Не пипай детето!

  • 3 168
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 282
Сега чакам да започне да се прибира и с пари Mr. Green
и това ще стане  Wink
Миналото лято отказахме на щерката качването в една клатушка с довода "нямаме монетка от 50 ст", и след 10тина минути забелязахме, че с приятелката си вървят от маса на маса и си просят по 50 ст Shocked

С каката и аз беснеех, че ми пипат бебето. В началото казвах "не пипайте". После просто се научих да дърпам детето далеч от чужди ръце. А сега се дразня само ако се опитват да я пипат по лицето или да я целуват.

Лаленце, не си лудо! Наистина може да е инстинкт или форма на "не ми пипай бебето, то си е само МОЕ!" При мен това се изразяваше най-силно с първото дете и свеки  Joy но все пак е добре да намалиш притесненията от бактерии разни.

# 16
  • Мнения: 169
Лаленце, не си лудо! Наистина може да е инстинкт или форма на "не ми пипай бебето, то си е само МОЕ!" При мен това се изразяваше най-силно с първото дете и свеки  Joy но все пак е добре да намалиш притесненията от бактерии разни.

Да, и аз се замислих за вариант - диагноза ревност. Възможно е, въпреки че е трудно разпознаваема (трудно си я признава човек)  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 14 654
ако не искаш да ти пипат детето си го казвай направо. ако не помага, пляскай. днес една майка, с която се запознах ми сподели, че когато някой непознат тръгне да заговаря или пипа детето направо го пляска през ръцете и не обяснява.
никой не бива да си позволява да пипа чуждо бебе/ дете без да пита майката може ли

# 18
  • Мнения: 1 097
ооо, добре дошла в клуба!  Mr. Green
Аз откакто се е родил съм така и в отчетната дажеп итах дали не съм луда нещо..  newsm78 Blush
При мен беше от ревност в началото, после от мания за стерилност, а сега от чисто хигиенни съображения. Като започнат да се узмихват и да се радват на бебето се усмихвам и аз. Посегнат ли - извръщам количката или бебето! Казвам "Може ли да не го пипате по кожата, че му е жега и се избива" или "Недейте по ръете, че си ги лапа"
А и като видя чешма - мия лице и ръце  Peace И да не са го пипали, жег е все пак и са му все солени челото и ръчичките  Tired

# 19
  • Мнения: 2 282
"Недейте по ръете, че си ги лапа"
мдаааа. Това и "не по лицето, обрива се" ги използвам редовно.

# 20
  • Мнения: 4 156
lale - съвсем си си наред. Все пак малката е под 3 месеца. Нали до 40 дена уж не се извежда. Все пак си има елементарни правила да запазиш малката от вируси. Аз давам малкия на познати (даже с огромно удоволствие, за да си почина малко  Laughing), но не позволявам на момиченцата на братовчедка ми да го целуват по ръчичките.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Спокойно, ще ви мине... Като станат дечурлигата ви на по година, година и нещо... Като започнат да ходят и да лазят... И като започнат да пипат всичко и да слагат всичко в устата си... Просто ще ви мине... В един момент ще свикнете...



П.С. Бе тая тема за тук ли е...? Какво общо има с кърменето...? newsm78

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
П.С. Бе тая тема за тук ли е...? Какво общо има с кърменето...? newsm78[/color]

На пръв поглед няма, но пък основната идея на Lale е да си "татуира" слинга и понеже слингоносачките май са по дифолт и кърмачки може да се намери връзката  Mr. Green

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Майчин инстинкт е Simple Smile
И аз бях така с първото дете. Направо се побърквах, а свекърва ми идваше да помага, пък аз истерясвах.
Върха на дивотията обаче - разхождам бебето и ни среща ромка с маймуна. Естествено се лепват за нас и искат пари. Пари не давам, но на маймуната давам някакъв плод, защото обичам животни. Тук ромката дава команда "Пипни бебето за късмет" и аз  Shocked - така както обичам животни, не давам маймуната да ми пипа бебето... а количката е лятна и висят боси крака...
Маймуната обаче имаше повече акъл от господарката си, или поне по-здрави инстинкти, първо ме погледна в очите, след това - вдигна лапа, но само доближи единия бос крак на Мими, след което бързо се дръпна, явно много добре си знае, че чуждо бебе не се пипа...
С малкия понеже бяхме много по болници и някак претръпнах, от това, че го пипат чужди хора, мислех само да се оправи... иначе котката, която имахме, до 6 месец не смееше да го доближи, минаваше транзит покрай краватчето. Понякога я виждах, че подушва дрешките му, ама ако я заваря в такъв момент, се изпаряваше светкавично. Здрави инстинкти...

Иначе казвам направо да не пипат бебето, примерно "Не обича да го щипят" и тва е.

# 24
  • Мнения: 631
искам да допълня че и аз не съм някоя инквизиторка, и на мен ми става приятно когато хората казват на бебето ми мили думи например
къде са крачетата или колко си пораснал или я да видя кой се крие
той се радва и се смее
..............но не виждам какво общо има това с пипането по лице, ръце и вообще, още по зле целуването, или някакви такива зле разбрани прояви на общителност.................

както вече казах представете си вие да ощипете някоя от тези "общителни" личности  примерно с думите
аууу колко си погрозняла колко си се сбръчкала .....

# 25
  • Мнения: 5 026
 И аз не понасям някой непознат да се лигави на Бужата. Днес е най-пресния пример-вървим си с мъжа ми, бебе ревна, аз го взех да го погушкам и в това време една баба(ама доста баба-около 70 години и видимо ненормална) като се втурна да му духа в лицето!Полудяхме!А мъжът ми се и развика да се маха, че....Отвратително!

# 26
  • Мнения: 147
В София никой не посягаше да пипа без разрешение. ...........

Да бе,вярвам ти......ма знае ли човек-страшилище си ти. Mr. Green

Опитват се да пиПат без да пиТат и още как....големо важно София или друго село е.

[/quote]
Само на деца не давам да го пипат.
[/quote]

Ей за този трик как си успяла да го опазиш детето от дечурлигата,дето моменталически се накачурват върху и около количката докато ”милите им мами” се пра'ат на ударени и се ”разсейват” със сладка приказка коя к'во готвила и к'ъв парФум си купила и в същото време не им пука скъпите им отрочета къде безчинстват и к'ви ги върщат-та ако споделиш опит ще съм ти ужасно благодарна. Щото аз като изляза на разходка, вместо да си почивам и да се кефя,че съм с детето трябва да се бия с подобни екземпляри (беззъби баби,нахални дечурлига с безмозъчни и незаинтересовани майки и т.н) bowuu

# 27
  • Мнения: 169
П.С. Бе тая тема за тук ли е...? Какво общо има с кърменето...? newsm78[/color]

На пръв поглед няма, но пък основната идея на Lale е да си "татуира" слинга и понеже слингоносачките май са по дифолт и кърмачки може да се намери връзката  Mr. Green

Хе хе... такава сложна взаимовръзка изпосталелият ми мозък едва ли може да роди  Mr. Green Но ме изкефи.

А на въпроса: какво общо има? Ми нищо, разбира се  Mr. Green  Просто си се мотаех тук и... тук ми падна крушата (темата)  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 631
децата да права си децата са проблем
излизаме вечер тук на нашата улица и има десетина деца между 2-5г и аз съм единствена с бебе... и съответно те всички се скупчват около количката и започват да не навират в него да пипат количката а той лапа навсякъде ...... освен това много много се радва на децата че му обръщат внимание
аз им казвам няколко пъти де не пипат и те ме научиха и по рядко се накачулват около него, а той пак ги вижда те му говорят и той се кефи
мисля че децата са по разбрани от колкото възрастните в това отношение
а за майките на децата права си, но пак трябва да си настоятелна
кажи не детето хладно и ясно не пипай, така че майка му да те разбере недвусмислено .....

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хе хе... такава сложна взаимовръзка изпосталелият ми мозък едва ли може да роди  Mr. Green Но ме изкефи.

А на въпроса: какво общо има? Ми нищо, разбира се  Mr. Green  Просто си се мотаех тук и... тук ми падна крушата (темата)  Mr. Green

Споко, и аз се напънах да го измисля  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт