Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 18

  • 23 409
  • 758
  •   1
Отговори
# 495
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Много добре знам как работи пазарната икономика. Финансист съм по образование. Нали ако всички се преместят в по-приветливи апартаменти, клетите бабички ще останат с пръст в устата? И евтините, и скъпите квартири винаги ще имат своите наематели.

Не всички недостатъци се виждат на огледа. А някои се и появяват по-късно. Аз от къде да знам че след 5 месеца ще се спука някоя тръба примерно. М?

# 496
  • Мнения: 852
Абсолютно не сте нормални да говорите, че животозастрашаващи условия са ОК при по-нисък наем. Вие ще си пратите ли семейството в апартамент с мухъл? Едва ли.

# 497
  • Мнения: X
Абсолютно не сте нормални да говорите, че животозастрашаващи условия са ОК при по-нисък наем. Вие ще си пратите ли семейството в апартамент с мухъл? Едва ли.
Не, но и никой не е задължил наемателя да влезе вътре. Доброволно е влязъл. Като не му харесва, да не влиза или да си излезе, когато види мухъла и/или теча, и да иде там, където ги няма. Ама бил притиснат, ама това, ама друго - добре, случва се, но това човек  да се озове в ситуация да  е притиснат винаги  се плаща. Такъв е животът.
Скрит текст:
Много добре знам как работи пазарната икономика. Финансист съм по образование.
Нали ако всички се преместят в по-приветливи апартаменти, клетите бабички ще останат с пръст в устата? И евтините, и скъпите квартири винаги ще имат своите наематели.

Не всички недостатъци се виждат на огледа. А някои се и появяват по-късно. Аз от къде да знам че след 5 месеца ще се спука някоя тръба примерно. М?
Ами като се спука и хазайката не иска да я оправи, намираш си квартира без теч и се изнасяш. Какъв е проблемът? Ами да останат бабичките без наематели, като останат, ще се размърдат да оправят теча или таблото. Или ако не се размърдат, няма да имат наематели. Да, ама не остават, нали? Wink Разковничето е винаги в размера на наема, в нищо друго.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 00:33 от Анонимен

# 498
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Е типично българска ситуация - няма какво да го обсъждате.
В белите държави  няма такива оправдания, стар, млад, пенсионер, непенсионер. Всеки си поддържа имота, който дава под наем, влизаш и виждаш само нови мебели , всичко е ново и ремонтирано, евентуални повреди се поемат от фирма наета от хазяйна!
 Или се учиш да правиш нещата както трябва, или изобщо не ги правиш. Това е.

# 499
  • Мнения: X
Много добре знам как работи пазарната икономика. Финансист съм по образование. Нали ако всички се преместят в по-приветливи апартаменти, клетите бабички ще останат с пръст в устата? И евтините, и скъпите квартири винаги ще имат своите наематели.

Не всички недостатъци се виждат на огледа. А някои се и появяват по-късно. Аз от къде да знам че след 5 месеца ще се спука някоя тръба примерно. М?
Не си личи, че си финансист. Пак повтарям, че всеки си има глава на раменете и сам преценява къде да живее. Има имоти за всеки вкус и джоб. Нормално е да има мухлясали панелки за ниски суми и също така е нормално , който не ги харесва да даде малко повечко и да отиде в по-приветливо жилище. Като цяло течащите тръби не са толкова масови и ако има течове и мухъл обикновено се вижда, но дори и да не е забелязал навреме наемателя винаги може да се премести в друг апартамент. П.П. Беболина твой проблем си е, че си наела животозастрашаващ имот. Ако не си видяла на огледа винаги можеш да се преместиш след това.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 00:44 от Анонимен

# 500
  • Мнения: 852
Всъщност никой не е останал в мухлясал апартамент, а масово се възмущаваме, че такива изобщо се предлагат. Което пък възмути наемодателите какво не ни харесва на нас този мухъл? Винаги ще има притиснати от живота хора, избор на всеки е дали да се храни от тяхната мизерия. За мен, да осигуриш безопасни условия на живот е задължително, независимо от наема.

