Спортът- от каква възраст е най-добре да се започне?

  • 2 691
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Тенис-бяха ми казали,че някъде (но не помня къде) ги вземат от 4-годишни.Рано ми е още и не съм разучила подробно.Също и плуване.На тези спортове мисля да пробвам дребната.
Аз пък бих забранила именно шаха,който между другото не зачитам за спорт и голфа

# 16
  • Мнения: 631

Аз пък бих забранила именно шаха,който между другото не зачитам за спорт и голфа

Аз във съвсем друг смисъл бих ги забранила спортовете особено гимнастика (всички разновидности), всички силови спортове, ски, тенис. Професионалния спорт имам предвид. Много е травматичен, а да не говорим с какви боклуци ги зобят.

# 17
  • Мнения: 8 505
Спортувала съм професионално,но никога не съм се тъпкала с каквото и да е.Травмите обаче са наистина неразделна част от професионалния спорт (и нещото,което ме накара да приключа със спорта).Все пак си мисля,че няма да издевателстват над децата ни с прекалено натоварване,в противен случай бих я спряла веднага.

# 18
  • Мнения: 219
Ако имате стадион наблизо, можа да си ходита двечките и да тичате леко - тип крос. И на детето ще е забавно, и за Вас ще е полезно.
За тенис в Малееви клуб е от 4 години.
Ски - 4 години.
За фигурно трябва да има на Славия и Зимния.
Плуване - 4/5 години. все пак децата са си много индивидуални.

Ех фигурно пързаляне и спомените ми от зимната пързалка "Дружба" /стадион Юнак/, и после как и кога стана дискотека, и то не за добро...

В Борисовата градина има и почасово яздене на понита при Егида.

Спортен ден   Grinning

# 19
  • Мнения: 216
Треньорката по тенис на сина ми не искаше да го вземе на 5 години, защото още схващали трудно и им трябват по-големи  усилия за да се научат. Аз я помолих да опитаме и се оказа, че схваща много добре - явно всичко е индивидуално. Тази зима видях едно детенце на 2 години и половина на ски училище - много щастливо беше. А за плуване един от спасителите като попитах -от кога може да плува / дребчо беше четири годишен/, каза, че е се туткам - на Спартак от тригодишни плували. В момента в тренира само айкидо.

# 20
  • Мнения: 2 755
Аз ако имам мъничко власт ще спра всички професионални спортове и ще оставя само плуване и шахмат..... Laughing
Аууу, добре, че нямаш власт.  Laughing
На въпроса. Мисля, че след 4 годишна възраст е ОК. Зависи обаче, за какъв спорт става дума. Например : за плуване и ски 4-5 г. е добре, но за футбол се иска децата да са не по-малко от 7-8 годишни, за волейбол или баскетбол 8-9, дори 10 годишни. Накратко казано, за всеки спорт си има подходяща възраст. Аз мисля, след две години да пусна синчето на плуване и година след това, да отиде и на ски училище, но в края на крайщата, който спорт си избере с този да се занимава.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 11 009
За плуването треньорите препоръчват да се започне от 6-7 г.
Ски - 4-5 г.

Общи условия

Активация на акаунт