Разреждат ли се космите след продължително епилиране?

  • 5 189
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Разреждат ли се космите след продължително епилиране?

и

Може ли по някакъв начин да се избегне израстването на подкожни косми?

При мен окосмяването на краката е огромен проблем и множе би трябва да прибегна в края на краищата до лазер, или фотоепилация, но тъй като в момента нямам възможност, се опитвам да намеря оптималния алтернативен метод. До сега беше бръснене, но повече не става, защото космите са много дебели и краката ми се разраняват след всяко бръснене. Не мога да чакам космите да израстнат за да стават за кола маска, защото изглеждам по-зле и от мъж. Епилатора успява га ги хване когато са по-малки, но проблемът е, като вземат да растат преди да излязат на повърхността на кожата целите ми крака стават на едни такива грозни подутини, като малки пъпки изглеждат. Освен това не всички косми пробиват кожата и има ужасно много подкожни.  Просто е ужасно! Пробвах и с крем за депилация, но нещо не ми понася - след крема се изривам.

 Имал ли е някой от вас подобен проблем. Всякакви съвети са добре дошли. Проблемът ми не е хормонален, просто години наред *решавам проблема* с бръснача и сега си  *жъна* последствията.

# 1
  • Мнения: 5 577
Разреждат се, да!

Прави го системно, всеки ден. Остави ги да пораснат, като носиш дълги дънки - за около седмица. И после ги изкуби.
Можеш после да намажеш с Необацин (антибиотична пудра). Аз си слагах от нея на триъгълника след колата и много помогна.

Подкожните ще станат все по-малко. Има ги, но са малко. Успех.

# 2
  • Мнения: 5 577
Само в началото ще е толкова зле, първите няколко пъти. После нещата влизат в ритъм.

Крема за депилация не става.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,разреждат се.От 4 години ползвам епилатор и в резултата е,че вече нямам почти никакви косми от глезена до средата на прасеца.И нагоре са разредели.Махам ги и по ръцете-там останаха само отделни косъмчета,няма сравнение с преди.

Подкожните косми постепенно стават все по-малко.И на мен ми излизат тук-там,но не е както в началото.Проблема се оправя с редовно ексфолиране на кожата-или с душ-гелове или с по-нежна пемза.При мен пемзата върши страхотна работа.
Успех Hug.

# 4
  • Мнения: 3 098
Da,разреждат се и то доста.  Peace

# 5
  • Мнения: 483
Разреждат се, да!

Прави го системно, всеки ден. Остави ги да пораснат, като носиш дълги дънки - за около седмица. И после ги изкуби.
Можеш после да намажеш с Необацин (антибиотична пудра). Аз си слагах от нея на триъгълника след колата и много помогна.

Подкожните ще станат все по-малко. Има ги, но са малко. Успех.
това и аз не го знаех, много полезна информация!
Благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз мисля, че от колата се разреждат много повече. С такова впечатление съм останала. Но и от епилатора също. За бръсненето няма смисъл да казвам какъв ужасТ е.

# 7
  • Мнения: 1 986
  И при мен се разредих космите след продължителна епилация,особено пък сега,когато съм бременна Mr. Green

# 8
  • Мнения: 952
При подкожните трябвя много често да се ексфолира кожата може би преди епилация за да илязат подкожните и след епилация също. Много е кофти това защото е напаст голяма която трудно минава #Cussing out Има един лосион на фирма Лед казва се Керапил и го дават точно за израстване на подкожните косми но не знам кви са отзивите от него и има ли ефект Rolling Eyes

# 9
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз използвам новия епилатор на Браун. Много ми се разредиха, като се има впредвид че отпреди съм ги бръснела. А подкожни косми въобще не ми излизат,като че ли поради това че използвам различните представки. Преди години съм ползвала на Филипс и ми излизаха страшно много подкожни,цели рани ми ставаха. Сега с този е върхът.  Peace

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
При мен определено има ефект,но от редовното ходене на кола-маска.Имам епилатор,но за мен е много по-болезнен и бавен метод.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Определено се разреждат!! Аз вече почти нямам под мишниците, от няколко години съм все с епилатор и съм мн доволна!!!  newsm44

