Нашите кухни - 82

  • 50 808
  • 885
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 9 787
Ха, сравнението между снимката на реален контакт и пуснатите от ЧС ми дават още една подсказка - дупките на контактите да не са вертикално, а хоризонтално. В противен случай 2 90-градусови щепсела не могат да се ръгнат един до друг и на практика 2-ката е единица. Иначе трябва да сменяш щепселите на уредите.

# 496
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
Има и 45 градусови
За мен не са с предимство,защото са капсуловани ерго сглобени някъде от някой  ерго, нямам контрол над монтирането им...но,са вариант

# 497
  • София
  • Мнения: 4 668
Глупости! Сега не искам да снимам цялата кухня, че е натурена.
Но при 4 метра дължина, тия контакти са разположени в най-глухото възможно място. Зад кафемашината и бидона с минерална вода, на напречната стеничка, възможно най в дъното.
Контакти на цялото си 4 метра лице на кухнята, нямам нито 1.
Колко да прилича на работно помещение?

Ч.С., сама каза, това са 4 дупки и конзоли. Моите са 2.
Не мисля, че има някаква значима разлика.

# 498
  • Мнения: 1 208
Да наясно съм с подготовката. Инсталацията ще е изгражда наново. Гърбът ще е технически камък. Може би ще ги разделя на три двойки.

# 499
  • Мнения: 40 913
Да наясно съм с подготовката. Инсталацията ще е изгражда наново. Гърбът ще е технически камък. Може би ще ги разделя на три двойки.

И добре ще направиш, три единични отвора се дупчат много по-лесно в камъка от няколко съседни такива.

Цитат
Ч.С., сама каза, това са 4 дупки и конзоли. Моите са 2.
Не мисля, че има някаква значима разлика.

Явно всеки вижда различно, а и според професията и опита си. За мен това си е кръпка и ще ми боде очите.

# 500
  • Мнения: 85
Привет, търся мнения за уреди за вграждане пирамис, фирмата която ще ми прави кухнята работи с тях. Има ли някой опит с тях? Благодаря

# 501
  • Мнения: 417

Здравейте, това е кухнята ми ,но имам нужда от съвет,майстора е забравил да ми сложи лед осветление на шкафа над мивката ,имам ток изкаран в шкафчето точно над мивката (те са разделени четири врати четири шкафа) но ще прокарам кабела в най левия ъгъл ,искам да питам от къде да си закупя комплект лед лента сензор ключ и т.н ,и ако може и малко акъли за естетично запълване на празното пространство до тавана ,може би изкуствени цветя тип алое в саксия от икеа ? Благодаря предварително

# 502
  • софия
  • Мнения: 25 459

Здравейте, това е кухнята ми ,но имам нужда от съвет,майстора е забравил да ми сложи лед осветление на шкафа над мивката ,имам ток изкаран в шкафчето точно над мивката (те са разделени четири врати четири шкафа) но ще прокарам кабела в най левия ъгъл ,искам да питам от къде да си закупя комплект лед лента сензор ключ и т.н ,и ако може и малко акъли за естетично запълване на празното пространство до тавана ,може би изкуствени цветя тип алое в саксия от икеа ? Благодаря предварително
Каквото и да се накачи върху шкаф, за мен, е неестетично. Изкуствени цветя също не харесвам, въпреки че имам 2 малки в банята. Ако наистина трябва нещо да сложа, бих сложила кош - изчистен цвят и форма.
https://www.ikea.bg/products/small-storage-organisers/storage-bo … bas-kosh/60400298
https://www.ikea.bg/products/small-storage-organisers/storage-bo … ka-treva/20110540
https://jysk.bg/skhranenie/koshnici/pleteni-koshnici-i-dr-0/kosh … n-sh25xd30xv22-sm
https://jysk.bg/skhranenie/koshnici/pleteni-koshnici-i-dr/koshni … 24xv12-sm-natural
По-добре без нищо. Изкуствените цвета за запълване на място, за мен, са като листо салата за украса на чиния - соц, безполезни и не носят естетика.

Майсторът не е предвидил ключ за осветлението ли? Питам, защото при нас също беше заложено лед, не сложихме такова, монтирахме спотове от Икеа, но имахме ключ и кабел в шкафа.

Последна редакция: вт, 19 май 2020, 13:16 от zvаnchе

# 503
  • София
  • Мнения: 4 668
,искам да питам от къде да си закупя комплект лед лента сензор ключ и т.н ,и ако може и малко акъли за естетично запълване на празното пространство до тавана ,може би изкуствени цветя тип алое в саксия от икеа ? Благодаря предварително
Балкан юг имат много евтини алуминиеви профили за лента. Имат за вграждане в пдч, имат и външни.
Отскоро гледам, че имат и ленти, трансформатори и сензорни бутончета.
Ще ти трябва място, обаче къде да разположиш трансформатора. Лентите са 12в. (повечето).
Лентите и трафовете на Балкан Юг не знам колко са добри. Но за профилите са евтини и хубави. Бутончетата са стандартни.
Аз си купувах лед ленти от разни магазинчета на Хр. Ботев например.
Като гледах най-мощните възможни.

От практикер или бриколаж можеш да си купиш пура. Което е компромисен и доста по-евтин вариант, и отпдада нуждата от майстор, да се монтира.

Отгоре бих монтирал цяла плоскост, която се отваря като барче с някакви панти.
Единият вариант, за който на прима виста се сещам, да се монтира и малка плоскост, на напречната стеничка, за която да може да се захване механизмът за отваряне.
А пантите ще могат да се захванат по протежението на тавана на горните шкафчета.
Може да е същия цвят, може да е в цвета на гърба.

Една вратичка също можете да си сложите и на пералнята, захваната за съседното шкафче.

Последна редакция: вт, 19 май 2020, 12:55 от Танграта

# 504
  • Мнения: 5 289
Моля за съвет. В кухнята ВиК тръби са изведени на стената. Съответно шкафове трябва да се изнесат напред и да се сложи по-широк плот. По този начин те ще са изместени спрямо горните шкафове и абсорбатор. И ефективността на последния ще е под въпрос. Някой да се е сблъсквал с този проблем? Горните шкафове дали да не се направят по-дълбоки?

# 505
  • Мнения: 39 330
Гигова, може ли да споделиш дали лесно слагаш прах за пране и омекотиел в отделенията на пералнята?
Пространството над горните шкафове е красиво както е в момента. Всичко друго би го развалило.

# 506
# 507
  • Мнения: 40 913
Моля за съвет. В кухнята ВиК тръби са изведени на стената. Съответно шкафове трябва да се изнесат напред и да се сложи по-широк плот. По този начин те ще са изместени спрямо горните шкафове и абсорбатор. И ефективността на последния ще е под въпрос. Някой да се е сблъсквал с този проблем? Горните шкафове дали да не се направят по-дълбоки?

Долните шкафове винаги са изнесени напред за да не си удряш главата при работа на плота. В този смисъл няма никакъв проблем долните да са по-широки, а горните както искаш - може да са стандартни (не, че има стандарт), а може и те да са по-дълбоки и да гониш само разликата да е стандартната. За абсорбатора няколко сантима не са нищо, но и няма проблем плотът да не е на 5 , а на 10 см от ръба. Изобщо единственият ти проблем е да намериш широк плот.

# 508
  • Мнения: 5 289
  Черна станция, много благодаря! Ако успея да преборя икейската програма, ще имам още една питанка относно ергономия в кухнята.

# 509
  • София
  • Мнения: 360
Здравейте! Четох и се мотах мислейки, че имам още месец, но се оказаха 2 (!)дни. И така моля за помощ: кухня 300-310см. В ъгъла хладилник и вдигната фурна и след тях мивка с миялна(45см), двойка газов плот и шкаф за бутилката. Това измислих и драсна набързо, но нещо не ми харесва. Ще се монтира в общо  помещение с дневна около 27кв. Хлад. и фурната се падат дад вратата към коридора, там е и най- високата маст на помещението. Таванът е скатен. Ако ги разместя мивката ще отиде в средата на стаята, което пак не става според мен.
 Приемам идеи всякакви, блокирах!

Последна редакция: вт, 19 май 2020, 17:05 от mariyka

Общи условия

Активация на акаунт