Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 296
  • 758
  •   1
Отговори

Анкета

В каква позиция сте?

Опции:

# 315
  • Мнения: X
Това, което искат платежоспособните и малко по-опитни наематели, не е чистак нови мебели, а здрави и добре изглеждащи. А не с гвоздеи, лепенки, издрани, изтърбушени, купени втора ръка неща, които са щели да идат на боклука иначе.

# 316
  • Мнения: 9 685
Велт, и аз си признах, че не харесвам мебелите на баба/дядо и родителите ми, както и че не очаквам младите наематели да ги харесват или да искат такива.
Беболина, не съм казвала какъв вкус имаш, прочети пак - казах, че Джъстин на мен ми е грозен и този дизайн преобладаващи мебели в нисък-среден клас в България на мен не ми харесват и търсех друг. Има разлика, не мислиш ли?
Гал, от личен опит - лепенки/ваденки по мебелите ми в жилището под наем бяха от наематели, не от мен или моето семейство. Като се почне от стикерчетата по бананите и се стигне от детски лепенки от разни боклучави храни.

И ето и няколко хипотетични общи въпроси към наемателите::
Колко бихте дали за следните жилища:
1) Панелна гарсониера в прилично ж.к. и приличен вход, удобен ГТ и инфраструктура наоколо, преустроена в кухньохол и малка спалня (бивша кухня), ремонтирана - нова дограма, нови настилки - ламинат и гранитогрес в коридор и баня, баня ремонтирана с плочки Кай примерно. Кухненският бокс с уреди Беко, нови кухненски шкафове ПДЧ, но модулна от Виденов, Ирим или нещо подобно. Диван, холна маса, гардероб и спалня от Виденов или подобен ценови клас. Да речем нови или почти нови мебели и уреди, без повреди.
2) Същото жилище като разпределение и обзавеждане като №1, но НС в по-вървежен квартал - Вади и Ливади,  Студентски град, Младостите.
3) Двустаен НС - кухньохол и малка спалня, обзаведен с мебели по-висок клас от Виденов, да речем, но не т.нар. дизайнерски все пак.
4) Диванът в кухньохола - разтегателен или неразтегателен е по-добре и защо?
5) Платежоспособните наемателите какъв макс. наем или наем плюс консумативи на месец за жилище тип кухньохол със спалня биха били склонни да дадат?

# 317
  • Мнения: 852
1.) Гарсониерата не е двустаен
2.) 40 кв ЧЖП не е двустаен
3.) Какво значи приличен квартал?
4.) Квартал се избира по местоработата и необходимите удобства - фитнес, парк за кучета, детска градина, поликлиника и пр.
6.) Да, трябва да е разтегателен, когато идват гости с преспиване
7.) На база на горните може да се определи цена, за 40 кв не бих дала нищо, тъй като не живея сама.

Да се допълня, че грозен и анорексични са неподходящи думи за каквото и да е, било то и от твоята гледна точка.

# 318
  • Мнения: X
Нико, моят ми ги говори същото - кеф цена нямало. Ама на него майка му му е чистила и ми го е прехвърлила и ще чака аз да му чистя. Аз съм егоистка - гледам си първо мене, за да не го отнесат после другите Trollface
Вино разливам поне веднъж месечно - факт...
Ами нормално е да не чисти. Все пак е мъжът в семейството. При нас чистачката минава веднъж седмично с рейнбоу. Пак казвам, че откъм поддръжка мокета е най-капризен. От там нататък всеки си преценява за себе си. Половинката ти със сигурност няма да се скара с теб заради един мокет, така че е нормално ти да решиш кое ти е по-удобно.

# 319
  • Мнения: X
На наемодателя какво му пречи да изчисти лепенките?
На другите въпроси ще отговоря после, че сега пия кафе на гости Simple Smile

# 320
  • Мнения: 3 096
Егати самоизолацията, темата ще се изпише за ден и половина Stuck Out Tongue Winking Eye

Miamim, как и защо решихте да намалите наема? И с колко, може ли да кажеш? Ние обмисляме с 50 лв надолу, но на мен ми струва, че е малко. Мъжът ми го предложи още преди да ни налази вирусът, но аз не се реших тогава.

# 321
  • Мнения: X
1.) Гарсониерата не е двустаен
2.) 40 кв ЧЖП не е двустаен
3.) Какво значи приличен квартал?
4.) Квартал се избира по местоработата и необходимите удобства - фитнес, парк за кучета, детска градина, поликлиника и пр.
6.) Да, трябва да е разтегателен, когато идват гости с преспиване
7.) На база на горните може да се определи цена, за 40 кв не бих дала нищо, тъй като не живея сама.

Да се допълня, че грозен и анорексични са неподходящи думи за каквото и да е, било то и от твоята гледна точка.
Би трябвало човек да може да каже за някой диван че е грозен. Няма как всички да въздишаме по евтинджоси. Аз мандаринката я разбирам, защото когато търсих диван за апартамент, който пуснахме под наем ми се искаше да мина със 700-800 лева, но уви не се получи. Дори за наематели не ми даде сърцето да купя грозен и евтино изглеждащ диван. Вярно е, че при мен жилището е малко по-висок клас и съответно с по-висок наем. Ако давах имот в ниския ценови клас щях да го обзаведа максимално евтино, но нямаше да се сърдя ако някой ми каже, че дивана е грозен. Ми за тия пари няма как да е хубав.

# 322
  • Мнения: 3 096
Интересно ми е, какъв диван взехте?

# 323
  • София
  • Мнения: 11 408
Заради положението в момента. Сигурна съм, че на всички им е трудно, особено на наемателите. На нас също.
Със 100 лева намалихме, двустаен е апартамента, НС, 63 кв. чиста площ.
И ММ искаше с 50, ама го склоних на 100, че и на мен ми се видя малко.

# 324
  • Мнения: 852
За вас не знам, моето възпитание на позволява да кажа, че нечий избор е грозен. Бих казала само, че не ми харесва  и не е по мой вкус.

# 325
  • Мнения: X
Интересно ми е, какъв диван взехте?
По-високия клас на ИКЕА. Сега ясно е, че не е нещо уникално, но в сравнение с ниския клас на ИКЕА и на Виденов е видимо по-добре.

# 326
  • Мнения: 9 685
Беболина, приемам забележката ти за дивана, коригирам се на "на мен не ми харесва".
Надявам се, че няма да срещам и описания на старите соцмебели, които биха били обидни за собствениците им.

Гал, естествено, че мога да се опитам да отлепя лепенките, залепени от наемателите. Но понякога това се получава с цената на драскотини по мебелите. Просто защото са били залепени много дълго време. А от стените, защото съм имала лепенки и по стените, шпакловката обикновено се наранява.
И да не помислиш, че става дума за наематели с деца - бих разбрала, ако са дечица, човек и жена съм. Но лепенките при мен бяха лепени от пълнолетни индивиди Open Mouth, ей това не го разбрах и не мога да го разбера.

# 327
  • София
  • Мнения: 15 913
Имах  лепенка на собствения ми хладилник от дъщеря ми като малка. Едвам я махнах и остана квадратна  следа. Не се вижда много, но я знам къде е и ме дразни.
Много сте лоши с тези мокети - сега постоянно ми излизат реклами за пухкави мокети и пътеки, в който сайт да  влеза. Мразя мокети - 12 г. им дишах прахоляците в работата.
И у  нас и за квартирантите подовете са по лакиран паркет и плочки в коридорите. Ако искат килими да си купят, да си ги поддържат и отнесат накрая.

# 328
  • Мнения: X
Имах  лепенка на собствения ми хладилник от дъщеря ми като малка. Едвам я махнах и остана квадратна  следа. Не се вижда много, но я знам къде е и ме дразни.
Много сте лоши с тези мокети - сега постоянно ми излизат реклами за пухкави мокети и пътеки, в който сайт да  влеза. Мразя мокети - 12 г. им дишах прахоляците в работата.
И у  нас и за квартирантите подовете са по лакиран паркет и плочки в коридорите. Ако искат килими да си купят, да си ги поддържат и отнесат накрая.

Между мокет и мокет може да има разлика от земята до небето. Да не коментирам, че за работно помещение, където влизат много хора и естествено се ходи с мръсни обувки мокета въобще не ми се вижда подходящ.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Всеки си има лично усещане за нещата и това е нормално. Някои бягат като попарени от мокети, други от Виденов. На мен например ми се повръща от лята мивка с плочки, пък ако ще и диванът до нея да е 1500 лв. Simple Smile

+1 за разтегателен диван, заради възможнстта за гости с преспиване. Също и ако има ракла за съхранение, е голям плюс.

А вас дразни ли ви като видите обява за боксониера 20 кв. с две единични легла вътре или една огромна спалня примерно 1.80 широка, от която не остава никакво свободно място? Мен ужасно много ме дразнят такива недомислици. Боксониерите не се ли обитават по принцип от самостоятелни люде? Примерно някоя сингъл мома или ерген, които дори ако понякога приютяват гаджета с преспиване, то спокойно биха се събрали на приста персон и половина 1.20 или на малка спалня 1.40 широка. Не става въпрос за постоянно спане на двойка. Ама не - дай да сложим най-голямата спалня, или пък 2 легла?!?! Двама възрастни да живеят в една стая лично аз си представям само в общежитие. Rolling Eyes И така, в тия боксониери не остава място нито за скрин, нито за нощно шкафче или малка масичка, нито за гардеробче с повече от едно крило...

Общи условия

Активация на акаунт