# 501
  • Мнения: X
Всъщност никой не е останал в мухлясал апартамент, а масово се възмущаваме, че такива изобщо се предлагат. Което пък възмути наемодателите какво не ни харесва на нас този мухъл? Винаги ще има притиснати от живота хора, избор на всеки е дали да се храни от тяхната мизерия. За мен, да осигуриш безопасни условия на живот е задължително, независимо от наема.
И какво ти пречи, че се предлага, въпросът не е дали се предлага, а има ли кой да го наеме. Ако няма, ще си стои предлаган празен до безкрай и никой няма да живее в мухъл. Да, ама не, явно има кой да го наеме и така, с мухъла. За това става въпрос. И докато има, ще има и предлагане с мухъл, като престанат наемателите да наемат апартаменти с мухъл независимо от цената им, ще изчезне и това предлагане. Просто и логично.

Оо, в темата за пазара сега с очакваната криза масово се облизват за  евтини апартамент на закъсали с кредити - защо ли?! Нали това са все хора в беда, защо така масово искат да се хранят от бедата им, се чудя. Ама не виждам някой да има скрупули по въпроса.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 00:44 от Анонимен

# 502
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Всъщност никой не е останал в мухлясал апартамент, а масово се възмущаваме, че такива изобщо се предлагат. Което пък възмути наемодателите какво не ни харесва на нас този мухъл? Винаги ще има притиснати от живота хора, избор на всеки е дали да се храни от тяхната мизерия. За мен, да осигуриш безопасни условия на живот е задължително, независимо от наема.
Абсолютно. такива неща трябва да се наказват. Но тук няма закони и затова всеки си прави каквото иска. "Имам кофти апартамент , стара пералня, стар хладилник, мухъл ,ама що пък да не го дам, дори и за нисък наем  пак  ще  спечеля"- ей това им е мисленето.  С това мислене до никъде няма да стигнат.

# 503
  • Мнения: X
Всъщност никой не е останал в мухлясал апартамент, а масово се възмущаваме, че такива изобщо се предлагат. Което пък възмути наемодателите какво не ни харесва на нас този мухъл? Винаги ще има притиснати от живота хора, избор на всеки е дали да се храни от тяхната мизерия. За мен, да осигуриш безопасни условия на живот е задължително, независимо от наема.
Абсолютно. такива неща трябва да се наказват. Но тук няма закони и затова всеки си прави каквото иска. "Имам кофти апартамент , стара пералня, стар хладилник, мухъл ,ама що пък да не го дам, дори и за нисък наем  пак  ще  спечеля"- ей това им е мисленето.  С това мислене до никъде няма да стигнат.
В щатските филми понякога дават такива мизерни жилища, че чак не е за вярване. Та явно за всеки влак си има пътници. Аз лично давам много добро жилище, което е перфектно поддържано. Когато изгори крушка се сменя веднага от мой човек. Това разбира се е отразено в цената. Жилището е на страхотно място и самото то е много добре обзаведено, но е разбира се е в друг ценови клас спрямо миризливите панелки. Пак повтарям, че никой не принуждава някой да живее в мухлясала панелка. Като не му харесва я подминава и наема това, което му допада и му е по джоба. Пазарна икономика.

# 504
  • Мнения: 852
Poppea, ако смяташ, че да видиш нещо нередно и да го подминеш "Щото мен кво ме засяга?" е нормално, всякаква дискусия просто е излишна. Липсата на мухъл не е някаква екстра или лукс, че да се търгува като по-евтин или по-скъп наем. Надявам се при всички освободени стаи и апартаменти сега, всеки да си намери по-уютно местенце!

# 505
  • Мнения: X
Poppea, ако смяташ, че да видиш нещо нередно и да го подминеш "Щото мен кво ме засяга?" е нормално, всякаква дискусия просто е излишна. Липсата на мухъл не е някаква екстра или лукс, че да се търгува като по-евтин или по-скъп наем. Надявам се при всички освободени стаи и апартаменти сега, всеки да си намери по-уютно местенце!
Голямо момиче си, би трябвало и сама да можеш да си защитаваш интереса, а ако не можеш, при мама и това е. Светът е жестоко място, ако не си го разбрала още. Липсата на мухъл или наличието му е просто една от характеристиките на дадено жилище. Ако никой не го наема с мухъл, то няма да се отдаде. Просто и ясно. Не разбирам всъщност за какво пледираш - закон, който да забрани да се предлагат жилища с мухъл и чиновници да проверяват всяко предлагано дали отговаря? Или какво? Има хора, предлагат ги с мухъл. Ако никой не ги наема, ще стоят празни и в един момент ще престанат и да се предлагат.

# 506
  • Мнения: 852
Това не е джунгла и ако ти дойде до главата, хич няма да разсъждаваш така. Въобще нямаше да сте на това мнение, ако някой наемател беше докарал мухъл в някоя квартира и да казвате "Еее, щом го даваш на по-нисък наем, може". Призовавам хората да проявят адекватно отношение към това, което предлагат и към хората, на които го предлагат.

# 507
  • Варна
  • Мнения: 5 145
Офф. Да бе, разбрахме, че никой не ни принуждава да живеем в мухялсали жилища. Ама представете си, наемам жилище лятото, а мухълът се появява зимата. Или като завали. Или течът се появява след 5 месеца. А лично в моя случай промлемът с ел таблото се появи почти година след наемане на квартирата. Естествено, че като няма ответна реакция на собственика, си събирам куфарчето и си тръгвам, и то веднага, без да ми дреме за договори, депозити или предизвестия. Здравето ми е по-важно.

Коментарите са защото се започна със сълзливите обяснения за гладните баби хазяйки, дето едва свързват двата края и затуй отдавали жилищата си неремонтирани. Ами хубаво, ама аз нито рева за ново обзавеждане, нито ме интересува на бабата колко хляба и кисели млека й е пенсията. Наемателят не е социална институция, а частно лице.
И същата, която реве за бабите, си позволява да обижда наемателите, че са с широки пръсти и нищо свое не си били купили, щото видиш ли са прости. Ама да им взема парите за наем - може...

# 508
  • Мнения: X
Ее, какво стана сега - пазарна икономика, само когато на теб ти изнася? Joy
На мен винаги ми изнася. Мисля за другите. В апартамента, който отдавам под наем плочките в баните са италиански с тамошна базова цена от около 80-90 евро/м2. Разбира се в България с отстъпките ги взех на много по-различна цена. Това го споменавам за да разбереш колко приятно си живеят моите наематели. Но това, че аз давам страхотно жилище не значи, че не разбирам хора, които нямат финансова възможност и дават мухлясали жилища разбира се за нисък наем.

# 509
  • Мнения: X
Това не е джунгла и ако ти дойде до главата, хич няма да разсъждаваш така. Въобще нямаше да сте на това мнение, ако някой наемател беше докарал мухъл в някоя квартира и да казвате "Еее, щом го даваш на по-нисък наем, може". Призовавам хората да проявят адекватно отношение към това, което предлагат и към хората, на които го предлагат.
Всъщност, точно джунгла е. Колкото по-рано го разбереш, толкова по-добре за самата теб. А на мен какво ми е минало през главата няма как да знаеш, но "това, което не ни убива, ни прави по-силни".
Добре. Направи един плакат с този призив и застани пред Народното събрание или на Орлов мост, и чакай за ефекта. Друго не виждам какво можеш да направиш по въпроса. Бабите с мухлясалите апартаменти най-вероятно не четат БГмама, а и да четат, им е през...

Общи условия

Активация на акаунт