Нашите кухни - 82

  • 50 902
  • 885
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 41 203
Ако се поръчват онлайн от Техномикс, може ли да се иска отстъпка или трябва във физически магазин?

Мисля, че не. Няма такова поле във формата, а и трябва да отидеш да се попазариш малко.

# 106
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Някой ако иска отстъпка за нещо да ми пише, който желае.

# 107
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 752
Препоръчайте марка уреди за вграждане - фурна, плот, съдомиялня. Бях се спряла на Уърпуул 6то чувство. Сториха ми се съотношение цена-качество добре. Но после прочетох кофти мнения за съдомиялнята и сякаш се отказах. Всъщност не държа да са една марка.  Тя няма да се вижда. Фурната с пиролиза има ли някой впечатление? На Уърпуу имам предвид.
Иначе да се похваля, че проектът е готов. Скоро трябва да влезе в изпълнение. Вратичките ще са по долния модел, плотът ще е от дърво дъб, в крайна сметка. Гърбът - плочки. Ще има 2 шкафчета със стъкла, а от двата края ще има орнаменти. Отгоре и отдолу на горния ред ще има первази.

# 108
  • Мнения: 41 203
Моите фурна и плот са Уърлпуул и съм доволна - и от дизайна, и от представянето им, и от цената, и от гаранцията (взех ги с 5 години). Не съм ползвала пиролизата и не знам как е. Но не съм и кой знае каква готвачка и рядко ползвам специалните функции на фурната.
Миялната ми препоръчаха обаче да е Бош.

# 109
  • Мнения: 798
Здравейте, избрали сме фирма за изработване на кухнята ни и хората фойдоха мериха и направихме разпределението за вградените уреди. Проблем ми е и го мисля...фурната ни ще е поставена в ъгъла като ще е залепена за стената(там само пасва), като ще има гръб от едната страна и гърба на фурната и плота. Чудя се само надолу по стената дали не е нужно да има нещо, че сме с бяла боя и като птварям и затварям фурната дали няма да се замързи стената. Видях подобни идеи с гръб до долу, ама пък гърба който поръчахме е с хпризонтални шарки и не знам ще пастне ли. Изобщо става ли така или има други варианти? Или няма да се замърси стената 😃

# 110
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
То проблема няма да е фурната ако отгоре е котлона (ако съм разбрал правилно).

# 111
  • Мнения: 798
Да отгоре е плота.

# 112
  • Мнения: 55
Помислете да промените разположението на уредите. Плот с котлони и фурна в ъгъла изобщо няма да е практично и със сигурност ще се цапа стената.

# 113
  • Мнения: 1 482
След седмица ще ми монтират къхнята, почти всичко обмислихме само не може да решим какво да правим с  гърба на кухнята. Гърбът ще е плочки/30*60/и е съставена от малки плочки, затова се получава релеф и се чудим какво да сложим между плочките и плота....да се фугира или да се слага лайсна. Само че прочката е релефна и лайсата няма да може да уплътни. Моля за съвет.

# 114
  • Раковски
  • Мнения: 2 171

В случая стената ще е цялата в пръски от олиото при пържене. Каква марка е плота/гърба?

preci, махнете водобранната лайстна, уплътнете с лепило. Всъщност как ще се прави кухнята, първо долния ред и после плочките или друг начин?

# 115
  • Мнения: 798
Гръб ще има по цялата стена, включително и на другата. Ето на този сме се спрели http://salex.bg/plot-4100-600-39mm-mramor-laurent-glanc-n-c172bg-getalit-24134/ - плот и гръб. Не ме притеснява олио от пържене, ще има гръб горе, ами долу като се отваря фурната и е до стената, която ще е само боядисана, дали няма да пожълтее. Дали обясних добре? Ще приложа примерна снимка със същия гръб и разположение на фурната   https://m.facebook.com/mebelibalchik/photos/a.53839850659 … e=3&source=43
Няма как да разместваме уредите, мъжът ми е пробил дупката за абсорбатора, както и съдомиялната си има определено място.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 16:41 от I*Belive*in*Angels

# 116
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Аз съм имала фурна (само фурна), монтирана непосредствено до стена. Единственото разстояние между нея и стената беше страницата на шкафа, в който фурната беше вградена.
Ползвах фурната, при това интензивно, около 3 - 4 години, като стената беше бяла. Нямах проблеми с изменения в цвета.
Предполагам, че качеството/видът на боята също е от значение.

# 117
  • Мнения: 1 482
Първо монтираме долният ред шкафове, след това се лепят плочките и след това се слагат горните шкафове.

# 118
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
Гръб ще има по цялата стена, включително и на другата. Ето на този сме се спрели http://salex.bg/plot-4100-600-39mm-mramor-laurent-glanc-n-c172bg-getalit-24134/ - плот и гръб. Не ме притеснява олио от пържене, ще има гръб горе, ами долу като се отваря фурната и е до стената, която ще е само боядисана, дали няма да пожълтее. Дали обясних добре? Ще приложа примерна снимка със същия гръб и разположение на фурната  https://m.facebook.com/mebelibalchik/photos/a.538398506593 … e=3&source=43
Няма как да разместваме уредите, мъжът ми е пробил дупката за абсорбатора, както и съдомиялната си има определено място.

В нас фурната е на подобно място, самата фурна не е проблем, проблем е пърженето, стената на около метър до котлоните още от началото се наклепа с пръски. Моята идея е ако не е закупен гърба и ви е нужен в повече количество да направите следното: значи, гърбовете се ба салекс (става дума за геталит) идват в магазина на размер 4100/1300 и в склада ги режат по дължина, ако ви е нужно да се закупят два гърба (или един двоен) купете го цял и го отрежете така, че да стигне до пода и да настърча. Като това на снимката, но тук е обърната посоката на декора заради размера на материала.



preci, като ви редят плочиките да оставят 2 мм фуга от плота и после пълнете с лепило, но да е внимателно че да не се изцапа плота. В този случай водобранната лайстна не ви е нужна.

# 119
  • Мнения: X
Това с лепенето на плочки преди горния ред шкафове е най-голямата глупост, която се опитваха да ми пробутат в няколко фирми за кухни. Поне лесно отсях калпавите. Ето, че можело с предварително налепени плочки :


Общи условия

Активация на акаунт