Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 398
  • 758
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 14 610
Ами нека се изкаже брокерката,която се подвизава в имотните теми.Защо колегите и не издават документ за получена комисионна?Защо всичките са на граждански договори в сивата икономика?Иначе тя много се радва,че има икономически бум в момента.А,пардон,настъпиха ''леки'' промени.
Цитат
според нея пазарът не предразполага към спад на цените на имотите. Тя дори смята, че това е "в сферата на фантастиката".
Изказване на брокер.Фантастика,а?Ще видим след някой друг месец.

# 121
  • Мнения: X
И да отбележа, че обясненията "с фактура- с ДДС, без фактура, с квитанция - без ДДС" не съм си го измислила аз. Така казват от разните фирми - като попитам за разликата. И действително - цената без фактура е с 20% по-ниска.
Аз знам, че не си си го измислила. Квитанцията - пред НАП. Те после ще задават въпроси на когото трябва.
На мен брокерката преди 2 год ми даде бележка върху листче от тефтер, че лицето Н получи от Галинор 150 лв. Забравила била кочана с фирмените квитанции на ЕРА...

# 122
  • Мнения: 1 878
Айде да сме честни и да си кажем, кой е предполагал, че може да настъпи такава форсмажорна ситуация като обявяване на пандемия. Не съм брокер, не защитавам брокерите. Който следи имотните теми ми е срещал мнението по въпроса. Самата аз съм проектокупувач и имам интерес да паднат цените, но не и в такава ситуация.
Искрено се надявам да отмине бързо и да се възстанови статуквото. Такива цитати без дати, кое кога е казано е лесно да се правят.

# 123
  • Мнения: 9 766

Аз знам, че не си си го измислила. Квитанцията - пред НАП. Те после ще задават въпроси на когото трябва.
На мен брокерката преди 2 год ми даде бележка върху листче от тефтер, че лицето Н получи от Галинор 150 лв. Забравила била кочана с фирмените квитанции на ЕРА...

А, в твоята ситуация може би е трябвало първо на шефовете й да се обадиш. Не е ясно дали не е "щипнала" фирмата. Имахме сделка при тях миналата година и комисионната мина през банка. Продажба беше обаче.

# 124
  • Мнения: X
А, не, приключих с тази сага вече, блокирах номерата и да се оправят.
Гледам обаче, пак не си плащат редовно сметките Grinning Фактура от 5ти, падеж 17ти, на 21ви още не е платено. Няма оправия там.

# 125
  • Мнения: 14 610
Цитат
Такива цитати без дати, кое кога е казано е лесно да се правят.
Датата е днешна.Цитат от статията по-долу.Не следя редовно имотните теми,но преди 3-4г. нямаше никакво движение на пазара и всеки месец излизаше брокер по тв или статия,как има раздвижване на пазара.Цените тръгнали нагоре и всички,вкл.и в този форум им се подиграваха.
https://www.economic.bg/bg/news/12/pazarat-na-imoti-v-balgariya- … za-v-momenta.html

# 126
  • Мнения: 3 744
Q&A: Дължим ли е наемът при форсмажор

Има въпроси и отговори и за двете страни.

# 127
  • София
  • Мнения: 4 192
[/color]
Цитат
Най-важно, разбира се, е съдът да приеме, че събитието, на което се позовава наемателят, го освобождава от отговорност, т.е. от задължението за плащане на наем
Аз не бих заложила да се съдим за 15-30 дена наем. Ако наемателят изпитва затруднения - винаги може да се разбере с наемодателят. Познати опростиха част от наема, на други им казаха, че няма да плащат наем за търговско помещение.
Не тръгвайте с рогата напред, особено като сте от слабата позиция...

