи условия

Активация на акаунт