# 12
  • Мнения: 221
определено се разреждат, но мен ме мързи много  Wink
но определено има ефект при редовно ползване

# 13
  • Sf
  • Мнения: 808
И при мен се разредиха, дори тези, които останаха са много светли /макар аз по принцип да съм светла/ и едни рехави, слаби Simple Smile Така че не се притеснявай Simple Smile Търпение и постоянство   bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 4 578
И при мен се разредиха. Аз ползвам Филипс от 7 год., но само за краката. Ръце и триъгълник на кола, защото ме е страх от епилатора. Толкова години го ползвам, а още боли Thinking. А подкожните всеки път са по-малко и по-малко. Peace

# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Разреждат се, определено. С подкожните и аз имам проблем. Излизат ми на краката и тук там на подмишниците. Много е гадно.  Cry Confused

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Аз използвам новия епилатор на Браун. Много ми се разредиха, като се има впредвид че отпреди съм ги бръснела. А подкожни косми въобще не ми излизат,като че ли поради това че използвам различните представки. Преди години съм ползвала на Филипс и ми излизаха страшно много подкожни,цели рани ми ставаха. Сега с този е върхът.  Peace
и аз съм с епилатор и съм доволна, боли малко на интимните, но нямам проблеми ве4е с подкожните и правенето на циреи.

# 17
  • Мнения: 569
И аз съм била така, но за съвсем кратък период, просто имай търпение и прекрати незабавно бръсненето. Ползвай само епилатор или кола маска, след 2 процедури ще видиш ефект.

# 18
  • Мнения: 8 917
По-скоро изтъняват Peace

# 19
  • Мнения: 176
След като има проблем с разраняване на кожата и подкожни косъмчета, защо не се консултираш и с козметик как да процедирате ? Сама би могла да си направиш поразии ?
А и след като дълго време си се бръснала и косъмчетата те са вече "добре отгледани", вероятността да изпиташ болка е доста по-голяма...Защо трябва да си причиняваш това, а не да отидеш при специалист  newsm78

# 20
# 21
  • Мнения: 5 539
А пък при мен не се разреждат Close Просто растат на реколти. Ако ги оставя 1 месец, ще заприличам на Мата Космата Twisted Evil

# 22
  • Мнения: 5 577
А пък при мен не се разреждат Close Просто растат на реколти. Ако ги оставя 1 месец, ще заприличам на Мата Космата Twisted Evil

Не е така - ти просто си забравила как е изглеждало в началото.  Laughing

# 23
  • Мнения: 5 622
А пък при мен не се разреждат Close Просто растат на реколти. Ако ги оставя 1 месец, ще заприличам на Мата Космата Twisted Evil

Косматите жени били страстни казват. УСпокоявай се с това  Crazy

# 24
  • Мнения: 356
           Не само се разреждат, но и изтъняват. Flutter

# 25
  • Мнения: 1 153
Да намаляват и изтъняват

# 26
  • Мнения: 60
Ако не се разреждат,то поне са по -тънички

# 27
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
За изтъняване незнам,но определено се разреждат.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не знам колко се разреждат, надявам се доста, но аз съм много горда от себе си за вчерашната малка битка в живота ми. Успях да се навия и ходих на кола на триъгълника. За повечето от вас може би е естествено и нещо обикновено, но за мен си е постижение. Та след това, което сте  изписали, се надявам наистина да се разреждат и леко да ми минават процедурите.
А в борбата с подкожните гадове-УСПЕХ!

# 29
  • Мнения: 6 624
моите се разредиха

# 30
  • Мнения: 266
Определено се разреждат. Simple Smile До коляното вече почти нямам.
А и другото, че при редовно епилиране, явно коренчетата са много слаби и няма никаква болка.

# 31
  • Мнения: 493
Разреждат се и стават по-тънки,но на мен от последната кола ми излязаха доста подкожни,и взех да ги бръсна до колената за да се пооправя малко,и веднага ми станаха гъсти,какато преди.сматам към края на лятото да почна пак с кола-маската.

# 32
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Не знам колко се разреждат, надявам се доста, но аз съм много горда от себе си за вчерашната малка битка в живота ми. Успях да се навия и ходих на кола на триъгълника. За повечето от вас може би е естествено и нещо обикновено, но за мен си е постижение. Та след това, което сте  изписали, се надявам наистина да се разреждат и леко да ми минават процедурите.
А в борбата с подкожните гадове-УСПЕХ!
Браво, че си се навила. Аз още не смея. Страх ме е, че ще боли, а не трая на болка и затова си действам с бръснача.