# 128
  • София
  • Мнения: 5 935
Има ли вече обадили се наематели с проблеми или напускащи?
При нас единният ( сам ерген в жилището) се обади още вчера, напускал щото го разкарали от работа....той мъжа ми се занимава там, та и друго не разбрах Grinning
Другите ( млада двойка) засега мълчат. А аз очаквах те да са първи … да видим Grinning
Така ще е явно Grinning
По -тъпото е, че до есента , едва ли ще тръгна да търся други наематели, а не е да няма кандидати или така предполагам ( ако е вярно, че доста хора ще се приберат и от чужбина и инцидентно и т.н.) . ама каквото такова, няма да ги задържаме. Щом нямат пари, по-добре да не ни набутват и в сметки...

# 129
  • София
  • Мнения: 16 016
Не залагай на прибиращите се от чужбина.
Масово това са хора работили без осигуровки, натъпкани по 10 -15 в нелегална квартира. Джебчийки, курвуляци и разни берачи на нещо си. Кой от горната група ще пуснеш в дома си?
А и предполагам, като мине  ИП ще се върнат по чужбините.
Моите - едните са предплатили до края на юни.
Другия тия дни трябва да се отчете.
Но и на двете места наема е нисък, не е актуализиран отдавна - едва ли ще му е проблем.

# 130
  • Мнения: 4 246
При нас една роднина с 3 апартамента се оплака, че единият и напускал, другият не се обаждал, а третият наемател и казал, че ще напуска след месец.

# 131
  • Мнения: 1 997
Тази клауза форсмажор (непреодолима сила) - е чл.306 от Търговския закон. Някой адвокат да се изкаже , но мисля че засяга само договори в които поне една от страните е търговско дружество.
За физически лица май остава да се разберат по м/у си.

# 132
  • Мнения: 2 762
Има ли вече обадили се наематели с проблеми или напускащи?
При нас единният ( сам ерген в жилището) се обади още вчера, напускал щото го разкарали от работа....той мъжа ми се занимава там, та и друго не разбрах Grinning
Другите ( млада двойка) засега мълчат. А аз очаквах те да са първи … да видим Grinning
Така ще е явно Grinning
По -тъпото е, че до есента , едва ли ще тръгна да търся други наематели, а не е да няма кандидати или така предполагам ( ако е вярно, че доста хора ще се приберат и от чужбина и инцидентно и т.н.) . ама каквото такова, няма да ги задържаме. Щом нямат пари, по-добре да не ни набутват и в сметки...

И това смешно ли е по някакъв начин? Малко не ви разбирам, хем губите пари, хем се забавлявате с неволите на хората Simple Smile

# 133
  • София
  • Мнения: 5 935
Има ли вече обадили се наематели с проблеми или напускащи?
При нас единният ( сам ерген в жилището) се обади още вчера, напускал щото го разкарали от работа....той мъжа ми се занимава там, та и друго не разбрах Grinning
Другите ( млада двойка) засега мълчат. А аз очаквах те да са първи … да видим Grinning
Така ще е явно Grinning
По -тъпото е, че до есента , едва ли ще тръгна да търся други наематели, а не е да няма кандидати или така предполагам ( ако е вярно, че доста хора ще се приберат и от чужбина и инцидентно и т.н.) . ама каквото такова, няма да ги задържаме. Щом нямат пари, по-добре да не ни набутват и в сметки...

И това смешно ли е по някакъв начин? Малко не ви разбирам, хем губите пари, хем се забавлявате с неволите на хората Simple Smile
Освен да взема въже и стара табуретка ? Grinning
Забавлявам се със себе си и моите си неволи ( конкретни загуби на наеми , в случая) . Хората, наемателите не ги знам, ако могат да живеят могат, нито ги гоня, нито са ми искали отсрочка... нищо. Информират ни по телефона от днес за утре, даже за предизвестие не сме говорили , дали ще има или няма да има- 1 месец.  Нямат работа ( аз не съм им работодател) , напускат и си отиват в провинцията. Да взема да плача? Забавлявам се съм собствените си неволи... не с Хората Grinning

# 134
  • Мнения: 4 246
Добре, де нали Борисов каза, че ще отпуска по 1500 без лихва за хора в неплатен?

Общи условия

Активация на акаунт