Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 399
  • 758
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 873
Илит, така реклама му направи на този ламинат, че си го записвам за ремонта! Heart
Скрит текст:
Вкъщи също сме с евтин ламинат (беше 15-тина лева преди почти седем години), но е нареден значително по-качествено и се усеща като много стабилна, нескърцаща настилка.
Хихи и аз го преверих и запаметих.
Това скърцане от поставянето ли е? Апартамента съм си го правила за лично ползване, докато си повишавах квалификацията в друг град го отдавах под наем, та ламината е някаква средна цена/качество ( повече ме интересуваше дизайн/цвят по онова време )  В хола по-кънти когато вървиш за разлика от в спалнята.
Наемателите бяха забравили прозорец отворен по време на дъжд и точно там се е надул малко паркета, и определено скърца повече. Но така или иначе обичам да подменям интериора и поради тази причина не инвестирам в по-скъп ламинат/ест.паркет/дюшеме.
Да, мисля, че е свързано с реденето и материалите, които се ползват под паркета - подложка, мазилка... Баща ми се занимава с вътрешни ремонти и от него го знам.

# 241
  • Мнения: 9 767
Тук в темата се засичаме едни наемодатели и наематели - все бели и добри. В реалността някак се разминаваме. По една или друга причина.

# 242
  • Варна
  • Мнения: 5 134
Еми да, кой нормален ще си изтипоса кирливите ризи тук?!? Grinning

# 243
  • Мнения: X
бяха гасили фасове директно в плота на кухнята и си имаме петна сега
Confused
Вижте сега, ако ще НАСА да ви настелят, измажат и обзаведат с дуракоустойчиви неща жилището - ако наемателят е идиот, файда няма.
Ама все си мисля, че това малко от малко се вижда дори на първата ви среща с тях. В смисъл, не знаете докъде ще стигнат, но дават индикация, че не ги е еня много къде са и какво правят - вижда се, че са 'напът' към стигането на някаква дивотия.
Аз примерно като чуя, че някой е разсеян, забравя или е ларж, вече съм с 3 наум за него.

# 244
  • Мнения: 187
Ако беше толкова лесно да разгадаеш от 1-2 срещи кой какъв човек е (ако не му е изписано на челото, естествено), нямаше да ги има проблемите с наематели/наемодатели, то и разводите рязко биха намаляли. 😀

# 245
  • Мнения: X
Не съм много по метафизичните неща, но ако интуицията ми надуши нещо кофти, дори дребно - то със сигурност се потвърждава във времето. Въпросът е към момента на надушването доколко съм на зор и доколко се налага да се примиря. Щото обикновено се налага.

# 246
  • Мнения: 3 096
Кукувичке, и при нас се получи нещо такова Simple Smile Обзавеждах преди време имот за под наем. Всичко до най-малкия детайл е било мислено по 100 пъти. Обиколила бях десетки магазини, а колко уеб сайта изтараших за всичко едно нещо, направо не си е работа Grinning И апартаментът си ме кефи много. Сега пък обаче довършваме имот за лично ползване. И аз надъхана да гледам, избирам, сравнявам, щото нали...голям кеф беше предния път, да ама нееее Laughing Този път с бебе... Не мога да мръдна никъде, зимен сезон, пазя бебето да не се разболее преди ваксини, мъжът ми ходи, праща снимки или направо избира. В резултат, има немалко компромиси, и няма и помен от кефа отпреди. А! И една баня, в която като вляза, сигурно всеки път ще ми боде очите подредбата на плочките... Та, първия
Та първият апартамент е много повече и по-добре мислен Grin Като и в двата няма изхвърляне с някакви скъпотии, но все пак за нас сме си позволили една идея по-скъпи неща. Но пък пердетата в квартирата са толкова скъпи (в моите очи), че абсурд да дам втори път толкова, та сега търся нещо по-евтинко за нас Joy

Тия дни освобождаваме квартирата и почнах лека-полека с чистенето. Много е трудно с мрънкащо бебе на 4 месеца, но това е положението. Действам като заспи, а понякога я оставям и да мрънка.

Бях си свикнала тука и сега съм в голяма депресия, че се местим Cry

# 247
  • Мнения: 852
Без да съм наемодател, бих избрала по-евтино, разбира се, все пак да върши работа. Не като изтърва нещо да получавам мини инфаркт. Даже, за който е с малки деца, и за вкъщи бих го препоръчала. Мокетът, за който споменах, помолих да го махнем от стаята, защото беше нешзползваем, хазяите отказаха, защото бил много скъп. Мисълта ми беше, че не бих казала, че им се изплати във времето тази "инвестиция". Като цяло, дори да се поддържа, това е настилка, която смятам, че е неподходяща за квартири.

# 248
  • Мнения: X
Не че е скъп мокетът, ами като се махне, трябва да се сложи друго. Пари струва това.

# 249
  • Мнения: 852
А, отдолу си беше оригиналният балатум 78-ма, мокетът дори не мисля, че беше лепен. 100 пъти повече бих предпочела балатума от хигиенна гледна точка. А мокетът беше поне 2 пръста дебел и вечно мръсен, степан. А и като не е бил чистен от 5 години и само можа да гадая какво е правила котката на него, дори след професионалното почистване пак нямаше вид.

# 250
  • Варна
  • Мнения: 5 134
Ама как така мокет, лепен върху балатум? Anguished

# 251
  • Мнения: 2 670
Стария матрак който мислехме да изхвърлим (най-евтиния възможен който намерихме преди 6г.) го продадохме на някакъв хазяин за 20 лева.
Горко на този който ще спи на него.

# 252
  • Мнения: 4 246
С мокетите приключих от соц времето. След това не бих си и помислила да взема нещо с мокет,  да не говорим, че бих преговаряла с хазаите да сменя настилката. На една така и направих метална врата, а на друга и подарих метална решетка на кръглия балкон на първият етаж. Можеше да влезеш с една боклуджийска кола през балкона и понеже отказа да я плати, я поех.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 21:23 от malinkap

# 253
  • Мнения: 969
С мокетите приключих от соц времето. След това не бих си и помислила да взема нещо с мокет,  да не говорим, че бих преговаряла с хазаите да сменя настилката. На една така и направих метална врата, а на друга и подарих метална решетка на кръглия балкон на първият етаж. Можеше да влезеш с една боклуджийска кола през балкона и понеже отказа да я плати, я поех.
Добро момиче си, браво. Ама не бих те взел за наемател.

# 254
  • Мнения: 4 246
Мога да живея с това Wink. Не търся хазяин Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт