Нашите кухни - 82

  • 50 846
  • 885
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 208
Здравейте,
Планирам бъдещата кухня и съм със смесени чувства относно микровълновата фурна. Бихте ли я заменили с подгряващо чекмедже и някой използва ли изобщо такова?
Наличието на микровълнова е основно заради бързото и лесно притопляне на храна от децата.
По въпроса с котлоните след едногодишно ползване на двойка котлони, в новата кухня ще са твърдо тройка или четворка, основно заради невъзможнодта да се сложат два съда с една големина едновременно.

# 226
  • Sofia
  • Мнения: 6 925
Чекмеджето не замества микровълновата. Чекмеджето държи храната топла.Не можеш да приготвиш храна на него/както можеш на микровълновата/.Аз мислех да взимам, но се отказах .Не ми стигна място и трябваше да се лиша от шкаф,а в същото време спестих около 1000лв/ поне толкова беше за моя модел фурна/

# 227
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Никога не сме ползвали микровълнова. Вероятно има и своите плюсове, но явно можем и без нея. Не планувам и в новата кухня да имаме.

# 228
  • при моите любими
  • Мнения: 2 535
Някой правил ли е гръб от стъклокерамична мозайка? Да ме насочи към магазин или вносител. Четох че има самозалепваща се? Няма ли риск да се отлепи ? Изобщо всеки, който има информация и може да я сподели, ще съм благодарна.

# 229
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Welt, супер с конвертомат! След като наготвиш, го пускаш на воден режим и той сам се измива както никой друг не може да направи това. Kiss

------------
И аз никога не съм имала микровълнова.

# 230
  • Мнения: 1 037
А аз за претопляне използвам мини фурничка от която съм много, много доволна. Става и за сандвичи и даже за приготвяне на много малко количество ястия, за пици и банички.  От когато я имам микровълновата е на тавана.

# 231
  • Мнения: 5 301
И тази четворка ми харесва. Коя е марката, според вас DAGLIG?
https://www.ikea.bg/products/kitchen-worktops/kitchen-appliances … m-cherno/70222818

# 232
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Тази Икеа...вечно измислят едни странни имена Simple Smile
Явно така се казват котлоните, Валетке.
Означава „всекидневно, ежедневно“, нещо от този род.
Не открих кой им ги произвежда.

# 233
  • Мнения: 5 301
Благодаря, Нелка! Сигурно съм луда (а и исках с три котлона), но имах едни точки да обменям и си поръчах Daglig.

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Един силно дилетантски въпрос Simple Smile могат ли да бъдат използвани плочи гранитогрес в по-голям формат за гръб на кухня и виждате ли проблеми, рискове и недостатъци, които могат да се появят във връзка с това?

# 235
  • Мнения: 41 019
Един силно дилетантски въпрос Simple Smile могат ли да бъдат използвани плочи гранитогрес в по-голям формат за гръб на кухня и виждате ли проблеми, рискове и недостатъци, които могат да се появят във връзка с това?

Никакви, освен малко фуги. Гранитогресът е възможно най-добрият материал за кухня. Гранитът е порест и му стават петна, на гранитогреса не. Техническият камък не търпи горещо и основи, гранотогресът нехае за тези неща. А ако е и фулбоди, даже се и драска по-трудно.

# 236
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 034
Аз съм с плочки гранитогрес за гръб, пИрфектни са ми. И много лесно се поддържат.

# 237
  • Мнения: 9 807
Широкоформатни плочки за гръб на кухня е перфектно, според мен. Дизайни всякакви, особено от големите плочи има страааХотни, на съответната цена, естествено. Здраво, чисти се лесно, няма много фуги.
Единствен проблем - да си намериш добър майстор за монтаж. Ще трябва да дупчи плочата за контактите, затова трябва да е добър и смел. Защото една грешка и цяла плоча на УАУ цена отива на кино. И свързаният с това проблем - цената за поставянето. Чела съм, че за плочки над 60/60 майсторите искали по-скъпо. А тези широкоформатните са 120/60, 180/60 и т.н.
Е, и качването до апартамента си е предизвикателство, трябва да се внимава много.
Но иначе идеята е супер.

# 238
  • Мнения: 41 019
Широкоформатни плочки за гръб на кухня е перфектно, според мен. Дизайни всякакви, особено от големите плочи има страааХотни, на съответната цена, естествено. Здраво, чисти се лесно, няма много фуги.
Единствен проблем - да си намериш добър майстор за монтаж. Ще трябва да дупчи плочата за контактите, затова трябва да е добър и смел. Защото една грешка и цяла плоча на УАУ цена отива на кино. И свързаният с това проблем - цената за поставянето. Чела съм, че за плочки над 60/60 майсторите искали по-скъпо. А тези широкоформатните са 120/60, 180/60 и т.н.
Е, и качването до апартамента си е предизвикателство, трябва да се внимава много.
Но иначе идеята е супер.

Колкото и да е "уау" цената не е нещо несъизмеримо с техническия камък.  Качването пак не е по-различно от гръб от технически камък, даже е по-лесно, защото гърбът от камък може да е и 2 или 3 метра на 60 см. Дупченето е трудно, но не толкова опасно, защото гранитогресът е здрав. Искат се само диамантени инструменти. Да не говорим, че има и гранитогрес на големи плочи (като камъка) с дебелина 3 мм или 6 мм. Абе, само плюсове има и се чудя защо не е водещата технология.

Последна редакция: пн, 20 апр 2020, 16:57 от Черна станция

# 239
  • Мнения: 9 807
ЧС, предполагам, че и майсторите знаят с какви инструменти се дупчи гранитогрес, даже и аз съм чувала.
Въпросът е, че ако счупи/пукне широкоформатна плоча с цена 120 лв. на квадрат, това е почти цял нов квадрат да се купува. Не е една плочка, за която има резерв купен така или иначе. Широкоформатните не купуваш цял квадрат или два за резерва.
Именно и затова съм чувала, че не всеки майстор-плочкаджия се навива да работи такива плочи.

Общи условия

Активация на акаунт