# 33
  • Мнения: 693
Разреждат се но много бавно аз вече поне 10 години съм почти само на епилатор и виждам разликата - че вече са понамаляли и все още понякога имам подкожно растящи но все по рядко отначало са доста но намаляват значително до 1 година - подкожните. Съветвам те много дорбе да ексфолираш кожата - отстраняване на мъртвите повърхностни клетки и да я подхранваш добре след всяко епилиране и по-добре се откажи от бръснача дано проблема ти с подкожните скоро намалее бъди постоянна и упорита хубавите неща стават бавно успех е ако можеш да си позволиш лазер още по-добре но имай предвид че се правят няколко процедури и след това не трябва да се излагаш на слънце известно време

# 34
  • Мнения: 105
Разреждат се, но използвам само кола маска.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 079
Не съм забелязала да се разреждат - ползвам епилатор от 3 години и ефекта е максимум една седмица, особено по време на и след бременността много бързо космясвам  Mr. Green , ставам на орангутан  hahaha и само си бръмча с епилатора по цял ден... ooooh!

# 36
  • Мнения: 1 540
Не знам колко се разреждат, надявам се доста, но аз съм много горда от себе си за вчерашната малка битка в живота ми. Успях да се навия и ходих на кола на триъгълника. За повечето от вас може би е естествено и нещо обикновено, но за мен си е постижение. Та след това, което сте  изписали, се надявам наистина да се разреждат и леко да ми минават процедурите.
А в борбата с подкожните гадове-УСПЕХ!
Браво, че си се навила. Аз още не смея. Страх ме е, че ще боли, а не трая на болка и затова си действам с бръснача.

Направи си кола маска, болката минава бързо, но после ще се радваш на гладки части. Най-ми е досадно лятото като трябва едва ли не всеки ден да "подкастрям", че да съм ок за плаж!

# 37
ей определено се разреждат и изтъняват, въобще не може да се сравни с началото , аз си действам с епилатора ръцете , краката а вчера и корема:)

# 38
  • Мнения: 2 952
да, разреждат се ......след  време обаче , не след 3 епилирания ...пък и няма да чакаш да поникнат всичките та тогава с епилатора .....прави ги по-често...хем по-малко боли........

# 39
  • Мнения: 4 978
Искрено завиждам на всички, при които има ефект на разреждане.
Аз ползвам епилатор повече от 10 години и не мога да се похваля с такъв ефект.

# 40
  • Мнения: 54
рАЗрЕЖДАТ СЕ И  ТО ДОСТА И ИЗТАНЯВАТ СЪЩО

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Da,разреждат се и то доста.  Peace

# 42
  • Мнения: 3 456
Не само се разреждан, но и стават по-тънки, така че не се колебай, но бъди редовна, а не един път с епилатор един път с бръснача, защото си нямала достатъчно време например.

# 43
  • Мнения: 70
РАЗРЕЖДАТ СЕ И СТАВАТ ПО-ТЪНКИ

# 44
  • София
  • Мнения: 3 271
Да - смятам, че се разреждат - аз имам вече петна по краката които са по - плешиви, растат ми по- малко косми там.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Да, разреждат се и като че ли растат по-бавно...

# 46
  • Мнения: 4 621
Да, разреждат се и като че ли растат по-бавно...
И аз имам такива наблюдения  newsm78

# 47
  • Мнения: 361
Не само се разреждан, но и стават по-тънки, така че не се колебай, но бъди редовна, а не един път с епилатор един път с бръснача, защото си нямала достатъчно време например.
Peace

# 48
Ами аз ползвам от година епилатор, преди това ги бръснех, още не забелязвам бог зне какъв ефект, но са поизтънели, а това ми съзадава проблеми защото явно лесно се късат и епилатора не ги маха от корен. Та затова дали ще помогне ексфолияция и да се поотворят порите та да излизат по-лесно?

# 49
  • Мнения: 152
Гарантирано smile3521

Общи условия

Активация на акаунт