Нашите кухни - 82

  • 50 789
  • 885
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 616
Не те разбирам какво искаш. Готви си на каквото пространство можеш и имаш възможност. Не ти преча. Аз подкрепих авторката и казах какво е за мен кухнята и колко е важна тя. А пък готварската печка е сърцето на кухнята за мен и за това компромиси не бих правила дори и да беше малко мястото. Очевидно и авторката го е разбрала жената и сега търси как да оправи нещата. Пожелавам успех!

# 211
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Почна се пак с двойката и четворката. Всеки да прави каквото му се иска, има избор и всеки сам да взима решението.

# 212
  • Мнения: X
И аз това казвам. Само моля да не си въобразяват някои, че съм избрала двойката, защото не готвя козунаци (нула връзка с котлоните) или нямам място. Напротив, готвя много и имам самостоятелна, голяма кухня с трапезария. Осъзнат и безкомпромисен изобор, просто нямам нужда от поставка за тенджери и не готвя за цяла седмица едновременно.

# 213
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Аха, значи тези с четворките готвят за седмица напред. Сега така излезна, тцтц Stuck Out Tongue Winking Eye
Дишайте дълбоко и стига сте задълбавали.  Кой както му е удобно.

# 214
  • Мнения: 2 438
По-важно е в кухнята да има две фурни, не 2 или 4 котлона. Личен опит.

# 215
  • Мнения: X
Аха, значи тези с четворките готвят за седмица напред. Сега така излезна, тцтц Stuck Out Tongue Winking Eye
Дишайте дълбоко и стига сте задълбавали.  Кой както му е удобно.
Питах за какво се използват, ама отговор не получих. Пък ми е бедно въображението и само това ми хрумна.

За фурните съм съгласна, рязко ми залипсва втора в това извънредно положение!

# 216
  • Мнения: 40 892
Ох, баба знае 2 и 4, както се казва Grinning
Кой както е свикнал, това и му е удобно. Аз също не мога да си представя двойка, ама не мога да си представя и две фурни. Никога, ама никога не ми се е случвало да ми трябват, ама иначе уж фурната ми можела да готви две неща едновременно.

# 217
  • Мнения: 6 873
О, аз бих си сложила две фурни. Дано някой ден да имам такава голяма кухня и да мога да си го позволя.

# 218
  • Мнения: X
И на мен досега не са ми трябвали две фурни, ама с това дремане вкъщи и мъжът ми почна да готви, жива да не бях, и почнахме да се бутаме пред фурната, и да се изчакваме.

# 219
  • Мнения: 39 317
Я, си седни на двана и го остави да се вихри на спокойствие.

# 220
  • Мнения: 9 777
Лейди, не го жали и не го оставяй след края на ограниченията да се върне към старите навици! Тъкмо ще разбере и на практика какво и как е добре да има в кухнята - шкафове, подредба, и т.н. Да не си мисли, че това или онова са женски прищевки, дори и да не го казва.

# 221
  • София
  • Мнения: 8 561
Аз да кажа защо сменихме двойка котлони с четворка: готвим доста, обичаме да ядем топло ядене и заедно, имахме място Simple Smile До скоро бяхме с двойка котлони и не стигаха - ММ готви често месо в тиган на единия котлон,  едновременно с това пържи картофи на другия. Ако искам да си направя една супа примерно,  за мен не остава какво да ползвам (или ми изстива моето докато той си приготви неговото ядене). Сега сме екстра, но ако сме обективни - четирите едновременно не сме пускали никога.

# 222
  • Мнения: 5 289
Аз след четворка много искам тройка - с малък, среден и голям трансформиращ се котлон.

# 223
  • Norge
  • Мнения: 2 311
…..
Питах за какво се използват, ама отговор не получих. …..


Лейди, при мен понякога се случва да не ми стигат четири, макар и рядко.
На единия котлон - примерно грил-тиган.
На другия - пържен лук, гъби или друга подобна гарнитура.
На третия - варена гарнитура, евентуално отделно картофи.
На четвъртия - сос за ястието.

Ползвала съм и кухня с две фурни; удобно е, макар да планирам така, че да се справям и с една, с каквато съм  обикновено.

# 224
  • Мнения: 6 873
Аз не знам вече в коя тема писах за котлони, но си казах за яйцата Бенедикт.
Първи котлон - касерола за поширани яйца
Втори котлон - голям тиган за английските мъфини
Трети котлон - сос Холандез
Четвърти котлон - запичане на бекона
Днес:
Първи котлон - тиган за стек
Втори котлон - касерола с картофи за пюре
Трети котлон - сос
И ми е по-симетрично, което също ми е важно.
Утре искам да пека месо, дроб сарма и питка. Дайте ми повечко фурни, моля ви се. Joy
Скъпият предложи в мечтаната кухня да си сложим конвектомат. Joy

Общи условия

Активация на акаунт