ясла и детска градина - технически въпроси

  • 8 417
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 561
Може ли да споделите какво горе долу е нужно като дрешки за яслата ?
Ще ти кажа аз какво купих за 2 деца:
12 долнища на анцуг (клинчета, панталончета) с различна дебелина ( с поли, рокли не им е особено удобно)
12 блузи с дълъг ръкав(или суичери), но тънки не ватирани, че е голяма жега
12 блузи с къс ръкав
10 броя къси гащи ( до / под коляното)
12 комплекта потник и гащи
или
12 бодита (имаха си ги)
20 чифта чорапи
4 лигавника
Смятала съм ги така, че за всяко дете да има по 1 пълен комплект дрехи за 5-те работни дни и 1 резервен. Сега като гледам, май съм се презапасила, защото въртя по 3 детски перални на седмица, но 3-4 комплекта мисля че е разумна бройка. Бройката къс дълъг ръкав /крачол също зависи от сезона.

# 16
# 17
  • София
  • Мнения: 797
 По повод списъка на Биби се зачудих с какви дрехи ги изпращате на ясла/градина? Само с анцунзи ли? А с дънки или панталони(за момче) става ли? Чудя се какви дрехи да купувам и моят син почва от септември ясла. Thinking

# 18
  • Мнения: 7 821
По повод списъка на Биби се зачудих с какви дрехи ги изпращате на ясла/градина? Само с анцунзи ли? А с дънки или панталони(за момче) става ли? Чудя се какви дрехи да купувам и моят син почва от септември ясла. Thinking
Лично аз не харесвам особено много анцузите и моите почти не носят (освен в къщи). Ходят с дънки, джинси (много ги харесвам) и всякакви други панталони. Важното е да са с ластик, без копчета и ципове!
Успех

# 19
  • София
  • Мнения: 6 561
точно заради копчетата и циповете предпочитам така:
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/50.jpg
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/38.jpg
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/31.jpg
http://store1.data.bg/plamicveti/snimki/1g9m/6.jpg

нашите дънки и джинси всичките са или с копчета или с цип, къде ги намирате тези без цип ?

# 20
  • Мнения: 161
Здравейте мами!
Много ви благодаря за темата - и ние ще тръгваме от септември на ясла - тогава Жеско ще е на 1г и 1 месец.
Моето момче ще е най- малкото в групата. Той е оправен - играе с много други деца, ходи, тича, яде всичко....
Имам си обаче една тревога - как ще заспива на обяд. Защото още го кърмя и е свикнал да ми заспива на гърдата - когато е при мен винаги това му е успокояващото средство и приспивателното. Като ме няма (като го дам на баба му) не му липсва кърмата - не плаче и не си търси, но и там заспива с дондуркане (бабата го гушка на колене и лекичко го друска или пък е гушнат на рамото и).  Така и не се научи да заспива сам в креватчето си - като го оставя там веднага усеща, че е затворен и настава голям рев. А освен това вече излиза от креватчето сам (вече е силен и може да прескочи) и ме естрах да го оставя да се дере сам там - да не тупне на пода отвисоското...
Не знам какво да правя и как ще го научат в яслата да заспива сам (иначе режима му е като в яслата - има само едно следобедно спане и си спи хубаво по два часа).
Ако някой има нещо да ми каже - да пише. Всяко мнение ще ми е от помощ.

# 21
  • Мнения: 3 356
И аз имам подобни притеснения.Боби заспива гушнат,или със шише с мляко или със шише с вода.
Много рядко ,след дълго беснеене може да заспи лежейки и гледайки ТВ.
На моя въпрос,какво ще го правим на мама детето,директорката на яслата ми отговори:биба,вода,ако не заспи-рев една седмица и ще се научи. newsm78
Обаче моя е много инатлив и почне ли да реве ,ако нещо не му изнася,трудно го укротявам.Просто не мога да си представя драмата,която ще се разиграва там. newsm78

# 22
  • Мнения: 276
и ние тръгваме от септември, и на мен съня ми е един от най-големите кошмари. Заспива си сама в леглото, но си държим ръцете Hug принцеса! Незнам там кой ще я държи за ръчичка.
Има ли дечица който тръгват в ясла 46 на Свети Наум?

# 23
  • Мнения: 1 455
Izabela и аз като тебе много се притеснявах на яслата как ще заспива малкия,защото съм го приспивала с гушкане 2 години и то бяха големи мъки.Учудването ми дойде,когато на третия ден ми казаха че е заспал сам.Дойде събота и да видиш-казах му да отива да ляга и той с мрънкане си отиде в леглото и заспа.Така пробвах и вечерта и се научи много бързо,както и се оказа че като е сам заспива за 5 мин.,а аз го приспивах поне 30мин.Те просто се копират в яслата и се научават бързо.Успех Peace

# 24
  • Мнения: 844
О, момичета не знам, при нас проблемът е налице. За сега го оставям по 2 часа, през които той реве, та се забравя. Веднъж го заведох сутринта към 8 ч. и до 12 ч. е ревал. Нищичко не е хапнал. Днес го заварих пък мокър, дали му шишето с вода - сигурно за да мирува и да е по-спокоен и го сложили в количката, та като не са го видели много, много какво прави, се е намокрил. Прибрали го горе и видели, че е мокър, но при приобличането- рев и пищене, лелята не може да свари да го преоблече. В това време аз дойдох и драмата приключи. Просто не знам как ще продължава, а преди имахме бавачка, с нея и семейството й беше свикнал и си мислех, че няма да има проблем. За сега обаче проблемът е огромен и не мога да и си представя да го оставя за цял ден. Момичета, помагайте с идеи ккакво да правим??? Praynig

# 25
  • Мнения: 1 455
Ами според мен всичко зависи от лелките,но не се отказвай.Ако има любима играчка му я занеси.На моя приятелка детето така цял месец още като го качи в рейса наставаше голям рев,в яслата блъскаше всички деца тя се беше отчаяла.Та той много обича топки и така малко по малко свикна.Успех но не се отказвай и не показвай че ти е мъчно пред детето. Peace

# 26
  • Мнения: 303
Относно притесненията ви как ще заспиват сами наобяд- те нали затова госпожите преценят кога е готово детето да стои цял ден. Те там се копират, вярно е това. Когато госпожите решат да пробват ще може ли да спи там детето, майката да иде около времето за спане-ако е заспало- ОК, ако не е и плаче- да си го взима още няколко дни наобяд...МАй основното правило е всичко да е постепенно.  newsm78

# 27
  • Мнения: 3 537
На нас ни искат бели кърпички .И то 14 броя.Предполагам да ги бършат с тях като се хранят. newsm78Но от каква материя да ги ушия.На вас искаха ли кърпи?И гребен да имали в шкафчето. Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 6 561
На нас ни искат бели кърпички .И то 14 броя.Предполагам да ги бършат с тях като се хранят. newsm78Но от каква материя да ги ушия.На вас искаха ли кърпи?И гребен да имали в шкафчето. Laughing
Искаха хавлиени от най-малките по 5 броя на дете, ама аз занесох общо 8. Не съм ги шила -купих ги от пазара по 1.50 лв май  newsm78.

# 29
  • Мнения: 3 537
На нас ни искат бели кърпички .И то 14 броя.Предполагам да ги бършат с тях като се хранят. newsm78Но от каква материя да ги ушия.На вас искаха ли кърпи?И гребен да имали в шкафчето. Laughing
Искаха хавлиени от най-малките по 5 броя на дете, ама аз занесох общо 8. Не съм ги шила -купих ги от пазара по 1.50 лв май  newsm78.
А,аз нещо не съм разбрала. newsm78Помислих,че искат кърпи от плат и се чудих за какво са им. EmbarassedДиректорката каза да са с размер 25-30см.

Общи условия

Активация на акаунт