Отразява ли се кафето/кофеина на кърмачетата ви?

  • 1 860
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 241
Мерси мамчета,
ще изчакам още 1 седмица и пак ще пробвам!!  Wink   Party ех ама вкусотиикае туй кафе Embarassed

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз съм кофеинов наркоман....това е положението... Embarassed
С Елина успях да устискам поне през бременността...с Диана - нъц.

И двете ги кърмих с кафета...е...безкофеинови най-вече...и двете бяха супер спокойни деца...и все още са:)

# 17
  • Мнения: X
С риск някой да ме сметне за лоша и безотговрна мама-аз съм пристрастена към кафето и то кофеиново,цяла бременност не съм го спирала.Такова спокойно бебе/да не чуе дявола /дай Боже всекиму.
Аз също  и кола пия и шоколад ям,но нито с баткото ,нито сега с бебчо,съм забелязала да се отразява-като са  си спокойни децата.... baby_neutral
А от мен един съвет-ако ви се пие кафе,по-добре си изпийте едно нормално кофеиново/за да не е толкова концентрирано  слагайте сметана или мляко/,но недейте безкофеиново-процесът на извличане на кофеина е  с такава химия,че то вреди на стомаха.../ а и се губи ободряващия ефект/

# 18
  • София
  • Мнения: 2 164
През първите два-три месеца се ограничавах само с едно сутрин. След това станаха две сутрин, а сега пия и следобед. Не мога без кафе, с ниско кръвно съм. А сутрин да не си около мен докато не съм си изпила кафето  Mr. Green
Пия с кофеин, безкофеиновото е отврат  Sick,а освен това е и доста по-вредно.
Не съм забелязала да се отразява на дъщеря ми.

# 19
  • Мнения: 3 521
Пия по едно, кофеиново, нормално с мляко, сутрин...не се отраzява на беба.

# 20
  • Мнения: 1 860
 Аз пиех отначало без кофеин, но после започвах да си пийвам и със, защото имах нужда от сериозно бодърстване. Не се отразяваше на Габриел.

# 21
  • Мнения: 2 047
    Първите месеци не пиех, но към третия започнах по малко и досега съм ги направила по 2-3 кафета на ден и въобще не й се отразява.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Пийвам по едно сутрин - не мисля, че е толкова голям грях... Embarassed

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 846
А от мен един съвет-ако ви се пие кафе,по-добре си изпийте едно нормално кофеиново/за да не е толкова концентрирано  слагайте сметана или мляко/,но недейте безкофеиново-процесът на извличане на кофеина е  с такава химия,че то вреди на стомаха.....

Напълно съм съгласна! Когато забременях, си купих безкофеиново. Повдигаше ми се от него! От нищо друго не ми се е гадило през цялата бременност!
Сега пия по едно сутрин, със сметана. Не се отразява на дребосъка!

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Не съм забелязала промяна, започнах пак да пия кафе от около месец, докато отупам изпитите. Така или иначе го пия след като малчо е заминал на ясла и има достатъчно време до следобедното кърмене.

# 25
  • Мнения: 599
Ами 4 месеца след раждането не пих, беба не спеше  нито денем, нито нощем. После започнах да пия безкофеиново, а сега и кофеиново- понякога по 3 на ден. Никаква зависимост няма при нас, защото имаше една седмица, в която отказа кърма, а пак беше много неспокойна. Явно е индивидуално.

Но за безкофеиновото кафе няма защо да се притесняваш, има съвсееем малък процент кофеин всъщност. А с кърмата се екскретира от кофеиновото само 1%, с максимум към първия час след приемането му, това според фармаколозите. Явно при всяко бебе чувствителността е различна  Rolling Eyes Имам приятелка, по-голяма, която преди 15 години (модата на нес кафето) е пила по 3-4 на ден, и то силни, а детето е било много кротко...

# 26
  • Мнения: 1 860
А от мен един съвет-ако ви се пие кафе,по-добре си изпийте едно нормално кофеиново/за да не е толкова концентрирано  слагайте сметана или мляко/,но недейте безкофеиново-процесът на извличане на кофеина е  с такава химия,че то вреди на стомаха.....

Напълно съм съгласна! Когато забременях, си купих безкофеиново. Повдигаше ми се от него! От нищо друго не ми се е гадило през цялата бременност!
Сега пия по едно сутрин, със сметана. Не се отразява на дребосъка!
Сметанката не знам колко успява да премахне кофеина, за това ще кажа нещо друго. Кофеина е водоразтворимо вещество, съответно колкото повече вода - толкова повече кофеин. Късото кафе е по-горчиво, но е по-слабо като действие.  Peace

# 27
  • Мнения: 2 282
Напоследък пия повече кола, като че ли не и се отразява. В началото не смеех, и карах на по 1 безкофеиново, повече заради удоволствието да седна пред компа и да си изпия кафето на спокойствие.

# 28
  • Мнения: 1 878
Ооо ние (мама и бебе  Mr. Green) си пийваме кафенце, че дори и по два три пъти на ден, е аз си го обичам дълго и със сметана, но това не намалява погълнатия кофеин  Crazy Бебо си спи и аз си спя и то най-добре се отпускам след чашка кафе  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 81
И на моята беба не и се отразява нито кафето, нито колата. Е кафе пия само едно сутрин, но виж колата не я ограничавам, а като бях пипнала вируса с температурата, разстройството и гадене  Sick пиех по 2 литра кола защото ми действаше добре на стомаха и ме оводняваше. Беба си спеше без проблем. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт