Нашите кухни - 82

  • 50 788
  • 885
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 9 777
Габриела, аз разбрах, че подът ви е в този светъл дъб, затова гледах за плот и гръб да се върже хем с пода (светъл дъб), хем с бадема на вратичките.
Моите лични предпочитания са към някакъв сив бетон/камък като шарка, за да не станат много нюанси и шарки на дървесното - за под, за гръб, за плот. Но това е личен вкус, бъди по-смела и си избери това, което ти харесва на теб!

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Аз не бих си причинила гланц, като се знам каква съм, по цял ден ще го полирам, за да няма и следичка от докосване...
ух, мани-мани Head Band  Ако мога още сега ще си сменя вратичките на кухнята. Кажи с какво да чистя, ако знаеш... Simple Smile

# 632
  • Мнения: 6 298
Благодаря, Мандаринка за мнението. Прикачвам снимки и на светлия дъб (може би ще се спра на нещо такова), ще добавя и другите, които гледах. Имам и още един въпрос - той е свързан с гланцираните плоскости, гледах, че разликата в цената е доста по-голяма горе-долу тройна, но изглежда доста по-добре, според вас заслужава ли си, или няма смисъл, понеже сме и с малко по-ограничен бюджет?



На мен това от последната комбинация най-много ми хареса. С дъба се губи.

# 633
  • Варна
  • Мнения: 7 505
ух, мани-мани Head Band  Ако мога още сега ще си сменя вратичките на кухнята. Кажи с какво да чистя, ако знаеш... Simple Smile

Със спирт. Препарат за стъкло. Вземете от гюдериите за коли - в Практиер има за 4 лева. Лъскат всичко идеално.
Дезинфектантите, които сега пуснаха заради вируса вършат чудна работа. Даже и тия гелчета за ръце. Също и стъклени повърхности чистят идеално.

# 634
  • Мнения: 255
Благодаря ви момичета! Утре пак ще отида и ще пиша какво съм избрала Simple Smile

# 635
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Гланца не го чистете с препарат който съдържа алкохол, може да навреди покритието (пиша за вратички). В салекс има препарат за гланц, също така в роси, балкан юг има един евтин продукт за почистване на гланц.

# 636
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Може да навреди , ако гланца е некачествен.  Да уточня ,че не е въпроса да излееш спирта  директно върху повърхността. Слага се на кърпата и леко се забърсва. Без да се държи кърпата върху повърхността за дълго време. Петната остават от човешката кожа, защото има естествена мазнина. Отделно, ако се ползват кремове е по-омазнена. После там се събира прах и така петното седи. Няма по-добро средство за почистване на мазни петна от алкохол.  
Няма добър препарат против петна без алкохол в него. В геловете има етанол около 60%. Гела също се слага първо на кърпата, освен ако не е стъклена повърхност. Тогава може директно на нея.
На моя гланц нищо му няма, освен ,че е почистен идеално и без петна. Както и хладилника и стъклените и огледални повърхности.
Винаги може да се пробва на скришно ъгълче.
Всеки си преценява дали да го ползва или не. Риск винаги има.

# 637
  • Мнения: 9 777
Мазното с киселина (оцет) също се бърше, ДМ имат един препарат с оцет, но пък си има лек мирис на киселко, въпреки ароматизантите.
Не съм го пробвала върху гланцови шкафове, но върху плочки/стъкло върши добра работа. А и след боядисване и ремонт, за първо и второ измиване на прах от гипс, шпакловки и т.н., които са варовикови.

# 638
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Кърпите от Лидл са супер

# 639
  • Мнения: 2 895
Аз пък повече не бих си направила матова кухня, от както съм с гланц се родих, толкова лесно се почиства и с кърпите показани от Дорис, и с универсалните кърпи за почистване от DM, и с препарат за стъкла Clin. Gabriela една кухня в гамата, която си харесала
https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/project_modules/max_1200/fd02b … 577a84b6da025.jpg
https://mir-s3-cdn-cf.behance.net/project_modules/max_1200/e66ba … 577a84b6d9994.jpg

# 640
  • Мнения: 1 889
Аз не бих си причинила гланц, като се знам каква съм, по цял ден ще го полирам, за да няма и следичка от докосване...
ух, мани-мани Head Band  Ако мога още сега ще си сменя вратичките на кухнята. Кажи с какво да чистя, ако знаеш... Simple Smile
В препарат за стъкло сипвам малко амоняк. Продава се в аптеките в шишенце от 50 мл. За 500 мл. препарат, 25 мл. амоняк. Испанките чистят само с амоняк и вода. Особено ефикасен е за мазни петна. И до сега никаква повърхност не съм съсипала.

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
И аз с унив.кърпи я чистих, ама посл.път така се замаза, че няма оправяне. Утре ще пробвам с вашите съвети. Мерси!

Тая показаната кухня е супер...ама май никой не готви в нея Wink

# 642
  • Мнения: 255
Здравейте отново, днес поръчах плота в цвят платиниум - сив. Надявам се да се получи добре. Когато е готова, ще прикача снимки! Отново ви благодаря.

# 643
  • SF
  • Мнения: 21 167
Браво! Точно се наканих да ти пиша за сив плот! Много, много добър избор!

# 644
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Здравейте, момичета! Предстои ни ремонт на жилището ни и съм в голяма чуденка за кухнята. Прилагам снимка на плана на кухнята с бокс и тераса към нея. Първоначалния ми план е печката и котлона да са на терасата. Хладилникът ни е голям и широк. Него съм "намърдала" на мястото, което е посочено в плана, но той е голям 77/79, малко ще ми закрива светлината, но няма да е много. До него ще е съдомиялната, мивката на ъгъла, а останалото ще са шкафове. Чудя се обаче дали да не избием стената между терасата и кухнята. Не била носеща, освен трегера, който минава горе. В този случай сигурно хладилникът ще трябва да е най-вляво и да ги нареждам. Сякаш не ми се иска да ми се умирисва кухнята като готвя, макар това да й е остовното предназначение Simple Smile Опитах се с някои програми да направя примерно разпределение, но явно грам не се справям. Дори не мога да се реша какъв цвят да е Simple Smile
План
Скрит текст:
Примерни цветове
Скрит текст:

Предварително благодаря за съветите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт